Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor fog végre elindulni a...

Mikor fog végre elindulni a szülés?

Figyelt kérdés
40.héten jàrok, màr a korhazban fekszem, de semmi jele a szülésnek. A hasam fennt,méhszàjam zàrt.hasam fennt a mellem alatt. Esti kis keményedèsek, de igazàbol mas semmi jel. Mikor lesz ebből baba? :(
2018. nov. 2. 12:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Azert fektettek be, mert NST a szakrendelőben nem minden nap van, ide a korhazba meg nem jarhatnak a kinti kismamàk, és NST t minden nap csinalnak. Mezőtúr amugy a korhàz. Én nagyon türelmetlen tipus vagyok, sajnos nehezen viselem ezt itt :(
2018. nov. 2. 15:01
 12/19 anonim ***** válasza:
Valaki elmondja mi a baj az indítással? Azonkivül hogy nem magától dönt úgy a gyerek hogy jönni akar? 6 hete szültem 41+3 voltam szóval 10 nappal a kiírt datum után inditottak. Első baba, 3 óra vajudas volt és mar a kezemben tarthattam. Nekem csodálatos élmény volt, nem éreztem hátrányát annak hogy nem magától folyt el a magzatvizem hanem burokrepesztés volt, aztan adták az oxitocint.
2018. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12,es vagyok újra, megértelek kérdező, ezt elhiheted, de ha az a baba nem akar még jönni tehetsz bármit. Indítástól sem kell félni. Én örültem is. Előre pár nappal már tudtam hogy reggel indítanak majd és aznap a karomban lesz végre. Mondjuk azt álmomban sem gondoltam hogy csupán 3 órát kell szenvednem 😊 kitartást! Nincs sok hatra! Mindent megér tényleg. :)
2018. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az a baj az indítással, hogy növeli a szülés közben fellépő problémák esélyét.

Egy kikényszerített dolog.

Az hogy Neked szép szülésed vokt, az szerencse. Lehet, hogy fél nap múlva akkor is beindul, ha nem csinálnak semmit. Bár azt írod ki kellett bírnod. Vagyis mégsem volt az annyira szép...

Nekem természetes szüléseim voltak, ahol nem avatkoztak bele.

És a harmadik nekem is 41+6-ra jött, 41-en befektettek engem is.


Lehet komplikációmentes az indított szülés, de sanszos az is, hogy ha még nem volt itt az ideje (mert pl. elszámolták, akár egy héttel is) hogy nem megy jól a dolog. És akkor oxitocin, burokrepesztés, és akár a műtő.


Én nem engedtem hogy indítsanak szintén 41+3-nál akarta volna a főorvos. Az orvosom persze támogatott, anélkül nem ment volna. De így spontán indult 3 nappal később. Nekem megérte a várakozás, pedig nem viselem jól a kórházat.

2018. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az első szülésem indított volt. 36 órán át tartott a vajúdás + szülés, a tolófájások közt konkrétan elájultam a fájdalomtól és a kimerültségtől. Nem tágultam, iszonyú fájdalmaim voltak, baromi rossz élmény volt. A szülésznő és a dokim is mondta, hogy sajnos indításnál gyakori ez a fájdalom maraton.

A második megindult magától és összehasonlíthatatlanul könnyebb volt és gyorsabb, pedig a baba nagyobb volt.

2018. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14es 12/13as vagyok, sehol sem irtam hogy ki kellett birnom, ha nekem szántad a választ( legalabbis a tobbi resze arra utal nekem irtad )

Lehet igazad van, szerencsere nalunk nem tortent semmi komplikacio. En nagyon biztosan tudom, hogy nem lett elszámolva, es ugy gondolom a túlhordas sem egeszseges. En mar kerek 41.heten befekudtem volna de sajnos a dokim még vart 3 napot. Valtozo ez mindenkinel, ahogy a 15ös is irta, ő sokat szenvedett. Ez szerintem nem attol fugg inditanak-e. En remenykedtem hogy nekem is gyors szulesem lesz, mert anyumnak is csak 5 ora vajudas volt, es maga a kitolas is 4 nyomas volt, elég szeles a csipőm. Szoval szerintem inditas nelkul is minden igy tortent volna, mondjuk az való igaz, hogy oxitocin beadas utan egybol 3 perces fajasok jottek a semmiből.😬

2018. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen, a kérdésedre írtam, hogy miért baj az indítás.

Azt írtad hogy "szenvedtél". Én erre írtam, amit.

Én négyet szültem, de sosem éreztem szenvedésnek. Csodálatos. (Bármikor szülnék, nekem inkább a 9 hónap olyan, amit már nem vállalnék többet).

De ezek szerint csak a szavakon csúsztunk itt el. :)

2018. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy vagy?

2018. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A szenvedést a vajúdásra írtam igen. Azért azt nem lehet mondani hogy nem fáj! 3 óra is elég volt belőle! 😀Természetesen én is végigcsinálnám bármikor újra, 20 óra "szenvedésért" is :)
2018. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!