Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés a SOTE I. -en?

Császármetszés a SOTE I. -en?

Figyelt kérdés

Ma közölték velem, hogy mégis császármetszésem lesz, és eléggé bepánikoltam utána, még sírtam is. Korábban inkább reménykedtem egy császármetszésben, de aztán utána olvastam dolgoknak, és most konkrétan rettegek tőle. Meg éppen sikerült hozzászoknom a gondolathoz, hogy normál szülésem lesz, amitől ugyancsak tartok, viszont valamilyen szempontból mégis jobb. Akik mostanában így szültek a SOTE I.-en, le tudnák írni, hogy milyen ott egy császármetszés? Altatásos is érdekel, mert lehet, hogy nálam csak az jöhet szóba.

Ide írok még plusz kérdéseket azokkal kapcsolatban, amik különösen érdekelnének:


- az altató orvossal, amikor találkozunk először, akkor mi történik? Megvizsgál? Vagy csak megbeszéljük a dolgokat? (egy hét múlva megyek hozzá, és fogalmam sincs arról, mi fog történni. Nem volt időm rákérdezni, meg őszintén annyira rosszul érintett a hír, hogy alig vártam, kijöhessek onnan, tudtam, hogy nem fogom sokáig bírni könnyek nélkül)


- mik szükségesek, amik a normál szülésnél nem? Hány napig kell ott lenni? Van valami, amiből több kell, mint sima szülésnél? Csak mert gondolom, több napot kell ott lenni.


- előtte mennyivel kell bemenni? Egy nappal korábban vagy olyan is lehet, hogy aznap? Bár ez nyilván sok mindentől függ...


- amikor bemegyek, hová kerülök? Gondolok itt a szobára. Ugyan ott leszek császár után is? Vagy hol lesznek a cuccaim addig, amíg műtenek és utána, hogy kerül a másik helyre, ha máshova visznek? (Jó, ez lehet, hogy hülye kérdés, de izgulok emiatt is, fogalmam sincs arról, mi lesz például a telefonommal, pénztárcámmal...)


- lehet ott valaki velem, aki segít, ha én nem bírok semmit csinálni? Olvastam olyat a honlapon, hogy van valami olyan, hogy ha nem tudunk rendesen csinálni semmit, akkor lehet mellettünk állandóan valaki, de ez nem tudom, mire vonatkozik pontosan.


- az apa hol tartózkodhat a műtét alatt? Esetleg bent lehet? Altatásosnál? (Nem szeretném, ha bent lenne a műtét alatt, csak aggódom, mert külföldi a párom, nem ismeri a kórházat -megjegyezném, én sem igazán-, nem beszéli a nyelvet sem, fogalmam sincs arról, hogy mi lesz, még a végén nem talál meg. Szeretnék kicsit felkészülni)


- a baba így is velünk lehet? Vagy 1-2 napig még nem?


- mikor és mit lehet enni, inni? Császár előtt mennyivel nem szabad? Utána mennyivel szabad? Van korlátozás? (Olvastam olyat, hogy utána csak kekszet adnak valahol 1-2 napig)


- mennyivel lehet a műtét után felkelni? Van ebben különbség az altatásos és az érzéstelenítéses között?


- altatásnál mennyi ideig alszunk?


Bocsánat a sok (néha tényleg buta, felesleges) kérdésért, de tényleg nagyon izgulok, és csak rosszabb az ismeretlen helyzet miatt. Úgy érzem, nem fogok tudni hozzászokni a gondolathoz, hogy fel akarnak vágni. Ráadásul van egy csomó aggódnivalóm amiatt, hogy a baba apukája nem beszéli sem a magyart, sem az angolt. Tényleg szeretnék felkészülni, hogy neki is el tudjam mondani, mi vár ránk. Például jelenleg azt sem tudom, hogy jön/jöhet be hozzánk. Ezért nagyon hálás lennék, ha valaki le tudná írni a tapasztalatát! Bármilyen infó jöhet egyébként azokon kívül is, amiket kérdeztem.



2019. márc. 13. 21:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#7 ez így elég részletes volt, köszönöm!

Állandó segítség: a honlapon találtam ilyet:


"A súlyos állapotú (aki önellátásra képtelen, vagy fájdalmai gyógyszerrel sem szüntethetők meg, vagy lelki krízishelyzetben van) betegnek joga van arra, hogy az általa megjelölt 1 személy mellette tartózkodjon. "


Remélhetőleg nem leszek súlyos állapotban, de például a sérvem miatt előfordulhat, hogy nem bírok mozogni. Szerencsére a terhesség alatt sem volt gondom vele, de amikor kijött nálam a sérv, akkor bizony nem nagyon bírtam menni sem. Szenvedés volt. Utána gyógyszert kaptam, csak néha fájt egy kicsit, viszont tavaly januárban volt olyan pár napig, hogy fel sem bírtam kelni. Igaz, az valószínűleg az én hibámból. Azóta nem volt baj, bár jobban is vigyázok, csak a terhesség alatt nem szedtem gyógyszert rá. Nem tudom, miért, de amióta mondták, hogy császár lesz, elkezdett kicsit fájni a derekam, és ez a sérv miatt van. Még előtte mondtam, hogy tünetmentes vagyok :D Elvileg nem emelgethetnék nehezet, de ezt nem tudom elkerülni sajnos.


A másik ez a lelki krízis. Azért remélem, ilyen sem lesz, de kezeltek régebben egy kis depresszióval és miegymással. Na, nem kell annyira rosszra gondolni azért. De például én korában el nem mertem volna menni orvoshoz egyedül, és egyszer volt olyan, hogy három hétig voltam kórházban arra várva, hogy végre lehessen hajtani rajtam azt, amiért mentünk, és akkor az anyukám is velem volt. Igaz, akkor nagyrészt azért, mert nem bírtam rendesen mozogni... de benne volt az is, hogy voltak lelki eredetű problémáim is. Most igaz, hogy egyedül megyek mindig orvoshoz, kórházban is feküdtem nemrég egyedül, és úgy komolyabb bajom nincs, de néha ki tudok borulni. Nem mindig bírom egyedül, és a terhesség alatt szinte mindent egyedül kellett intéznem, minden héten orvoshoz járok, általában több helyre is egy héten, aztán mindig jön még valami, és ezért is van, hogy néha nem bírom már lelkileg.


Szóval ezért kérdeztem. Persze nem úgy értettem, hogy a nap 24 órájában mellettem legyenek, ott aludjanak, mert azt gondolom nem lehet. Csak ez a napi 2 óra látogatási idő nagyon kevés (és így a páromnak felesleges is bejönni, már ha elengedik esetleg a munkahelyéről, mert ez sem biztos). Azt megértem, hogy miért nem lehet bemenni a kórtermekbe, de ez is olyan rossz. Emiatt is stresszes vagyok, mert nem tudom mi lesz és hogy lesz. Na, mindegy. Nem sajnáltatásból írtam le ezeket vagy ilyesmi, csak próbáltam elmagyarázni a helyzetemet. Fel szeretnék készülni mindenre. Ott meg nem is tudom, kit kérdezzek ezekről. (választott orvosom nincs)


Ha már szóba hoztad a tápszert... ha a baba nem tud szopni, mert nincs még tejem, arra az esetre lehet vinni saját tápszert? Hallottam, hogy cukros vizet szoktak adni ilyen esetben, vagy ha tápszert kérsz, akkor húzzák a szájukat a csecsemősök.


Mindenhol azt hallom/olvasom, hogy a csecsemősök milyenek, még a védőnő is negatívan beszélt róluk :D még a végén miattuk nem bírom majd :D megértem, hogy leterheltek, de akkor meg minek vannak, ha mindenen csak húzzák a szájukat meg nem segítenek?!


Ez egy kicsit hosszúra sikeredett, bocsi :D

2019. márc. 15. 13:46
 12/26 anonim ***** válasza:

Hát pl. én a csecsemősök miatt estem bele a szülés utáni depresszióba, csak úgy mondom, kész trauma volt, és hiába volt fantasztikus a fogadott orvos, soha többet nem szülök abba a kórházba :D


Van lehetőség arra, hogy vip szobát kérj, egy vagy kétágyas is van, asszem 12/éjszaka, esetleg kérdezz utána, lehet hogy épp szabad lesz amikor műtenek.


A csecsemösöknek meg nyugodtan szólj vissza ha valami nem tetszik, én az első pár napban nagyon tutyi mutyi voltam, aztán amikor már ötödik nap bent szenvedtünk akkor már járt a szám, csinálták is a dolgukat.

Nekünk (mivel hiába könyörögtem a tápszerért 3!!!napig, a saját gyerekorvosunk hozott be tápszert) amiért megint ment a hiszti de ez van ha nem tudom etetni a gyereket és ők basz..nak bele) vigyél be nyugodtan, és első naptól ahogy megkapod ciciztesd, aztán ha nem evett eleget akkor tápszer. Ha megfelelően hízik, és neked se lesz bajod akkor három nap alatt kiengednek.


Minket pl nem engedtek ki 8 napig, mert ugye első négy napban nem kaptunk tápit, fogyott 500grammot..


Szülés utánra pedig apukának jár öt nap szabadság, vegye ki és segítsen neked, a lelki támasz kelleni fog.



Az az egész banda egy kalap, a szemüveges idös dokinövel pedig vigyázz, mükörmöt körömlakkot szedesd le, mert nekem ott mondta hogy akkor feszitsem le, mert kisbabát mükörömmel nem lehet ellátni :P idióta ott mindenki

#7

2019. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Gerincserv miatt csaszar?? Az nem is indok ra! Az meg kulon durva, hogy ugyis azt eroltetik, hogy neked mas betegseg miatt a huvelyi szules elonyosebb lenne. Eszem megall.
2019. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Igen, csak 3 éjszaka a császárnál. Sőt miután szóltak, hogy mehetünk, fél óra múlva már jöttek, hogy mikor mennénk, mert készítenék elő másnak az ágyat:)
2019. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Hát az az igazság, hogy közben legszívesebben otthagytam volna azt a kórházat. Szerintem nem megyek oda többé, ha a jövőben megint összejönne egy bébi. Engem a háziorvosom küldött oda betegség miatt, viszont sosem éreztem, hogy úgy igazán foglalkoznának ezzel.


Elég furcsa helyzetben vagyunk, mert a párom szakács, minden nap dolgoznia kell, a főnöke nem engedi pihenni őket. Ők ma is dolgoznak. Lehet, hogy hihetetlen, de tényleg így van! Alig tudtunk elmenni venni pár dolgot a babának, azon az egy napon kívül mindig egyedül kellett mennem vásárolni. Azt mondta, amikor jön a baba, mindenképpen pihenni akar, még ha a főnökének ez nem is tetszik, csak attól tartok, baja lesz belőle vagy mégsem tud pihenni. Sajnos még pár hónapig el kell ezt viselnünk, addig nem válthat munkahelyet.


Még szerencse, hogy nem használok körömlakkot és műkörmöm sincs :D


Még azt megkérdezném, hogy milyen tápszert lehet olyankor adni, ha nincs tej?

2019. márc. 15. 21:24
 16/26 A kérdező kommentje:
Szóltam, hogy ugyan nem tudtak normális választ adni az ortopédusnál, hogy lehet-e sima szülés vagy sem, de azt mondta az orvos, hogy ezt így nem írhatja le, de szerinte lehet. Azzal kapcsolatban is szóltam, hogy a másik betegségem miatt az orvosok a sima szülést ajánlják, még úgy is, hogy sérvem is van. Viszont még így is a császárt akarják.
2019. márc. 15. 21:33
 17/26 A kérdező kommentje:
Ha ennyire nincs hely, hogy sürgetik az elmenetelt, akkor csak nem fognak ott tartani sokáig :D Persze, ha muszáj, akkor muszáj, de nem bánom, ha hamar hazajöhetünk.
2019. márc. 15. 21:37
 18/26 anonim ***** válasza:

Mi a Beba Ha startot használtuk, attól nem fájt a pocija, de szobatársamnak pl a Humana vált be.

Esetleg gyerekorvostol kérdezd meg mit ajánl, vagy lemész a gyógyszertárba és ott megkérdezed. Szerintem ott is a Bebát fogják ajánlani, az a legkíméletesebb. :)


Párod munkájához annyit, hogy a Munka Törvénykönyvében ez benne van, itt nincs az, hogy a főnök nem engedi, mert törvény, jár neki az öt nap, fönök ide vagy oda, ha nem engedi, lehet fordulni a munkaügyi bírósághoz.


Az Mt. 118. § (4) bekezdése értelmében az apának gyermeke születése öt, ikergyermekek születése esetén hét munkanap pótszabadság jár. Ezeket a napokat az apa kérésének megfelelő időpontban, de legkésőbb a gyermek(ek) születését követő második hónap végéig kell kiadni. A szabadság akkor is jár, ha a gyermek halva születik vagy meghal.



Tessék. Ki lehet kérni, tud menni neked segíteni.



A sérv az komoly dolog egyébként, szülés közben az erőlködés miatt kijöhet, szerintem ezért császároznak, nem kockáztatnak.


Ha az orvosokat nézzük, jó kezekben vagy, mindegyik szülész-nőgyógyász és szülésznő talán az országban legjobban képzettek, és a babád is jó kezekben lesz, mert az egyik legjobban felszerelt pl a koraszülött osztályuk, tehát ha az orvos felhozatalt nézzük, nem lesz probléma. Akik ellátnak téged, és a kisbabás születés után, ők nagyon profik majd te is látod.


A csecsemősök és a gyerekorvosok akik már a szülés utáni napokban veled lesznek, na nekik a stílusa és hozzáállása a probléma, de azt a három napot ki fogod bírni, ha tovább kell maradni, azt is bírni fogod. Mi is bírtuk, utáltam, de tudtam hogy a gyerek érdeke maradni.

#7

2019. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Azt már tudni ki fog műteni?
2019. márc. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Miert nem kersz masodvelemenyt? Van sok masik korhaz, pl. Szent Imre?
2019. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!