Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy veszi a bátorságot ehhez?

Hogy veszi a bátorságot ehhez?

Figyelt kérdés
Facebookon van egy csoport, nem írnám le a nevét, de biztos sokak tudják. Szüléssel kapcsolatos. Az egyik admin olyan undorító stílusban alázza azokat, akik nem értenek vele egyet, hogy hihetetlen. Pl. szerinte nem kellene fogadott orvos, és a kismamák hibája a hálapénz, meg hogy igenis ügyeletben szüljön mindenki, mert úgy kevesebb a beavatkozás. Nem értem, hogy mer ilyen szinten beleugatni más életébe..főleg ha az ő tanácsai miatt lesz valakinek mondjuk pokoli szülése.. Mit gondoltok erről?
2019. márc. 18. 16:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Én nem tudom kiről van szó meg melyik csoport de nekem aztán ugathat bárki, egyáltalán nem érdekel főleg ha a stílus nem megfelelő.
2019. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem tetszik egy csoport, akkor kilépek és kész. Az élet egyszerű.
2019. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Oke de kb te sem allsz mas szinten az admintol. O ott ugat profillal te meg itt beszeled ki ot nevtelenul arc nelkul. Megis mit varsz hogy kozosen majd ellene leszunk? Te is ilyen vagy. Amugy a legtobb kismama nem egy rosszakarora hallgat szoval nyugodtan pofazhat, ha neked meg nem tetszik nyugodtan mond meg neki mi a problemad es ne itt ird ki magadbol, aztan szepen lepj ki a csoportbol vagy tilsd le es kesz. Nemtudom mit kell ezen ragozni, sok ilyen ember van a vilagon.
2019. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Lépj ki. Az admin maga határozza meg, hogy milyen szemléletű legyen a csoport. Ő a vele egyetértő, illetve meggyőzhető embereket szeretné maga köré gyűjteni. Akinek ez a stílus játszik, az marad, akinek nem, az kilép. Ennyi. Ezer kismamacsoport van, keress olyat, ahol normális az admin. Amúgy megy senkinek semmi köze nincs, hogy ki hogyan akar szülni. Én fogadott orvossal fogok és tojok rá, ha valakinek nem tetszik. Az én testem, az én babám, az én szülésem.
2019. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
Hát attól hogy neked nem tetszik 100%-ban igaza van. Miben nincs szerinted?
2019. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Úgy veszi a bátorságot, hogy az az ő csoportja, azt csinál amit akar, neked pedig nem kötelező követni, nyugodtan ki is tudsz lépni. (Mondom ezt úgy, hogy szerintem a leírás alapján az illető jó nagy barom lehet, de én aztán nem érezném mindezt a magam problémájának.)
2019. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Én is kiléptem onnan, mit kaptam tőle privátban amiért császároztak és saját döntésem miatt nem szoptatok.

Sajnos nem tudtam megtenni hogy 2-3 évig otthon legyek vele csak 6 hónapig, onnantól kezdve heti 3 napot dolgoztam.

2019. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Rengeteg tagja van ennek a csoportnak, így szerintem hatalmas a felelőssége. Egyébként több dúla és szülésznő is a csoport tagja, akik nagyon hasznos dolgokat írnak, ezért nem lépek ki. Egyszerűen csak felfoghatatlan számomra az ilyen agresszív stílus egy ilyen érzékeny témában.
2019. márc. 18. 17:35
 9/24 anonim ***** válasza:
36%
Van egy stilusa, igen. De statisztikailag igazolt tenyekrol beszel, es kuzd a halapenzt fenntarto rendszer ellen, es azert, hogy az anyak merjenek kiallni sajat magukert, es a gyerekeikert, es ne legyenek a szuleszeti eroszak ujabb aldozatai. Ujra es ujra vegignezi, ahogy az anyak nagy resze atadja a kontrollt maguk felett olyan orvosoknak, akik olyan helyen dolgoznak, ahol regesreg elavult protokoll van, koze nem sok a jelenlegi nemzetkozi ajanlasokhoz, es az anyak tartjak fent ezt a rendszert, kozben az EMMA-vonalon meg a Masallapotot a szuleszetbenre erkezik a borzalmasabbnal borzalmasabb szulestortenetek tomkelege, gyerekek szuletnek traumatizalva, az anya meg utana nem erti, mitol depresszios, csak azt erzi, hogy valami nincs rendben, valami fontosat elvettek tole (vagyis reszben o adta at, sokszor egy olyan orvosnak, aki visszaelt a bizalmaval, a beleegyezese nelkul vegzett rajta beavatkozast, vagy hitegette olyan dologgal, amiben valojaban nem hutt egyaltalan). O meg kuzd ez ellen. A nyers stilusa mogott erdemes megnezni a tenyeket.
2019. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem különösebben érdekelnek az ilyen 'ősanyák', akik szerint épphogy nem bokor aljában szülni a természetes, és foggal-körömmel harcolnak a háborítatlanságért.

Én élek a kor adta lehetőségekkel, a fájdalomcsillapítással, az nst-s megfigyeléssel, és amikor kellett, a császármetszéssel is. Ehhez olyan orvost választottam, aki úgyszintén így gondolkodott, és amikor már veszélyes lett volna tovább hordanom a babám, akkor beindította a szülést, amikor nem haladtunk órákon át tartó 2 perces fájásokkal sem, akkor nem hagyott szenvedni még vagy egy napig, hanem megcsászározott.

Az eredmény: egy egészséges gyermek, és ez a lényeg.

Sosem kockáztattam volna Őt a naturizmus jegyében.

És kifizettük az orvosunknak a rendelkezésre állást; hogy bármikor hívhattam; hogy sokszor a szabadsága alatt is bejött megUH-ni; hogy minden eredményemmel, mindig képben volt; hogy megmentette a kislányomat, amikor bajban voltunk; hogy a nyári szabadsága alatt született a babám, és Ő az elejétől a végéig mellettünk volt; hogy mindent Ő csinált, szülésznőt csak a felvételnél láttam... Ez nem tartozik beleaz OEP-es ellátásba. Senkitől sem elvárható, hogy munkaidején kívül gondoskodjon a betegéről. Ezért nekem értelemszerűen honorárium jár, csak azt sajnálom, hogy erre a mai napig nem találtak még ki hivatalosan is elfogadható kereteket -de ez nem az orvosok, és nem is a betegek hibája.

2019. márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!