Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehezebb, fájdalmasabb volt a...

Nehezebb, fájdalmasabb volt a második szülésed? Nagyobb baba lett, mint az első? Mennyi idő telt el a szülések közt?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Konkrét tapasztalatom nincs, de a nőgyógyász a 6 hetes kontrollon mondta, hogy a második nehezebb lesz. Bele gondolni is rossz, az első a 42. hétben született természetes úton, 4450 gramm és 56 cm volt. Olyan rosszul voltam, hogy előtte 6 nappal befektettek és folyamatosan a szülőszobán mérték a fájásokat. Nem ettem napokig, csak magamba tuszkoltam néhány falat sima kenyeret, vizet, amit szintén kihánytam. Még pisilni sem tudtam , beöntést kaptam, a vesémmel is baj lett. Végig azt hallgattam, hogy nem fogok tudni szülni olyan gyenge vagyok. Nem tágultam, így vártak. A 8 amnioszkópia meg rosszabb volt, mint a szülés. Szóval nem tudom mire gondolt az orvosom...ettől rosszabbat elképzelni se tudok.
2018. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyermekem 3060 grammal és 52 centivel született 41. héten, a második 3180 grammal 56 centivel 40+2 héten. A második szülés gyorsabb volt, de nem mondanám fájdalmasabbnak.
2018. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6 év telt el a két szülés között, ezt elfelejtettem. Utolsó voltam
2018. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első 3270g és 54cm volt, a második 3720g és 53cm. Mindkét szülés gyors és viszonylag könnyű volt, a második nem volt olyan fájdalmas, mint az első. 12 év van a két gyerkőc között.
2018. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bárkit kèrdeztem személyesen mindenki azt mondta, hogy a 2. jobban fájt, de rövidebb volt.

Nálam is így lett. 1 órával rövidebb volt, de jobban fájt, nehezebb volt.

2,5 év van közöttük, az első 3320g volt és 52cm, a második 3650g és 54cm

2018. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ellenpelda vagyok arra amiket mondani szoktak:

Konnyebb volt

Kevesbe (vagy maximum ugyanannyira) volt fajdalmas es a "kemeny" resze rovidebb ideig tartott

Osszessegeben megis hosszabb volt (fokozatosabb volt a fajdalom erosodese)

Nagyobb lett

6 ev van koztuk

2018. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1.fiú 4650g lett 26 óra vajúdással, mindkét válla beakadt, nem tudom hányan feküdtek rajtam, hogy kinyomják...pokol volt, majdnem ott maradtunk.

2.lány 4380g 8 óra vajúdás, elsőhöz képes normális szülés volt.Ja és 6 év telt el.


3. bár ez nem volt kérdés a második után 12 évvel lett, fiú, 8 óra vajúdás, 4740g.


Az első volt a legnehezebb, a 2. a legkönnyebb ha lehet könnyűnek nevezni, a 3. hasonló a 2.hoz de azért nehezebb.

2018. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5 ev telt el a szulesek kozott, a masodik fajdalmasabb es nehezebb volt pedig picit kisebb volt mint az elso babam, aki szinten nem volt egy orias :D
2018. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal gyorsabb és fájdalmasabb volt, 300 grammal lett nagyobb második baba mint az első, 2 és fél év telt el.
2018. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első 3,8kg, 39. hét, második 3,5kg 36. hét. Tehát nálunk a második volt a könnyebb, valószínűleg csak mert kicsit korábban jött. Az elsőnél kb egy fél napot vajudott a feleségem. A második nagyjából fél óra alatt megvolt miután kórházba értünk. Jóval könnyebb volt a második azt mondta, illetve láttam kívülről mind a kettőnél. sokkal kevesebb varrás kellett másodszor. És a gyors szülés kevésbé fárasztotta le.

Kicsit aggódunk ezek után, hogy ha lesz harmadik akkor itthon születik meg vagy az autóban útközben. :))

2018. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!