Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban ahol szülök nem...

A kórházban ahol szülök nem kérhetek érzéstelenítést. Illetve gátmetszést is alkalmaznak protokollból. Mennyire jogos ez hogy ennyire nincs "beleszólásom"a saját testembe? Pedig fogadott orvosom van.

Figyelt kérdés
2018. szept. 26. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
A fàjdalomküszöb mindenkinek egyèni. Mindegy, hogy valaki 2-4-vagy x ujjnàl kèri. 2018 van ez Európa. Csakis a szülő nő tudja eldönteni kell neki vagy nem. Ès mèg ha kibìrható lenne is minek szenvedni, ha nem muszàj. A fogorvoshoz se megyek el, hogy szedje ki a bölcsifogam èrzèstelenìtès nèlkül mert HÀTHA kibìrom. Lehetősèg van a fàjdalomcsillapìtàsra, fejlett az orvostudomàny, ennek alapnak kène lenni. Külföldön sima szülőotthonban NEM kórhàzban alap az eda.
2018. szept. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó: Ezt nem igazán értettem. A szülésnél van jelentősége annak, hogy a nő érezze a fájdalmat, mert ebből tudja, mikor és hogyan jönnek az összehúzódások, ami végig, de főleg a kitolásnál fontos. Egy bölcsességfogműtétnél viszont semmi értelme nincs feleslegesen szenvedni, ott a sebésznek így is, úgy is ugyanazt kell csinálnia, a visszajelzésektől függetlenül. Megjegyzem, egy gyökérkezelésnél mondjuk már megint lehet értelme annak, hogy nem érzéstelenítik el teljesen a szádat, mert így lehet tudni, hogy kijött-e a fogból valóban minden ideg.
2018. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
12-es javaslom Dr Krasznai Pèter nyilatkozatainak olvasàsàt, többek között. Nincs szerepe a fàjdalomnak kitolàsnàl profi orvos mellett, aki az EDÀt profin hasznàlja. Simàn lehet kitolàsnàl is adni. Jah külföldön ez egy külön terület, sok oktatàssal. Ha vegig edat ad ott az orvosnak kell mindent kontrollàlni. De aki ezt megtanulja jól, az kitolàs alatt is adhat EdÀt. Ez megint a magyar proli hozzààllàs az egèszsègügyben "fàjnia kell, mert màshogy nem tudja a nő mikor kell nyomni" De tudja. Keress rà edàs szülèsre Angliàban youtubeon. Az orvos mondja neki ès mosolyogva nyom, mert tele van edàval es simàn vilâgra jön a gyerek. Mert az orvos làtja tudja mikor kell nyomni ès szól. Ennyi. Gyökèrkezelès dettó. Normàlis orvos nyugodtan elèrzèstelenìt teljesen. Tudja mit kell tenni. Következö alkalommal esetlegesen minimàlis fàjdalmat okozva ellenőrzi maradt-e ideg. Ha igen, èrzèstelenìtő ès folyt köv. Jah hogy itt is a magyar proli sztk orvos inkàbb megvàrja mig bekakilsz a szèkben, de nehogy màr neki 2x kelljen az ideg kiölèsènek nekiàllni... ez semmi màs, csak a nem akaràs kèrdèse. Sajnos mindent magànban kell, ha normâlis, európai szìnvonalú ellâtàst akar az ember. Van lehet màrtìrkodni, csak felesleges.
2018. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%
Mi marad a szülésből, ha semmit nem érzel? Ez már nem is szülés, hanem szülesztés. Nyomja ki a doki... érdekes hozzáállás. Még néhány év és a doki fogja megcsinálni is. Persze érzéstelenítés mellett.
2018. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10%

"Ez semmi más, csak nemakarás kérdése."


Én is ezt gondolom. A hisztis nőkről meg a "szülésükről".

2018. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, teljesen jogod van úgy szülni, ahogy te szeretnéd, ahogy biztonságban érzed magad. Sajnos a pocsék magyar egészségügy kitermelte azt a Stockholm-szindrómás réteget, akik a jó anyaságot abban mérik, mennyire szenvedtél meg érte, és fórumokon licitálják egymást, hogy "nekem így fájt meg úgy fájt!" "az semmi, én szét is szakadtam!" "az semmi, nekem a szoptatás is úgy fájt, hogy vérzett a mellem!" "én nem hisztizek, én büszkén szakadok, vérzek, üvöltök, hiszen ettől leszek különb, mint az a másik!" Foglalkoznának inkább a babájukkal, mint azzal, ki hányadik lett a szenvedésolimpián.

Én is a magánkórházat javaslom, elég szégyen, hogy ebben a kórházban csak a magánegészségügy a vállalható színvonalú, de nem mindennap szül az ember, párszor csak belefér...

2018. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban úgy van ahogyan többen is irták. Az EDA-hoz saját aneszteziológus kell, aki ott van, és pont akkor adja be, amikor kell. Ha nem sikerül jókor beadni, fel sem kelhetsz vajúdás alatt az ágyból, nem érzed a tolófájásokat, nem beszélve az utána következő napokig tartó iszonyatos fejfájásról. A gátmetszést pedig azért kell, mert ha rosszul repedsz, az durva sérülést okozhat pl. végbélben. Kinek hiányzik ez?
2018. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!