Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy veszi a bátorságot ehhez?

Hogy veszi a bátorságot ehhez?

Figyelt kérdés
Facebookon van egy csoport, nem írnám le a nevét, de biztos sokak tudják. Szüléssel kapcsolatos. Az egyik admin olyan undorító stílusban alázza azokat, akik nem értenek vele egyet, hogy hihetetlen. Pl. szerinte nem kellene fogadott orvos, és a kismamák hibája a hálapénz, meg hogy igenis ügyeletben szüljön mindenki, mert úgy kevesebb a beavatkozás. Nem értem, hogy mer ilyen szinten beleugatni más életébe..főleg ha az ő tanácsai miatt lesz valakinek mondjuk pokoli szülése.. Mit gondoltok erről?
2019. márc. 18. 16:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10%

De gondolom, nem állami kórházban nyújtotta orvosod mindezen szolgáltatásokat és kaptál róla számlát?

Illetve természetesen bárkinek nyújtja ugyanezeket, a hajléktalantól kezdve a nem fizető pácienseinek is.

A gond akkor van ha orvosod benyújtja OEPnek is a számlát, neked nem ad szamlat, illetve megkülönbözteti fizető pácienseit a nem fizetőktől. De ha mindhárom kérdésre természetesen a válaszod, akkor én kérek elnézést.

2019. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

Számlát kaptam. Mindenről!

Azt meg nem gondolnám, hogy munkaidején kívül akárkit köteles lenne ellátni, és mindenkihez köteles lenne bemenni. Arra van az ügyeleti rendszer, az éppen dolgozó orvosok. Én meg -többek között- azt fizettem meg, hogy munkaidején kívül is számíthattam Rá.

2019. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
21%

De munkaidejében NEM látja el magánbetegeit, amennyiben állami kórházban dolgozik-mindig munkaidején kívül fogadott téged? És nem hagyja ott a hajléktalan nőt, magánbetegei miatt ha épp ő az ügyeletes?


Szóval magánbeteget csak kórháti munkaidején kívül lát el, nem számol el OEP felé IS általad kifizetett kezelést, illetve bérelte a műtőt, amiben téged műtött és fizetett a kórháznak a felhasznalt anyagokért?


Az dicséretes hogy adott számlát a hálapénzről.

2019. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként van hivatalos keret, magánrendelőnrk hívják és amennyiben nincs műtője, kialakított szülőszobája-akkor szerződés kórházzal, hogy bérli ezeket és fizet értük a kórhaznak amivel szerződése van. Es természetesen fizet a stábnak is.
2019. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Akkor mit kellene tennie egy kismamának? Ügyeletben szülni, ismeretlen szülésznővel és orvossal, akit soha nem látott még, ezzel fokozva a félelmét és aggodalmát? Nekem is fontos volt, hogy olyan személy legyen mellettem, akit már ismerek és ne egy X órája ügyelő fáradt, rosszkedvű orvos. Nehogy már én legyek a hibás a hálapénz rendszer miatt. Azért fizetek mert egyértelmű, hogy ügyeletben nem fogok olyan ellátást kapni.. Ez nem az én hibám! Egyébként az ősanyázást hagyjuk már légyszi. Én is a természetesség híve vagyok, és fogadott orvos mellett át is élhettem már egy ilyen szülést.
2019. márc. 18. 20:07
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Nem érdekel, hogy az orvos és a kórház hogyan rendezi -vagy nem rendezi- ezt egymás között. Nem hinném, hogy betegként ezzel nekem kéne foglalkoznom; ahogy azt sem, hogy erről számon kéne kérjem az orvost... Azért gondolkodjunk már reális, életszerű keretek között!

Amiért felfogadtam az orvosom, az maximálisan teljesült.

2019. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%
Egyszóval igaza van adminnak. A betegek hozzáállása konzerválja ezt a helyzetet. És nem lenne szabad hogy így legyen, mert a -nem rendezi kórházzal állapot miatt nincs semmi az állami kórházakban.és egy darabig könnyű legyinteni, csak amikor bevisznek valakit a mentők a kórházba, mire odaérsz haldoklik mert kiderül azért mert nem kapta meg éketmentő gyogyszeret mert nincs-akkor nem legyintesz könnyedén, amiért fizettem, megkaptam. Mert lehet egyszer nem lesz alkalmad fizetni mert nem leszel olyan állapotban vagy nem leszel szeretted mellett, és akkor megtapasztalod miért gond hogy magánrendelés folyik állami kórházakban. Vagy bemész pl szájsebészetre a gyerekeddel és nem látja el orvos mert maszekol a műtőben. Oké kihívhatod és ajánlhatsz neki többet mint a bent levő magánpáciens, mindig mindenféle fogadott orvosod nem lehet.
2019. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek lehet véleménye, de a stílusra oda kellene figyelni.
2019. márc. 18. 20:53
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

Csak annyit reagálnék:


''bemész pl szájsebészetre a gyerekeddel és nem látja el orvos mert maszekol a műtőben. Oké kihívhatod és ajánlhatsz neki többet mint a bent levő magánpáciens''


Ezt a licitelést, meg a 'csak úgy' műtőből ki- be ugrálást érte ugye te sem gondolod komolyan... 😂😂😂😂😂

2019. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
23%

"Azért fizetek mert egyértelmű, hogy ügyeletben nem fogok olyan ellátást kapni."


Miért egyértelmű?

Ez csupán a te feltételezésed/félelmed.

Egyik orvosra igaz ez, a másikra nem.

A harmadik meg akkor se lát el rendesen, ha pénzzel tömöd. :DDD

2019. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!