Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány éves korban 'illik' egy...

Hány éves korban 'illik' egy lánynak szülni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 25. 21:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%
Minek irtad ki ezt a kerdest, ami tulajdonkepp nem szol semmirol a nyekergeseden kivul ? 🤔 majd lesz gyereked, amikor lesz, ebben senkinek nincs beleszolasa, de hogy jossz te ahhoz hogy barki felett itelkezz, aki 20as evei elejen vallal gyereket?!?!?!
2019. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem néznek furcsán,hanem többnyire képesek elfogadni az emberek, hogy valamilyen idősebb korban nincs gyerek. Inkább akkor meresztenek szemeket talán, ha túl korán szül. De ha meg egyáltalán nem, az talán az ő dolga, ő döntése; vagy pl úgy hozta az élet, hogy pl egészségügyileg nem alkalmas a teste babakihordásra; vagy pl úgy gondolta, hogy nincs annyi pénze, vagy gyerekesnek érezte magát; vagy pl a karrier neki fontosabb volt, és nem is bánja, hogy esetleg nem lesz gyerek.
2019. febr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen emberek vesznek körül, de engem soha senki nem szólt meg azért, mert 30 évesen lettem terhes :D nem tudom miért érzel nyomást magadon, szerintem senkit se kényszerítenek, főleg nem a média. Mindenkinek a saját dolga, mikor vállal babát, vki 20 évesen, van aki 30 és a fölött...de senki sem külső nyomásra és azért mert már furcsán néznek rá.
2019. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%

*Jó, amúgy saccolok neked egy számot:

pl a 19 még talán lehet, hogy egy kicsit korai (az alatt is természetesen)

Talán még a 20 is lehet picit túl korai.

És amikor (most megpróbálok mások fejével gondolkodni)

Hát, ha pl 35 évesen nincs gyerek, mármint, ha a nő 35 éves; talán akkor néznek furcsán rá.

A pasik talán lehetnek kicsit idősebbek is, de őnekik talán mégkevésbé szólhatnak be.

De őnáluk meg pl amikor a család már nagyon noszogatja, az pl lehet talán olyan ... Hát mondjuk a 4-essel kezdődő számoknál már nagyon esélyesen talán lehet számítani kötözködésekre; megjegyzésekre. Mármint tizesek helye négy; és utána valami. "4_"

Legkorábban meg talán, hát olyan 27 évesen kezdenék talán őnáluk a noszogatást; és persze náluk is talán a 19-20 az még korai; náluk talán még a 21 is túl korai lenne; meg talán még a 22 is. Így fölfelé haladva; egy 23 évesnél talán már nem ütköznének meg, ha gyereke van.

2019. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
43%

Egyrészt: nem illem kérdése, sosem volt az. Lehet mondani, hogy régen illett pl. 22 éves korig, de akkor is voltak olyan nők, akiknek sosem lett gyerekük. Erről ennyit.

Másrészt: Marha nagy tévedés, hogy huszonévesen pikk-pakk megy a teherbeesés mindenkinek, és mindenki egyből fel is tudja magát csináltatni, ahogy fogalmazol. Ismerősi körömben (köztük én is), nem egy olyan lányt ismerek, aki 25 alatt van, és már most tudja, hogy nem fog neki egyhamar összejönni, mert vagy már csonkolták a petefészkét, vagy valamilyen nőgyógyászati betegsége (endometriózis, PCOS, stb) van. Nem árt ezzel tisztában lenni, mielőtt azzal jön akárki is, hogy huszonévesen pikk-pakk felcsináltatja magát mindenki.

Harmadrészt: terhesgondozáson rám néznek furán, hogy a huszas éveim elején gyereket vállalok, mert a többség kb. anyám korú, azaz negyven egynehány éves. Most akkor megint elkezdhetünk arról beszélni, hogy mit is nyomatnak? Mert én pont nem azt látom, hogy azt, hogy szülj minél hamarabb, bocsi.

Negyedrészt: az is téves, hogy mindenkit, aki fiatalon szül, eltart a pasija. Eléggé sarkos elképzeléseid vannak bizonyos dolgokról.

2019. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
65%

Lányként szerintem sem érdemes még szülni, csak ha felnőttél nőnek...

Hogy melyik kortól néznek furcsán, az a közösségétől, családtól, barátoktól függ, hogy mennyire elfogadóak vagy kritikusak. Tipikusan lehet, hogy egy faluban jobban megszólnak valakit, míg egy nagyvárosban a kutyát sem érdekli, még az sem ha mondjuk meleg vagy. (Mindkettőnek van jó és rossz oldala.) De tőled függ csak, hogy ez mennyire érdekel, befolyásol.

A teherbe esés meg van, akinek akaratlanul is összejön, más meg már megvette a babakocsit is, aztán évekig kerülgetheti.

Ne képzelt társadalmi elvárásokhoz szabd magad - bár ma már teljesen elfogadott az emlegetett médiában is 40 körül kezdeni csak a "babaprojektbe" - , hanem gondold át, te milyen életre vágysz, abban szerepel-e gyermek, ha pedig igen megvan-e már minden hozzávaló, ha meg nincs, akkor még dolgozz rajta. És ha annyira zavar, hogy mások elítélhetnek, te ne kövesd a példájukat.

2019. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok, először is, köszönöm a válaszaitokat! :)

Ez az egész lényegében 'közvélemény kutatásnak' indult részemről, puszta kíváncsiságból.

#7 és 8 nem, én kikérem magamnak, hogy azt állítsd rólam, átment ítélkezésbe a kérdésem: épp ellenkezőleg! Nagyon, nagyon büszke vagyok azokra a hétköznapi hősökre, akik fiatalon lettek anyák, mégsem váltak kitartottá, s sikeres életet hoztak össze maguknak :) A Barátnődnek külön gratulálok szívből, nem lehetett egyszerű, de megcsinálta!


#10-es, ne röhögtess! :D:D :D Jó nagy hülye vagy, hogy így látatlanban megmondod rólam, készen állok-e éppen az anyaságra vagy sem! Elárulom neked, hogy én már most, 20 évesen arra vágyom, hogy saját gyerekem legyen (ugyanis keresztanya vagyok ennyi idősen, a nővérem lányának a keresztanyja, nővérem 25 évesen szült), és igen, elkezdtek az Ő hatására felébredni bennem az anyai vágyak, ösztönök, de úgy érzem, 20 éves lányként, aki most fejezte be a gimit és még fősulizik, ennek nem biztos, hogy itt az ideje sajnos! De ha akarnám, megtehetném, párom is van egyébként :) Szóval inkább azt mondom, hogy TE NE ítélkezz!


#11: egy idióta vagy! értelmezd amit írtam, senkire egy rossz szót nem szóltam! A kérdésem sokkal inkább arra irányult, mi a francért vállaljunk mihamarabb a nagy büdös semmire gyereket csak azért, h elmondhassam magamról hogy "van", mint arra, hogy kizárólag egy csóró kitartott lehet az, aki fiatalon szül! Természetesen NAGYON NAGY TISZTELET a kivételnek!


ui.: Bárcsak mostanában esnék én is teherbe és nyernék is a lottón :P Na ennyit a nagy vitáról :)

2019. febr. 26. 09:34
 18/27 A kérdező kommentje:

#10 ja és ha te már itt ennyire nevetségesen fellengzőzesen felvágsz azzal, hogy neked "nem 6-8-12 órás a beosztásod hanem 24 " így 23-25 évesen (?), hát elárulom, hogy nekem is hasonló, csakhogy én már 18 éves korom óta élek így! ;) Felvilágosítanálak, h 16 éves korom óta dolgozom gimi mellett, és 18 éves korom óta segítek a nővéremnek amiben csak lehet, mert 18 voltam amikor Ő (25 évesen) megszülte a kislányát :) Szóval igen, én is már két éve benne vagyok a pelenka-cserélgetésekben, az olykor napi 16 órás munkában, mivel sokat vigyázok a kis hercegnőre :)


Apropó, mégsem sír a szám, sőt, mi több, én magam is elkezdtem rá vágyni és eszembe se jutna, hogy sírjon a szám az általad oly teátrálisan szenvedéssel telt hangnemben emlegetett pelenka-cserélgetés, láz mérés, 24 órás felügyelet miatt!

2019. febr. 26. 09:59
 19/27 anonim ***** válasza:
43%
A kerdes tovabbra is a nyuglodesedrol szol. Rad ferne egy hidegzuhany, hogy lehiggadj vegre. Vagy egy fsz, ha mar ugy is van parod.
2019. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:

z a válasz?



En kulfoldon elek. 20 evesen en sem voltam kesz ra. Sot,23evesen sem. Viszont eltekintve a politikatol biologialiag a noknek gyorsabban ketyeg az ora sajnos. Es ha nem akar szenvedni a teherbeesessel akkor erdemes 30 elott szulni. Ez nem azt jelenti,hogy utana mar nem lehet,de hallottunk mar olyan esetekrol,hogy egeszseges volt mindket szulo megsem jott a baba. En 27evesen dontottem ugy,hogy babat szeretnek. A parommal 5,5eve vagyunk egyutt. Anyagilag nem vagyunk eleresztve. Van sajat kocsink de nincs sajat hazunk. En most dolgozni sem birok a terhessegi tunetek miatt. Szoval merlegeljetek,hogy ha van egy parod akivel tudsz tervezni es esetleg nagyon nehez elethelyzetbe kerultok kitudtok e maszni belole vagy lesz e segitseg pl nagyszuloktol. De ne ez legyen az elso,hogy valaki segit. Nektek kell megoldani. De en azt mondom ha van egy szereto parod akivel tudtok tervezni akkor ne varjatok. Olyan,hogy tokeletes idopont sosem lesz. Hacsak nem vagy olyan szerencses,hogy a szuleid megdobtak jo par millaval erettsegi utan.

2019. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!