Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek 3 császára volt:...

Akinek 3 császára volt: milyen volt a harmadik?

Figyelt kérdés

Milyen kockázatai vannak egy harmadiknak, mit mondott az orvosod?


Te hogy élted meg?



#szövődmény #kockázat #3 császármetszés
2019. jan. 18. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

En a harmadik utan elkottettem magam, nem akartam tobb gyereket es mar kockazatos is lett volna.

A dokim javasolta de nem hiaba. Azt mondta gyenge a hasfalam es a negyediket talan mar nem birnam ki, amugy sem terveztunk negyediket es ugy meg plane nem. A harmadiknal szigoru agynyugalomra itelt. Szerencsere a terhessegem jol alakult,a babaval sem voltak gondok. Bar igaz a harmadik csaszar jobban megviselt, nehezebb volt valamennyivel felepulni es erzekenyebb is volt, valoban ereztem hogy gyengebb es hogy az izmok sem olyanok mar mint annak elotte. Persze a babaert barmit, huzos volt de kibirtam

2019. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a harmadik 7 es 9 evvel a elso ketto utan szuletett.

nagyon fajt az utolso hetekben a hegem.szornyen nehezen mozogtam.

nem kellett befekudnom szerencsere,csak a mutet reggelen.38 hetes voltam akkor.

a hegem iszonyuan vekony volt,ahogy hozzaertek a mehemhez a szikevel szett is pattant szinte.a baba fejboret is megkarcoltak igy veletlenul(nem melyen,par nap alatt elmult)

elvileg engem is elkotottek volna,de a kis malor miatti kapkodasban vegul elfelejtodott.

a mutet utan azt mondta az orvosom,hogy ha elindul magatol a pici,akkor par fajas utan valoszinuleg megadja magat a hegem.nem is ajanlott tobb babat,igy hormonos spiral mellett dontottunk.

ha vallalnank meg 1 babat,a terhesseg feletol korhazban kellene fukodnom es a 35-36.heten ki is venne az orvosom a babat.

En a 3.at eltem meg a legrosszabbul.az erzestelenitot csak 3.nekifutasra sikerult beadni,valami fiatal orvos probalkozott eloszor.

a felepules is a 3.nal tartott legtovabb,kicsit be is gyulladt a hegem,rettentoen egett az elso napokban.

lassan 3 eve,de mai napig ha rosszul mozdulok ugy meg tud fajdulni,hogy csak kapkodom a levegot.minden frontot megerzek.

ezek nekem az elso ketto utan nem voltak.

2019. jan. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem májusban lesz a 3. császárom. A fiam 9 éves, a lányom, 2,5. Most megcsinálják a sterilizációt is. Egyébként sem vállalnánk több gyereket. Nekem nem kell hamarabb befeküdnöm, csak előző este. Most még jól viselem a terhességet, nem fáj semmim, de az előzőnél sem fájt a hegem, hasam. Akár szülhettem volna természetesen is a másodikat, ha beindul magától a 38.hétig (de a kislányom nem így gondolta, protokoll szerint tovább nem várnak). Műtét közben is mondták, hogy a külső-belső hegem is szép, nem lett volna gond vele.

Kockázata (az orvosom szerint) annyi, mint az első 2nél, mint egy nagy hasi műtét, ami kockázattal jár.

Bár még nem éltem át, de remélem ugyanolyan jól fogom viselni, mint az első 2-t. Könnyen gyógyultam, aznap én voltam a 3. műtött, de az őrzőben hamarabb felültem/felkeltem, mint az első 2 császáros. A kórteremben jobban mozogtam, mint az előző nap természetesen szülő anyuka. 1 hét múlva már kutya bajom sem volt. Remélem most is ez vár rám.


Ha netán ez tart vissza a 3. babától, hogy újra császár lesz, akkor konzultálj az orvosoddal, ő mit gondol, te tudod hogy viselted az előző terhességeket, milyen volt a 2. műtét közben a heged, hogy bírta a méhed a terhelést.

2019. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, 38. héten kivették a babát? Nekem a 2. császárom 39 es pár napra volt, indítottak és így van egy rossz érzésem, h nem akart meg jönni a baba. Ezért is félek a 3. császártól, ott tuti az én orvosom is hamarabbra adna időpontot.
2019. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Nálunk 38. hétig van mód megpróbálni a természetes szülést. Ha addig nem indul be, akkor befektetnek, ha beindulna is irány a műtő. Itt nem indítanak 38. hét után. De így kiírt dátum előtt pont 1 héttel volt a 2. császár, a papírokon viszont 38. hét szerepel.

Most automatikusan a 3.nál már 38 hetesen kiveszik.

2019. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!