Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nálatok mit csinált a szülészn...

Nálatok mit csinált a szülésznő a terhesség alatt, illetve szülés előtt, közben, után?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert hallottam már pár helyen, hogy a szülésznőnek Magyarországon nem sok dolga van.. És hogy ez mennyire igaz? Érdemes fogadni?

2019. jan. 13. 10:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fogadott szülésznőm volt. 36. héttől intézte az nst-ket, időpontra, hozzá mentem, sosem kellett várnom. Körbevezetett engem és a férjem a szülészeten. Ha bármi kérdésem, gondom volt hívhattam. Szülésnél végig velünk volt, utána az aranyórára 3-asba hagyott minket, addig intézett jó szobát nekem az osztályon. Míg benn voltunk is meglátogatott minket és hazamenetelkor is segített, hogy gördülékenyebben menjenek a dolgok. Pl ő öltöztette fel a kisfiamat, mert egy hülye protokoll szerint azt az osztályos nővéreknek kell, de ő beállt és megcsinálta, hogy haladjunk. Nőgyógyász orvost is ő sürgette meg, hogy jöjjön már varratot szedni. Sokat köszönhetek neki. Neki és az orvosomnak is. Miután elvégezték a “dolgukat” is gondjuk volt ránk és ez igazán jól esett.
2019. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38. héttől ők csinálják az nst-t nálunk. Mivel egyik alkalom után benn tartottak a kórházban, felvette az adataimat, bekísért a szobába, elmondotz minden fontos tudnivalót, és mondta bármi van, keressem őt. Szülés előtt 2 napot voltam benn, mindig valamelyik szülésznő jött értem, ha nst-re kellett mennem. Feltettek a gépre, ha kellett infúziót kötött be. Amikor megindult a szülés is egy szülésznő foglalkozott velem, segített a dokinak burkot repeszteni, kikísért a mosdóba, arra nem emlékszem, hogy vizsgált volna, de ő tágított, ő vezette le a szülést, a doki csak a gátmetszést és a varrást csinálta. A szülésznő hozta oda a kisfiam, varrás után lemosdatott alul, ha szükség lett volna rá, a katétert is ő rakta volna fel, de tudtam pisilni elég sokat. A szobámba ő kísért be.(Győr)
2019. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szülésznő csinál mindent, ha nincs semmi komplikáció. Doki hozza a döntéseket, ha kell burkot repeszt, vág, varr. Én kb. 5 percig láttam, míg burkotrepesztett aztán gátmetszésre már nem ért oda, de mivel nem is repedtem nem kellett varrni szóval csak poénkodni volt ott a végén :D elvileg ha van varrat, akkor később ugyanaz a doki szedi ki.


Ellenben a szülésznő előkészít, felkészít, elmond mindent, ha kell beöntést csinál, borotvál, eszközökkel és tanácsokkal segíti a vajúdást, figyeli az nst-t, infúziót intéz, vizsgálja a tágulást, segít a gátvédelemnél, ellátja a babát az első pillanatokban, utána ellátja az anyát is, betöltött a szobába, elrendezni a cuccaidat, nekem még a vizemet is odaadta csak fel ne keljek, ha kell segít kimenni pisilni stb... pedig nem is volt fogadott szülésznőm. Nem tudom, hogy csak nálunk ilyen lelkiismeretesek vagy ez a hivatásukból fakad, de akit csak láttam mind profi és segítőkész.


Egyedüli oka, hogy nem fogadtam az az, hogy nálunk nem engednek csak szülésznőt fogadni, orvost is kell azt meg nem akartam.

2019. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*betol a szobába (hülye telefon átírta :D )
2019. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyit csinált a szülésznő, hogy felvett a szülőszobára, rám tette az nst-t, bekötött egy branült, vett vért, beadta az antibiotikumot vénásan, és mivel nem tudtam már a terhességem végére megindítani a vizeletemet, ezért megcsapolt, amikor kellett. Szóval igazából ápolási feladatokat látott el velem kapcsolatban.

A szüléssel kapcsolatban nekem mindent a saját orvosom csinált.

2019. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!