Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi időm van a kórházba érni?

Mennyi időm van a kórházba érni?

Figyelt kérdés
Tudom, banális lehet a kérdés azoknak, akik már szültek... Első babámat várom április végén. A férjem 1 órányi autóútra dolgozik+ a kórház fél óra. Gondolom, hogy lesz időm, hogy a férjem vigyen a kórházba, de már előre pánikolok, hogy tudni fogom-e mikor hívjam, és hogy haza ér-e, mire ott lesz az idő.
2019. jan. 16. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy lesz időd, vagy nem.

Sajnos ezt nem lehet tudni.


Én tök ráértem.

Délben kezdett folyni a víz bevásárlás közben. Kocsival hazamentem, hívtam a férjem, hogy találkozzunk a kórháznál, vagy hazajön (kicsivel a kórházon túl dolgozott akkor)

Hazajött, hogy ő vigyen be.

Délután 3-kor indultunk, este 7 körül mentem át a szülőszobára, és 21:30-kor lett meg a fiam.


Ne aggódj, nagyon ritkán olyan gyors mint a filmekben. És nem is olyan "stresszes"/kapkodós.


Férjem szerint kifejezetten unalmas volt, amíg a vajúdóban voltunk (10-15 perces fájásokkal, a kettő között meg semmi nem történik.)

2019. jan. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám aznap reggel épp vizsgálaton volt, amikor közölték vele, hogy estére megleszek. Hazament, evett egy franciakrémest, rendet rakott, összeszedte a cókmókját, megvárta apukámat, délután 5-re beért, 22:05-kor születtem.
2019. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, vagy lesz elég időd beérni a kórházba vagy nem. Én már a kórházban voltam, mikor kezdődtek a fájások. Azt mondta a szülésznő hamar meg lesz a kicsi. 12 órát vajúdtam.

Szerintem készíts fel valakit, aki a közelben van, ha véletlenül sietni kell majd. Én is így tettem. 3 ember volt készenlétben.

2019. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Lesz időd bőven. Ráadásul legtöbbször éjjel, hajnalban indul a szülés. Nincs min aggódnod, de megértelek, én is aggódtam (nekem 3 óra lett volna beérni ha haza kell jönnie értem, itthon volt, de már öt órája fájtam mire elindultunk, és még így is elég korán mentem be.)
2019. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. jan. 16. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát első szülésnél tidom,hogy nem gyakori,de bizony én úgy szültem mint a filmekben. Pár perccel a tolófájások előtt feküdtem az ágyra. A kórházbaéréstől számítva fél órán belül megszültem. Az első fájásom még otthon volt, készülődtem,de nagyon hirtelen gyorsultva végére.
2019. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is gyorsvolt. Este teljesen rendszertelen fajasaim lettek (gondoltam jósló fájasok) aztán hirtelen nagyon gyakoriak és erősek lettek ,el is kezdtunk készülődni a kórhazba de mire elindultunk fél perces fájásaim voltak.(persze nem működött a lift így gyalog kellett mennem a 6.ról) Max 10 perc alatt be is ertünk a kórhazba ott már "csak" a kitolás volt hátra.


(Én most várom a második babámat és tökre pánikba vagyok,hogy most tenyleg gyorsabb lesz e mint az elsővel mert akkor lehet be sem érek a kórhazba)

2019. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tubarózsa ***** válasza:
Ahogy írták, vagy lesz időd vagy nem. Nekem is gyors szülésem volt. Férjem ugyan otthon volt, de végül mentőt hivtunk. Beértünk a kórházba, megvizsgáltak (ez pár perc volt) és írány szülőágy kb 30p voltam ott és meg lett a fiam..
2019. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne alapozz arra h ráérsz. Ismerősömnek úgynevezett rohamos szülése volt, konkrétan olyan gyorsan zajlott minden h az orvosnak a kocsiban kellett gátmetszést csinálnia mert szana széjjel szakadt volna. Csak azért írtam le mert ilyen is van. Én pl ráértem... embere válogatja.
2019. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!