Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésbeindítás tényleg...

A szülésbeindítás tényleg lassabb és fájdalmasabb folyamat, mintha magától indulna be?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Én baromira nem reagáltam az oxitocinra és a burokrepesztésre, nagyon lassan erősödtek a fájások, nem akartam tágulni. A végén már annyi oxitocint kaptam, hogy esett a baba szívhangja, így lettem császáros... :( Akkor nekem azt mondták, hogy rá volt tekeredve a zsinór, azért esett a szívhang, mert az szorította a fájásokkor. Akkor még teljesen tájékozatlan voltam, csak utólag hallottam, a szülésindítás milyen gyakran végződik császárral és hogy az oxi okozhat magzati szívhangesést. Azóta kételkedek a köldökzsinór-tekeredésben is, szerintem csak ezzel nyugtattak meg, hogy szükséges volt császárig hajszolni a szülést.


Egyébként nekem nem volt különösebben fájdalmas és kimerítő a vajúdás (6-8 óra), de mint mondtam, nem is tágultam rendesen, lehet hogy ha beindul a tágulás, jobban fájt volna.

2019. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt aláírhatom. Bár a természetes verziót nem éltem át, de le merem fogadni, hogy jobb mint az, hogy 2,5 napon át nyüstöltek-kínoztak mire beindult végre.
2019. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyorsabb volt, mint az amelyik magától indult. 4 óra volt az egész
2019. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Volt egy indított vetélésem a 2. trimeszterben. Igaz, hogy sem lelkileg sem fizikailag nem àlltam készen ( sem én sem a testem- de iszonyúan nehéz volt a 2 normàl, magàtól beinduló szülésemhez képest.
2019. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem és a bátyámat is indítottak, lassan 30 éve. Bátyám 16 óra alatt én 4 óra alatt születtem, természetes úton.

Szerintem ez nem törvényszerű, de tény, hogy sokan rosszul reagálnak az oxitocinra.

2019. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy spontan volt es 2 inditott.

A spontan volt a leggordulekenyebb es a “legszebb”, az sem volt hosszu, a viz folyt el eloszor, egy darabig fajasom sem volt es osszesen 7 oran at tartott.

Utana volt egy inditott burokrepesztessel+nagy dozisban kaptam az oxitocint. 3-4 ora alatt vegeztem, de mar 3 ujjnyi mehszajrol inditottunk.

Rosszabb volt a vajudas, mert az oxitocin miatt vegig monitoroztak, agyban fekve kellett vajudni, nekem a mozgas sokkal jobb volt. A fajasok meg ossze-vissza jottek, baromi erosek voltak, rendszer nelkul, sokaig egybefuggoen.

A harmadik szulesnel prosztaglandin zselevel probaltak inditani, de azon kivul, hpgy egy napig gyenge 5 perces fajasokat csinalt, mas nem tortent. A gyerek fent volt, igy a burokrepesztes bonyolult volt (a gyerek feje elott volt a koldokzsinor ea ha az repesztesnel kicsiszik a gyerek elott, akkor megszunik az aramlas). Vegul sikerult es nagyon-nagyon pici adag oxitocint kaptam, de ez olyan jol beinditott, hogy 4 oran belul megszultem.

Szinten agyban kellett vajudnom, de itt szepen, egyenletesen jottek es erosodtek a fajasok, durva volt, de megis kiszamithatobb.

De gyakorlatilag masfel napig tartott az elso inditasi kiserlettol szamitva...

Szoval ha valasztani lehetne, akkor en nem akarnek inditast, ha nem miszaj, nalam sajnos muszaj volt a babak miatt.

2019. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is indították, 14 óráig szenvedtem, 2 ujjnyira tágultam de iszonyatos fájdalom volt, már kb könyörögtem a császárért mert erőm se volt sok

Kaptam még egy adag oxit, akkor két óra alatt 5 ujjnyira tágultam, azt a szenvedést senkinek nem kívánom, 18 óra után lett meg a fiam


Utólag azt mondták azért nem tágultam mert 2x a gyerek nyakán volt a zsinór és amúgy császározni kellett volna, mert már annyira nem volt erőm hogy tolni se tudtam, két doki kb ült a hasamon hogy kijöjjön. A gyereknek meg esett a szivhangja.


Ennek az lett a következménye hogy repedt majd előre esett a méhem, már nem is lehet helyrehozni..


Na ennyit az oxirol, meg az indításról. Fáj is meg rossz is és nagyon súlyos következményei lehetnek.

2019. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem is inditottak. Előtte este ballont helyeztek fel. Burokrepesztés után nem indult a fájás, oxit lassan kaptam csak. Nálam is esett a baba szivhangja de nem veszélyesen. 3 óra alatt kint volt, fájásoktól számitva. 3x volt rátekeredve a köldökzsinór. Szóval nem feltétlenül lesz minden inditottból császár. Tény hogy szoros kontloll alatt voltunk, ha bármi lett volna irány a műtő.
2019. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem is indítottak 2x. Egyből jöttek is a fájások. Az első szülésem 12 óra volt, a második össz vissz 4 óra.
2019. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mind a három szülésem indított volt, mindet burokrepesztéssel kezdtük. Onnantól számolom, mivel 0 fájásom volt ezek előtt viszont 2-3 ujjnyira voltam kinyílva. Szóval az első a burokrepesztestől számítva 3 óra, a második úgyszintén, a harmadik pedig 5 óra alatt született meg. Ebből a durvább rész olyan kb fél óra volt mindegyik esetben. (Az elsőnél oxyt nem is kaptam) GDM-es voltam, de maga a szülés komplikációmentes volt.
2019. jan. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!