Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert nem tudja a leendo...

Miert nem tudja a leendo szulok tobbsege, hogy gyermekszuletesre akar 150. 000 Ft allami tamogatast is igenybe vehet egeszsegpenztaron keresztul?

Figyelt kérdés
Egy ismeroson keresztul ertesultem en is errol, de elotte sosem hallottam rola. Miert nem promozzak ezt jobban?

2018. dec. 19. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted miért nem?? 😂😂😂
2018. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor miert van ilyen lehetoseg? Akkor miert nem szuntetik meg?
2018. dec. 19. 19:49
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Én sem hallottam még erről. Részleteket tudnál mondani?
2018. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Engem is erdekelnek a reszletek
2018. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
engemis :D
2018. dec. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt erről van szó.

[link]

2018. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Adókedvezmény, babám, nem állami támogatás. Legalább jól írnád.
2018. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Adóvisszatérítés, ha teljesen pontosak akarunk lenni.

És azért nem promozzák jobban, mert azért kell hozzá pénzügyi tudatosság; meg kell "hitelezni" az ep felé a 750 ezer ft-ot, hiszen előbb be kell utalni ezt az összeget, majd visszautaltatni számlák vagy a gyermek születése alapján. És megfelelő jovedelem is kell, hogy legyen elég szja, amiből lehet visszatérítést kérni. 3 gyerekes családoknál pl bőven átlag feletti kereset kell hozzá, hogy a gyermekek utáni adókedvezmény érvényesítése után még maradjon adó. Ráadásul a 150 ezer sem 150 ezer a pénztárak működési és egyéb költségei miatt.

2018. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 coffee_fan válasza:
54%

Adóvisszatérítés valóban, viszont a kérdező általi "támogatás" megfogalmazást azért nem kellene lehurrogni, mert ez a visszatérítés nagyon sok embernek "plusz pénz".


Én magam is abba a csoportba tartozom, aki egy ismerősétől hallott róla, aki csak szintén kihasználta ezt a lehetőséget, majd én is elkezdtem ajánlani mindenkinek az ismeretségi körömben. Miután az ötödik ismerősöm kötött egészségpénztári szerződést, úgy döntöttem, hogy mellékállásban ezzel fogok foglalkozni... :)


Maga az egészségpénztár rész is szerintem jó dolog, de amiről itt szó van, az az egészségpénztárak önsegélyező része. Ez arról szól, hogy az egészségpénztári számládon bennlévő pénzedet nagyobb életesemények bekövetkezésekor (pl: gyermek születés, iskolakezdés minden évben, stb.) kiutalják számodra, így azt már nem csak egészségügyi kiadásokra, hanem bármire felhasználhatod. Ehhez az kell, hogy az egészségpénztári számládon lévő pénz legalább 180 napja ott legyen. És mivel az egészségpénztári számládra való befizetések után 20% adóvisszatérítést vehetsz igénybe (maximálisan évi 150.000 Ft-ig), ezért ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy ez egy olyan befektetés ahol 750.000 Ft befizetésedre akár fél éves lekötésre bruttó 150.000 Ft-ot (nettó kb. 120.000 Ft a pénztárak befizetésre alkalmazott költségeit levonva) kapsz. Ilyen hozamot elég nehezen lehet most elérni a piacon kockázatmentesen.


Az meg hogy sokan nem tudják igénybevenni, szintén nem igaz. Jelenleg 15% az SZJA kulcs, tehát már éves 1 millió Ft esetében is a maximális 150.000 Ft-os adóvisszatérítést is igénybe tudod venni. Ha csak minimálbéren vagy bejelentve, akkor 138.000 Ft-ot kapsz havonta, ami felszorozva 12-vel 1.656.000 Ft éves szinten. Ahogy az előző válaszoló írta, néha előfordulhat olyan eset, amikor tényleg nincs már visszaigényelhető SZJA, de ez nagyon ritkán fordul csak elő, mindig van valami B-megoldás! :) (Pl. háromgyermekesek adókedvezménye esetén a másik szülő nyit egészségpénztárat, nem az aki az adókedvezményt érvényesíti.)


És ami még nagyon jó benne, hogy mivel adóévhez kötött, ezért akár most is befizethetsz 750.000 Ft-ot a számládra, ugyanúgy megkapod érte 150.000 Ft-os adóvisszatérítést.


Ha valami nem lett volna tiszta, kérdezzetek nyugodtan! ;)

2018. dec. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

"Pl. háromgyermekesek adókedvezménye esetén a másik szülő nyit egészségpénztárat, nem az aki az adókedvezményt érvényesíti."


Elfelejted, hogy minimálbér esetén még a két szülő megosztva se tudja igénybe venni a háromgyerekes kedvezményt, így itt eleve mínusz a fennmaradó adó

2018. dec. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!