Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A lehetséges véleményük: aki...

A lehetséges véleményük: aki már szuszog szüléskor az már hisztis?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a párom anyja szülésznö volt anno. Nagyon ritkán került szoba a szülés, öszintén szolva attol, hogy ö anno szülésznö volt én független szeretnék maradni töle, illetve a véleményétöl. Multkoriban is szoba került, meg, hogy mi "magyar" nök nagyon el vagyunk foglalva a fájdalommal és nem azt csináljuk akkor amikor kell. Bezzeg a "cigány" asszonyok hangosan üvötve szülnek, de nyomnak amikor kell.. Hát.. ezt persze a párom is hallotta,és ugy veszem észre, hogy ök azon a véleményen vannak, hogy aki már szuszogni vagy ne adj isten nyögni mer egyet vajudás vagy szülés alatt, akkor az már hisztis.. Ti mit gondoltok erröl? Mert már nem azért, de egy férfi nemigen tudja elképzelni azt a fájdalmat.. szerintem attol, hogy erölködik az ember lánya meg fáj mindene, meg szétszakad azért azt valahogy ki is kell állni..

2018. nov. 26. 15:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Többek közt ezért vàlasztottam programcsàszàrt. Mert nem akartam, hogy ilyen sötéteknek legyünk kiszolgàltatva több óràn àt. Mert amikor felfogadsz valakit, nem tudod, hogy ilyen. 5. Hónapban derült ki a fogadott dokimról, hogy ilyen sötét, mint anyósod. Vàltottam. Az újnak jól a körmére néztem.
2018. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Elég idegesitő lehet ilyet hallgatni, de minket úgy tanítottak a tornán, hogy a kiabálást el kell kerülni. Ha fájás alatt kiabálsz, akkor kimegy az a levegő, ami ha a mellkasodban marad, akkor segít a tolásban, tehát minden elkiabált fájás plusz hosszabbítást jelent, ami a kimerülés miatt veszélyes is lehet.

A fájások között szintén a kimerülés miatt nem szabad kiabálni.


Ezeket én elméletben tanultam és el vagyok szánva a nemkiabálásra, de ez nem erő vagy gyengeség, hanem az, hogy azt tanítják, hogy így hamarabb vége.

2018. nov. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ui.: jó kis szülésznő lehet, aki ezeket a saját rokonának se mondja el, inkàbb ijesztgeti 😥
2018. nov. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Lesz*rom melyik nő miylen hangos szülés közben.
2018. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, azt nekünk is mondta a szülésznő, hogy fájás közben nem kéne hangot kiadni, mert az nagyobb erőfeszítés, és az energiát a kitolásra kéne tartogatni. Én a szülésig már nem jutottam el, de vajúdtam pár óra hosszát, és nem ment a csendben maradás. Nem kiabáltam, de úgy éreztem, hogy csendben maradni nagyobb erőfeszítés, mint hogy egy nyögés vagy egy "jaj" elhagyja a számat. (Aztán végül császár lett belőle, mert nem tágultam eléggé) Szerintem hagyni kéne mindenkit, hogy olyan hangerővel vajúdjon/szüljön, ami jó neki.
2018. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mielőtt szültem sok videót megnéztem róla. Hát éb naiv első gyerekes anyuka eldöntöttem, hogy tutira nem fogok kiabálni. Nem igy lett. Amúgy is jó nagy a hangom... A hetedik határában is lehet hallani. És hiába döntöttem el akkor az esett jol és nem érdekelt akkor éppen hogy ki mit gondol. (zengett az emelet). Viszont azota is nagyon szégyenlem magam miatta:(
2019. jan. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!