Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznöm azt javasolta,...

Szülésznöm azt javasolta, igyak egy két deci vörösbort, vagy füszeres forraltbort a szülés beindítás segítésére. Szerintetek ezt lehet? Jó lehet?

Figyelt kérdés

Megbízom benne és a szakmai tudását sem akarom felülbírálni, megkérdöjelezni, de sajnos túl aggódó vagyok. Nem árthat az alkohol a kisbabának?

Másrészt úgy tudtam régen alkoholos infúziót adtal koraszülés ellen, akkor nem tartja vissza az alkohol a babát? Van valakinek bármilyen tapasztalata etéren?



2018. nov. 25. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Az alkohol egyrészt izomlazító hatású, ezért adták régebben koraszülés megelőzésére. Másrészt viszont csökkenti a születési súlyt, ezért nem adják ma már (nem sokra megyünk vele, ha később születik a baba, de nem nő közben a súlya - persze valamennyit lehet, hogy segít így is a várakozás). Hogy a szülés beindításában segít-e, azt nem tudom. De egy alkalomtól nem lesz baja a babádnak.
2018. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
A forralt borból kifőzöd az alkoholt, szóval abban még az sincs, de nyugodtan mondhatod a szülésznőnek, hogy ittál forralt bort és nem indult be a szülés, nem kell mindent megcsinálni, amit mondanak neked, hamarosan úgyis kijön az a baba magától.
2018. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
A forralt borban is van alkohol utolsó.... (Tudom mert már rugtam be tőle) én is abban a hitben voltam hogy nincs :D
2018. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze, nem kell mindent megcsinálni, ezt én is így gondolom, csak nagyon szeretném, ha nem kéne indítani a szülést, hanem indulna magától, szóval, ha nem ártok vele és segíthet szívesen próbálok ki bármilyen népi praktikát.
2018. nov. 25. 17:43
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Hany hetes vagy..? En nem boroznek, de hat ha a vedono mondja... (bocs, de pl az enyem is egy nagyon nagytudasu(nak kinezo) okos/tapasztalt(nak gondolt) szakember de sajnos erdemi tanacsot nekem meg nem adott csak blabla amit mond, es elavult ugy 20eve a tudasa, mert oregebb, mint a nagyanyam)
2018. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
40+5 hét...
2018. nov. 25. 21:40
 7/14 anonim ***** válasza:

5#nem a védőnő mondta..


Kérdező gondolom nem a piacon vette a szülésznő a tudását, de te döntöd el meg fogadod e :)

2018. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Coffelia ***** válasza:
A 40-41. héten már nem fog a baba súlya csökkenni egy fél pohár vörösbortól. Nyugodtan megfogadhatod a tanácsát, a minőségi vörösbornak számos jó élettani hatása van, ha viszont bizalmatlan vagy ezzel kapcsolatban, akkor nem kell.
2018. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Én nem innék. Egyrészt mert a harmadik trimeszterben a semmitől is szédülök, inog a vérnyomasom, másrészt mi van ha (attól vagy magától) tényleg megindul a szülés és 1. a baba még alkoholos àllapotban születik (ez persze kevéssé vsz) 2. gyógyszereket kell kapj.


Védőnőre sztem nem kell hallgatni, az enyém kedves, okos, tapasztalt és biztos jól meg tudja mutatni a pelenkázást, de orvosi dolgokban nagy butaságokat mondott (orvos vagyok és a saját szakterületemen tette).


Forralt bor: attól függ mennyi ideig főzik, forralják, én ittam terhesség alatt egyszer egy egész pohárral és bőven megéreztem, akkor olvastam utàna és bántott is a lelkiismeret.

2018. nov. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak ketten írtatok védőnőt. 😂😂 Haaalló.... Olvasni luxus
2018. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!