Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a fogadott orvos nem ér...

Ha a fogadott orvos nem ér oda a szülésre, (saját hibáján kívül), mert olyan gyorsan lezajlik a szülés, abban az estben illik fizetni valamit az orvosnak vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem velem történt meg,de érdekel a téma ,mert hamarosan én is szülök,kitudja mi lesz... :) Egy kedves barátnőmmel történt nemrégiben meg,de az orvosnak nem igazán tetszett,hogy nem kapott borítékot. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 20. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez részben attól függ, hogy miben állapodtok meg. Én nem fizettem volna, mert fizettem a terhesgondozásokon, a szüléspénz pedig úgy gondolom a szülésért jár.
2014. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A megállapodás ingyen van. Ha mindkét fél tartja magát hozzá, azért fizetség jár. Ha az egyik nem azért semmi. Az indok mindegy, nem volt ott nem vezette le a szülést, nincs miért fizetni.
2014. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amiben megállapodtak.
2014. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Talán attól tenném függővé,h a szülés után mennyire figyel rám. Ha a következő napokban többször is érdeklődik, látszik rajta,h figyel rám, akkor adnék pénzt. Persze nem azt az összeget, amit akkor adtam volna, ha ő van ott a szülésnél. És úgy adnám át a borítékot,h köszönöm a figyelmességét, törődését. De ha nem igazán foglalkozna velem, míg a kórházban vagyok, sztem nem adnék. Akkor tényleg nincs miért hálásnak lenni. Nem is tudom, mit mondanék - hogy köszönöm,h elindult a kórházba?? Ha én lennék a doki, és várnám a borítékot, egy ilyen esetben különösen sokat sürögnék az anyuka körül :). Amúgy honnan tudták, h várta a pénzt? Szóvá tette?
2014. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, pl. kellett-e varrni, utána mennyire figyelt az anyukára a doki.

A teljes összeget biztos nem fizetném, de ha mondjuk a doki intézte a varrást, akkor vmennyit adnék.

2014. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lcs ***** válasza:
Nekem egyik kolléganőm járt úgy,hogy a harmadik gyerekkel megindult a szülés, már mentőt kellett hívni, mert nem mertek már kocsival sem elindulni, a végén a mentőben szült. Ő nem adott utána a dokinak, csak a két mentősnek, persze nem annyit amennyit a dokinak adott volna..:)
2014. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha egyébként meg lennék elégedve vele, én valamennyit adnék
2014. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha törődik velem rendesen a kórházban töltött napok alatt, akkor a hathetes kontrollon egy tízest adnék, vagy egy jobb italt, maximum.
2014. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! :) Bizonyára én is adnék valamennyit,bár én szülésnél sem adnám oda a 10x-ét a dokinak mert 8000 Ft-ot fizetek havonta, de kb 10 percet ha bent vagyok.Azért az meg eléggé sok 10 percért.. szerintem :D Onnan gondolták,hogy várta a pénzt,hogy miután eljöttek a kórházból,a kontroll vizsgálaton az addig jó fej doki,kimért volt és nyers. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 22. 14:00
 10/11 anonim válasza:
Az én esetem is extrém volt, kiváncsi vagyok a véleményetekre. Minden extrém gyorsan történt, így a kórházba már toló fájásokkal érkeztem, viszont az ügyeletes doki azt mondta, ne nyomjak még, mert meg van a sérülés veszély. Kb fél órát vissza kellett tartanom, ő fel nyúlt és kézzel tartotta, hogy még ne jöjjön ki. Közben szóltak a fogadott dokimnak, hogy jöjjön azonnal (ő sem erre számított, első babám), majd mikor a fogadott doki odaért, mondta, hogy nyomjak. Fura volt, higy ahogy ő odaért, addigra már nem volt sérülés veszély. Persze lehet közben nyílt még a méhszáj. Szerintetek? Protokoll, hogy ha van saját dokid, meg kell várni? Vagy a boríték miatt? Amúgy îgy is 2 óra alatt szültem meg, mindenkinek ilyen könnyű és szép szülés élményt kívánok, csak kiváncsi vagyok.
2016. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!