Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki szült már úgy hogy a...

Valaki szült már úgy hogy a nagyobb még szopizott?

Figyelt kérdés
Sehogy sem tudom rávenni a kislányomat hogy egyen mást is mint tejet pedig már ideje lenne de csak kóstolgat. Terhes vagyok a kistesóval és tapasztalatokat szeretnék kérni mi van akkor, ha a nagyobbik testvér nagyon anyás, nagyon szopis? Nincs gondom a tandem szoptatással, itthon már megoldjuk de a kórházban töltött napok? Bent lehet velem a nagyobb is? Itthon nem merek szülni, az előző szülésnél is az mentette meg az életem hogy helyben voltunk
2019. jan. 16. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehet bent veled természetesen. Úgyhogy addig tápszert vagy a lefejt tejedet fogja enni.
2019. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kórházban nem lehet bent veled, de megbeszélés kérdése, hogy apuka, nagymama legalább napközben bevigye szopizni. VAGY ambulánsan szülsz, ha minden rendben, akkor még aznap hazamész és este már mehet a tandem.
2019. jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Csak kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet két különböző korú gyereket szoptatni, mikor a kisebbnek teljesen más igényei vannak, mint a nagynak? (Mármint olvastam, hogy ahogy nő a kicsi úgy változik a tej mennyisége, összetétele attól függően mi kell a gyereknek. Pl így hogy fogja megkapni az újszülött azt a pár csepp hasznos előtejet ami segít az immunitásban, hogyha az anyukának már egy másfél-két éves gyerek igényeihez igazodó teje van?)
2019. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még átbeszélem majd a szülészeten is. Lehet hogy privát szülészetet választok, ott talán flexibilisebbek ilyen téren. Kedves harmadik, én úgy gondolom hogy az emberi és főleg az anyai szervezet csodákra képes, így biztosan megkapja a pici is azt, amire szüksége van. Szerintem egyébként a pici születése után kevesebb tejcsi lesz és valószínűleg a picinek megfelelő, viszont nekem az elsővel is már a második nap annyi tejem volt hogy 50 ml tejet fejtem miután evett :) ha aznap nem is szopizik a nagy mikor a pici jön, de mindenképp szeretném ha mellettem lenne mert tudom hogy mennyire megviselné ha nélkülem kellene lefeküdnie este
2019. jan. 17. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt ugye tudod,hogy ha terhesen szoptatsz van vetélési,koraszülési kockázat?
2019. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindennek van kockázata... Nem gondolom hogy ez problémát fog okozni a terhesség szempontjából de ha akarnám se tudnám leszoktatni a leányzót a ciciről. Azzal alszik, most jönnek a rágófogak is így éjjel is tejezik sokat. Nappal igyekszem rávenni hogy egyen de ha eszik is valamit, rögtön kéri a tejet. Mondjuk azért még van időnk a kistesó érkezéséig, addigra ha nagyon éhes lesz fog tudni enni mást is
2019. jan. 17. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Te tudod...és hiába pontoztatok le,ezt több barátnőmnek is orvos mondta,de nyilván ti többet tudtok mint a diplomás orvos!
2019. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az orvosi vélemények is megoszlanak a témában :)
2019. jan. 18. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!