Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznöm azt javasolta,...

Szülésznöm azt javasolta, igyak egy két deci vörösbort, vagy füszeres forraltbort a szülés beindítás segítésére. Szerintetek ezt lehet? Jó lehet?

Figyelt kérdés

Megbízom benne és a szakmai tudását sem akarom felülbírálni, megkérdöjelezni, de sajnos túl aggódó vagyok. Nem árthat az alkohol a kisbabának?

Másrészt úgy tudtam régen alkoholos infúziót adtal koraszülés ellen, akkor nem tartja vissza az alkohol a babát? Van valakinek bármilyen tapasztalata etéren?



2018. nov. 25. 15:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igazad van, de a szülésznő ugyanez pepitában. Az egész szülészet itthon húsz évvel van elmaradva a szakma fejlődésétől.

Pl. újszülöttről a magzatmáz lesúrolása kefével, cukros teával itatás ahelyett, hogy kiadnák az anyjának, aranyóra elvétele az egyáltalán nem sürgős méricskélés miatt, gátmetszés, császár és szülésindítás aránya, vajúdási és kitolási pózok stb

2018. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az aranyora hiányzott volna nekünk is. De császár után, intenzíven fekve plusz 3 nővel, rossz légzésu babával.. Hát sejtettem h nem lesz. :( meg se foghattam.de sztem nem árt az a kis bor.. 🙄😉
2018. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak ha meg olyan kicsi, akkor nem fog semmit tenni a szüléssel sem. Szerintem nem létezik olyan mennyiségű alkohol.k aminek semmi egyéb hatása nincs, de beindít egy szülést.

Amúgy is még ráér a kényszeres indítgatás, főleg első terhességnèl.

2018. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az alkoholtól kisebb lesz a baba súlya, ez milyen mennyiségű alkoholra vonatkozik?

3860 és 3660 grammos babákat szültem úgy, hogy azért le-lecsúszott 1-1 boros kóla a terhesség alatt párszor....

Ha nem iszom, mekkorák lettek volna?


Az első babám meg 3120 grammal született úgy, hogy még levegőt is félve vettem a terhesség alatt, nehogy megártson :D

2019. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!