Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek van kedve es esetleg...

Akinek van kedve es esetleg meg friss az elmeny, meselne a szuleserol? Milyen hosszu volt a vajudasal egyutt? Mennyire elviselhetetlen ha semmit nem kapsz a fajdalom enyhitesere? Ki hogyan elte meg?

Figyelt kérdés
Sajnos a fajdalom kuszobom eleg alacsonynak bizonyult ugyhogy nem tudom mire szamitsak hogyan tudom majd vegig csinalni a szulest.

2019. márc. 14. 21:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem kevesebb, mint 4 óra volt az egész, pedig első baba. Az utolsó ujjnyit kitágulni volt a legnehezebb, de ha sikerül odafigyelni a légzésre, akkor viszonylag elviselhető: nem szabad visszatartani a levegőt, vagy kapkodni, orrom be és rekeszizomból kifújni. A kitolás nálam 2 fájás alatt megvolt, de akkor azt már nem is fájásnak, hanem inkább nyomó ingernek éltem meg. Égető, feszítő érzés volt, ahogy kijött a kisbabám, mint mikor kifeszített a szád szélét csak nyilván sokkal durvább. Megúsztam a gátmetszést és nem is repedtem így varratok nélkül és ilyen rövid szülés után szinte 0 volt a felépülés.
2019. márc. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Igaz en mar 11 honapja szultem de mindenre oramu pontossaggal emlekszem. Reggel 5kor elkezdett folyni a viz es masnap haromnegyed 4kor lett meg hajnalban a babam. Ez ugy nagyjabol 23 ora volt. A fajasok csak delutan kezdodtek, egesz elviselhetoen indultak aztan egyre csak erosodtek. A vajudas kb 14 ora volt osszesen. Nem emlekszem vissza borzalomkent ra, bar a szuloagyon azt mondtam a paromnak h soha tobbet nem szulok. Borzaszto halas vagyok a szulesznomnek aki vegig velem volt es serules nelkul megusztam az egeszet, vagas es repedes nelkul. Borzasztoan faj az teny, foleg amikor mar osszefuggo fajasaim voltak a vege fele, hanytam a fajdalomtol. A kitolas hosszu volt a gatvedelem miatt. De osszessegeben vannak akik sokkal rosszabbul jarnak, es rosszabbul is elik meg. Nekem szep emlek marad.
2019. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!