Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha utcán vagy boltban folyt...

Ha utcán vagy boltban folyt el a magzatviz, hazamentetek még tusolni, cuccért stb. vagy egyböl be a korházba átázott gatyába?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
hát ha ennyi időd van..akkor nyugodtan... egyébként egyből kórházba be. majd hozzátartozó hozza a cuccot utánad.
2010. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az attól függ, milyen messze lennék otthontól. Velem ugyan nem fordult elő, de azért azt hiszem ilyen esetben sem rohantam volna hanyatt homlok kórházba. Persze nem ráérősen készülődnék, de 1-2 óra még belefér.
2010. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez csak az én szerény véleményem, de szerintem ha elfolyik a magzatvíz, ott nincs idő hazamenni,zuhanyozni, stb...azonnal vízszintesbe kell helyezned magad(a köldökzsinór nehogy előre essen), és úgy várni, amíg a mentők meg nem érkeznek.

Legalábbis én biztosan ezt tenném:-)

2010. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha már beékelődött a baba feje akkor nem tud előreesni a köldökzsínór!

Az akkor fordulhat elő ha faros a baba,nekem az volt és pont emiatt azt mondta a doki ha elfolyik a víz akkor rögtön vízszintesbe és mentő...!

2010. jún. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha elfolyik a magzatvíz ajánlatos pár percre vízszintesbe feküdni, de utánna letusolhatsz, öltözés és kórház.
2010. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem a magzat vízem folyt el, hanem elkezdtem vérezni, én hanyatt homlok rohantam a kórházba. Taxiba ültünk, és már mentünk is. 7 óra múlva meglett a lányom.
2010. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szülésfelkészítőn nekünk is azt tanították, hogy ha elfolyik a magzatvíz, akkor nincs járkálás, fürdés, stb, hanem fekvés, pont amiért írták, mert a kifolyó magzatvíz előresodorhatja a köldökzsinórt, ami aztán beszorul a medence és baba feje közé, elszorítja, és a baba megfullad.

Nekem nem volt faros egyik gyerekem sem, mind fejvégűek, és normál úton, időre születtek, de mindkettejük feje csak a vajúdás közben, tehát már burokrepedés után ékelődött be. Úgyhogy fejvégű babánál is simán megtörténhet ez a köldökzsinór-előreesés, ne, érdemes kockáztatni.

2010. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, a korháztol 2 utcára lakunk, van kocsink, nem is nagyon járok sehova de néha piacra vagy boltba kell menni , ezért kérdeztem.

36+2

2010. jún. 25. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a baba feje beékelődött, akkor a köldökzsinór már tényleg nem okoz gondot. A legközelebbi vizsgálaton kérdezd meg hol van a buksija. De én ilyen esetben se mennék haza. Nekem otthon folyt el szerencsére. Az egész nadrágomon végigszaladt, de hiába öltöztem át, a másik is csupa víz lett mire a kórházba értünk. Fölösleges csak azért hazamenni, h tiszta ruhát vegyél. Olyankor a "csap" már elzárhatatlan. :)
2010. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!