Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány éves korban 'illik' egy...

Hány éves korban 'illik' egy lánynak szülni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 25. 21:32
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Melyik az a kor ahol már furcsán néznek a nőkre ha nincs gyerekük? Teherbe esni egyszerű, mint mondani szokás. De most azért szüljek gyorsan valakitől, hogy majd később ne nézzenek furcsán ha véletlenül addig se találom meg 'életem párját' s gyerekkel se rendelkezem?
2019. febr. 25. 21:34
 2/27 A kérdező kommentje:

Tudom, lehet nagyon hülyének fogtok nézni emiatt a kérdés feltevése miatt. de sajnos igen, nem akarok politizálni, de lassan a csapból is az folyik, hogy ha nincs gyereked, kb semmit nem is érsz az életben, 27 éves koráig mindenki szülje meg az első gyerekét, a nőnek az a dolga, hogy szüljön, szüljön és gyerekeket neveljen.. Annak ellenére, h lényegében csak 20 éves vagyok, már én érzem kellemetlenül magam, hogy még (csúnyán fogalmazva) nem csináltattam fel magam....


Elnézést előre is akinek nyers vagyok!

2019. febr. 25. 21:42
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz gyereket, akkor ne szülj, szerintem olyan nincs, hogy meddig illik szülni!

Rengeteg nönek sosem lesz gyereke, mégsem néz rájuk senki csúnyán, aki meg igen, az annyira primitív, hogy nem érdemes vele foglalkozni!

2019. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Csókolom, ez azért még ne legyen illem kérdése :D

Mindenki szüljön, amikor akar. Vagy ha a természet úgy gondolja. Vagy ha nem.

2019. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szeretnék gyereket nyilván, csak nem értem, miért kell ezt ennyire sürgetni. Nyilván ha nagyon akarom, már holnapután is összehozhatnám , egészséges, fiatal szervezet vagyok, csak nem tudom, miből gondolják azt, hogy egy huszonévei elején járó lány egyből el tud tartani egy gyereket így egyből szüljön is ? Aki el tudja tartatni magát egy pasival 20 évesen és belenyugodni abba, hogy még minimum 3 (de legyen inkább 6, mert egy kisgyerek TELJES EMBERT kíván!) évig, annak se értem, hogy van hozzá gyomra/tartása... Szerintem az lenne a minimum, hogy egy bizonyos mértékű keresete legyen az embernek hozzá + x év munkaviszonya. De persze szülhetünk mi az egyetem , de akár a gimis évek kellős közepén is ..
2019. febr. 25. 21:55
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

Lány ne szüljön.

Felnőtt, felelősségteljes, érett, anyagilag és érzelmileg önálló nő szüljön csak (ha szeretne).

Egyébként meg: 40. Bár sokan szülnek mostanság felette... ha addig nem szülsz, a környezeted 99 %-a letesz róla, hogy valaha lesz gyereked és végre békén hagy. Ha nem akarsz, addig kell kibírni, utána nem zaklatnak.

2019. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésed átment ítélkezésbe azok felé, akik viszont úgy döntöttek, hogy fiatalon szülnek. Van barátnőm, aki 20 évesen szült, és van olyan is, aki 38 évesen. Mindkettőjüknek rendben az élete. Ha ennyire befolyásol a média, olvass könyvet.
2019. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

"Aki el tudja tartatni magát egy pasival 20 évesen és belenyugodni abba, hogy még minimum 3 (de legyen inkább 6, mert egy kisgyerek TELJES EMBERT kíván!) évig, annak se értem, hogy van hozzá gyomra/tartása."


Konkrétan a barátnőm, aki 20 évesen szült, most 41 évesen a rákkutatás területén dolgozik. A nővérem 24 évesen szült, 27 évesen saját vállalkozást csinált, ami 15 éve nagyszerűen működik, és nagyon jó anyagi körülmények között él. Úgyhogy ne ítélkezz, mert nem mindenki csóró, aki fiatalon szül.

2019. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Metionin ***** válasza:

Amikor vágyik a gyerekre + minden megvan hozzá (anyagiak, megfelelő partner, stb.). Van akinek ez hamarabb jön el, van akinek későb, van akinek soha. Ennélfogva az illik kifejezés itt nem releváns.

Az hogy mikortól néznek furcsán, ember- és környezetfüggő. A falunkban már az is fura hogy huszonévesen valaki nem szül, én 28 vagyok és pár éve hallgatom hogy "illene", 40 fölött meg általában beszólnak, hogy "minek már". Ez alapján a nagy átlag 25-35 közé teszi ezt az illik dolgot, legalábbis ebben az intervallumban csesztetik a legtöbbet ezzel a nőket.

2019. febr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező, én az első munkahelyemen ismertem meg a párom és hamar jött a baba. 23 éves voltam, most lesz egy éves a lányom, még mindig itthon vagyok, de nem vagyok eltartott! Két szakmám van, most teszem le a harmadikat, itthon dolgozom, félreteszek, nevelem a gyerekem, viszem a háztartást, mosok, takarítok, főzök, ja és még egy nyelvet is elkezdtem tanulni.

Nem érzem magam eltartottnak és a párom se mondott vagy éreztette ezt velem soha, kikérem ezt a jelzőt meg, hogy van gyomra vagy tartása valakinek ehhez. Nekem és sok hozzám hasonló nőnek, legyen az fiatal vagy idősebb, most ez a feladata és elmondanám nem egyszerű. Nem napi 6-8-12 órás a beosztásunk, hanem 24, szaros pelenkát cserélünk nap, mint nap. Virrasztunk órákig a gyerek mellett vagy sétálunk vele, ha fáj a pocija, jön a foga vagy csak rossz éjszakája van. Aggódunk, ha láza van, ha keservesen sír és mindent megteszünk, hogy hamar meggyógyuljon. És igen ezért nem kapunk pénzt, cserébe viszont sokkal, de sokkal értékesebbet a mosolyát, azt, hogy látod először felülni, felállni, megfogja a kezed és sétál melletted, mikor kimondja, hogy anya és még a sok más. Inkább legyek EGY IDEIG "eltartott" mint hogy soha nem tapasztalhattam volna meg milyen is anyának lenni és egy édes kis csöppségnek életet adni és vezetni őt az élet útjain.

Te viszont egyáltalán ne hallgass a környezetedre, mert nem állsz készen az anyaságra ilyen felfogással!

2019. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!