Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van egyre több komplikác...

Miért van egyre több komplikáció és egyre több nehezebben szülő nő?

Figyelt kérdés
Anyukám és az ő korosztálya mind azt mondja kibírható, hamar túl volt rajta stb. Az én korosztályom és az ismeretségi körömben most az éven 15 nő szült. Egytől egyig azt állítja majdnem belehaltak. Ebből csak 4 természetes szülés volt. A többi császár, komplikációkkal, Orvosi hiba,kora szülöttek, nagy fájdalom, 20 órás vajúdás után császároztak csak stb. Egyre jobban megijesztenek, félelemmel gondolok a szülésre, pedig még csak tervben van nálunk baba.

2018. nov. 28. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

Inkább lenne az mint régen!? Hogy a nők sokkal nagyobb része halt meg szülés közben!? És sokkal több csecsemő? Hát akkor én inkább örülök h a császár megmentette az eletunket...

Vannak akik kérik a császárt vagy van amikor tényleg kell, ez van.. Ezt a világot éljük. A pénz beszél. Mondjuk fogalmam sincs, miért kérnek sokan császárt. Egyáltalán nem könnyebb, más, de nem könnyebb. Mindkettőben volt részem.

Sot, császár nem is volt mindig. Nagy fájdalmak is voltak mindig, max nem gatmetszes volt h ne szakadjon az ember, hanem szakadt ahogy szakadt és kész. És tényleg nem mindegy ki meséli.. Ha én mesélek neked márciusban, amikor szültem. Soha nem akarnál szülni, ha most akkor simán!!! :)

2018. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

Személyes élményem sajnos még nincs, mert júniusban születik majd meg a babám és a környezetemben se nagyon szültek mostanában.

Gyerekápoló vagyok, pár hónapot dolgoztam nem is olyan régen csecsemőosztályon, így innen tudok merítkezni. Egyetlen egy olyan emlékem van csak ami beleesett a horror kategóriába, de csak mert elakadt a baba a szülőcsatornában. 3. gyerek volt, így senki nem számított rá, hogy gond lesz, de még ezt is hamar orvosolták, nem lett baja a babának.

Egyébként nem láttam anyukát szülőágyon aki ne viselte volna simán a szülést. Most ez kicsit túlzó kifejezés, hisz csak kinyomtak magukból egy egész babát, de összességében gyönyörű szüléseket láttam és mikor másnap beszélgettem az anyukákkal Ők se panaszkodtak rá, hogy nagyon megviselte volna Őket a dolog.

Lehet, hogy ez területenként eltér, nem tudom, én Budapesten dolgoztam.

Olvasok én is horrorsztorikat, de nyilván a rossz élményt hamarabb írja meg valaki, mint a jót, mert ez segít túltenni magát a traumán, de összességében szerintem nem ennyire rossz a helyzet.

2018. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12# nem hinném h területenként eltér mennyire fáj anyukáknak a szülés. :Dde boccs, ha félreértem..
2018. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Én sem arra gondoltam, hogy a fájdalom térne el, hanem a mentalitás, hogy ki mikor ragad billentyűzetet, hogy megírja a sérelmeit.

Szerintem régen se volt sokkal könnyebb, csak nem volt hova kiírni az anyukáknak.

Szülési traumákkal foglalkozó oldalak ezrével vannak, de a pozitív részéről szinte alig beszélnek.

2018. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11%

Miért járnak a gyerekek iskolába egytől egyig autóval? Egy megállóhely sincs lassan..

Mert mindenki egyre kényelmesebb és lustabb.. Mindenki a rövid utakat keresi...

Régen is el tudtak menni kocsi nélkül és régen is volt pár százalék akinek muszáj volt autóval menni mert sánta stb.

Csak egy dolgot nem tudnak a buta emberek, a kenyelemnek nagy ára van...

2018. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem csak a kényelemről szól... Nekem állandóak kötögették át az infúziómat, én meg vajúdtam, nem voltam annyira magamnál, hogy kérdezgettem volna, ők meg nem igazán tájékoztattak... Csak 'fontos a folyadék', 'ez most jó lesz'. Nekem az a meglátásom, ha az anyuka vékony, alacsony, sokkal kevésbé engedik "küzdeni". Pedig általában a baba is arányosan kisebb. Nem hagyják sajnos az anyukákat szülni. Megszülesztik őket fekve, 3-4 óra alatt, mert kezdődik a Barátok közt... Tisztelet a kivételnek.

A következőt és ügyeleten fogom dúlával csinálni. Úgy tűnik, ők még tudnak tenni a felesleges cseszegetés ellen... 29/L

2018. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!