Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a rövid cikkről, amiben az Orvosi Kamara leszólja és kioktatja a szülő nőket a viselkedésükről, jogaikról?

Figyelt kérdés
[link]

2018. nov. 22. 18:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként az a baj ezzel az egésszel, hogy a nők szeretnének mindenben dönteni, viszont a hasukban lévő magzatért azért feleljen az orvos.

Pl. olvastam, hogy valaki nem akar CTG monitorizálást. Oké, nem akar. De ha az orvos emiatt nem ismeri fel a magzat veszélyállapotát, és valami baja lesz, akkor ki a felelős? Ugyanígy mondjuk ha nem szeretne gátmetszést, és esetleg lesz egy negyedfokú gátsérülése, akkor ki lesz hibás? Ha mondjuk nem engedi bekötni valaki az Oxytocin infúziót elfolyt magzatvízzel és infekciót kap, ki lesz a felelős?


Mert az úgy nem járja, hogy "én mondom meg mi legyen, az orvos meg vállalja a felelősséget az én döntéseimért".

Szerintem ez totálisan inkorrekt.

2018. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
22%

Az írásodból is látszik, hogy csak mert te szülsz, mindenki úgy ugráljon ahogy füttyentesz.


Ez nem így van...de én mindent lebeszéltem az orvossal meg a szülésznővel.Igen azt is,hogy egyedül szülök egy ágyas szobában. Azt is,hogy olyan pózban szülök ami NEKEM kényelmes,de nem veszélyes.CTG volt persze a gyerek érdekét szolgálja mikor oldalt fekve akartam vajúdni,de nem érzékelte a szívhangot,akkor bámilyen kényelmes is lett volna úgy,nem maradtam ebben a pozicióban. Gátmetszésről szó sem volt ha kell,kell,ha nem akkor nem.Ugyanígy a császár...és tudták,hogy ezért (miért,hogy tolhassak olyan pózban ahogy jól esik,röhej!) busás pénzt fizetek a szülésznőnek meg a dokinak. Mert pénz nélkül csak kussolj háton fekve és ne zavarj semmit.

Fogadott orvos nélkül szülő barátnőmmel közölték,hogy igyekezzen mert kevés az ágy és más is jönne szülni. No comment. De persze ti csak szüljetek csendben serényen ahogy az orvos megmondja.

2018. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

#22 Vagyis megbeszéltétek és ha kellett azt csináltad, amit az orvos kért.

Erről beszéltem.

A szülés közös "munka". Muszáj (lenne) összedolgozni.

2018. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
81%

Miért gondolják sokan, hogy ha fizetnek az orvosnak, azzal megveszik mint egy szolgáltatást és azt csinálja amit mondanak neki?


3szor szültem fogadott orvos nélkül, egy fityinget nem fizettem és emberségesen bántak velem mindig. Az orvos nem poénból lett orvos, egy fix, jobban tudja a szakmáját mint te.

2018. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
68%

Ahogyan előttem is írták többen,hogy a szülés egy csapatmunka. Én is ezzel értek egyet. De az orvos irányításával. Az átlag magyar embernek kevés az eü ismerete. És egy szülés nem játék. Mai napig szépen bele lehet halni. És az orvos feladata ennek a megakadályozása. Nem poénból cselekednek úgy,ahogy. Ha császár kell,akkor azt csinálják. (Nem veszélytelen műtét.) Ha gátmetszés kell,akkor azt,hiszen a nő érdeke,hogy utána sokkal könnyebben gyógyuljon a sebe.

Kérlek Titeket,hogy bízzatok az orvosokban! A baba és a mama egészségét szolgálják!

2018. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
22%

Ennyi balkan elnyimasba neleszokott embert

Sirnom kell

Nyugaton tuti a no mondja meg mi legyen pedig nincs tobb ismerete

Egyszeruen az orvosok tisztelik a szulo anyat es nem uralkodnak rajta.

Egy szo

Szuleszeti eroszak

Minden ami felesleges es vagy anya belegyezese nelkul tortenik

Kelet eu = szuleszeti eroszak legalis elfogadott dolog....

2018. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
61%

#26 persze tudjuk, nyugaton meg is szülik helyetted.

Nyugaton sem ugrálnak az orvosok, mint egy csicska.

Max. a magán klinikán dirigálhatsz, de azt itt a Balkánon is. 😄

Sehol sem vállalják az esetleges pert.

2018. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%

Átlag magyar nőnek fogalma sincsen a terhességi élettanról. Megy a hiszti azért,hogy milyen kiszolgáltatottak,elnyomottak a szülő nők. Hogy a gonosz orvosok,stb...

De ha esetleg az anya hibájából születik mondjuk hypoxiás gyermek,akkor is áááá a figyelmetlen,gonosz orvosok.

2018. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
36%

Úristen, de túl van misztifikálva ez a szülés, meg szülési erőszak. Jézusom, hol éltek? Én ezt a fizetni azért, ami alanyi jogon jár, ha fizetve van a tb dolgpt sem értem. Sokan kiadnak több 100ezret a semmire, mert aztán hazamegy, és bedepizik, hogy jaj oda se ért az orvo, jaj végül császár lett, jaj ez jaj az.

Ügyeletben szültem a nagyobb gyerekemet, és olyan szülésem volt, amilyet elképzeltrm. A szülésznő nagyon kedves volt, végig viccelődtük a szülést(megjegyzem null érzéstelenitéssel), a doki pedig akkor volt ott, amikor kellett. Beleegyeztem a gátmetszésbe is, mert ha nem, akkor szanaszét szakadtam volna, sőt meg is katétereztek, mert elakadt a baba, és emiatt császár is lehetett volna. Mégsem pereltem, mert fájt a gátvarrás, nem letzem depis, mert nem térdelve szültem.

Értem én, hogy nagy nap meg minden, de azért ne higgyük magunkat istennőknek, mert szülünk egy gyereket.

2018. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

Ertem en

Ha szolgalolany mesejenek orszagaban elsz nem hiszed lehet maskent is

Szomoru sajnalak titeket komolyan

Mimden no istenno aki szul teremt

Mindenki ott erte van vele foglalkozik ot tamogatja

Tisztelet magyarazat empathia a minimum ami jar neki

Kulfoldon dolgozo szuleszno

2018. nov. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!