Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben "kell" pénzt...

Ilyen esetben "kell" pénzt adni szülés után?

Figyelt kérdés
Holnap lesz császárom, nincs fogadott orvosom. Tegnap mondták meg, hogy holnap megcsinálják a műtétet, és az az orvos csinálja, aki akkor ott volt. Eddig talán háromszor volt ő, amikor mentem rendelésre, amúgy nem ugyan az az orvos van mindig. Eddig ő tűnik a legszimpatikusabbnak, ezért örülök, hogy ő fog műteni, még akkor is, ha fiatal. Akárki akármit mond, de én nem vagyok híve a hálapénznek meg a társainak, mert lehet, hogy nekik az nem túl sok, de van, akinek igenis rengeteg az a pénz. Nekem például most nincs semmi keresetem... Na meg ugye az orvosnak az a kötelessége és a munkája, hogy életeket mentsen, gyógyítson, akkor is, ha ezt külön nem díjazzák. Szóval nem is terveztem pénzt adni a szülés után. Főleg úgy, hogy nincs választott orvosom. De mivel tudom, hogy ki fog műteni, ilyenkor szokás adni valamennyit? Mennyit? Ha nem muszáj, nem adnék, mert tényleg nincs miből, és azt sem akarom, hogy a párom a saját fizetéséből adjon erre is.

2019. márc. 26. 14:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Valójában nem kell,csak,ha akarsz. Nekem volt valasztott orvosom,minden hónapban magánrendelőbe mentem hozzá,s csak a kötekező vizsgálatokra (uh,vérvétel,nst) mentem a kórhazhoz. Amikor szültem,a parommal megbeszéltük,h adunk neki vmennyit. És nem fogadta el. Azt mondta,h minden hónapban maganrendelesen talalkoztunk,tegyük csak el azt a borítékot. Pedig nem sok volt benne,de ez tökmindegy. Viszont kellemes csalódas volt. Tudtam,h normalis doki,de nem gondoltam,h nem fogadja el.
2019. márc. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én nem adnék. Hálapénz-ellenes vagyok, és minél többen adnak, annál tovább fenn fog maradni ez a rendszer. És rengetegen adnak, nem azért, mert hálásak, hanem mert félnek, mi lesz, ha nem adnak, meg mert így "illik"... És sokszor olyanok is kipréselnek magukból kemény tízezreket az amúgy ingyenes ellátásra, akiknél bizony lenne sokkal jobb helye annak a pénznek. "Mert mindenki ad..."


Tudom, hogy gáz van az egészségügyben és az orvosokat nem becsülik meg eléggé, de szerintem azért egy átlag nőgyógyász egyáltalán nem keres rosszul... Szinte mindegyiknek van magánrendelése is, plusz a kórházból kapja a fizut, plusz sokan fogadják fel őket szüléshez. Egy szülésért átlag 100 ezret kapnak fogadott orvosként. Ha csak ehhez hozzávesszük a kórházi fizetését, plusz amiket a magánrendelésért elkér, plusz a hálapénz...


Én pedig keresek nettó 160-at havonta gyógypedagógusként, és persze fizetem a TB-t rendesen, ami pont arra van, hogy egyes kórházi ellátásokat "ingyen" megkapjak. (Persze nem ingyen, hiszen fizetem a TB-t!).


Egyszerűen nem értem, miért kellene fizetnem külön az orvosnak csak azért, mert hálás vagyok és elégedett voltam. Nekem sem fizetnek külön a szülők, pedig gyógypedagógusként elég sokat teszek a gyermekükért, sokszor hosszú éveken keresztül. (Természetesen hülyeség is lenne, ha fizetnének, mielőtt valaki azt hinné, hogy elvárnám, csak összehasonlításként írtam. :D). Van egy fizetésem, amit a munkámért kapok. Tudtam, hogy ennyi lesz a fizetés, ezt vállaltam. Ha szükség van többre, vállalok magánórákat (= mint az orvos a magánrendelést), vagy pályát váltok, vagy akármi.

De ahogy abszurd lenne, hogy a szülők az állami oktatásban külön fizetnek a sima órarendi órákért a tanároknak, azt is abszurdnak tartom, hogy az állami egészségügyben külön minden műtét után borítékokat kell osztogatni a TB által fedezett ellátásért.


Így sose szűnik meg ez a rendszer, és sok embernek okoz komoly problémát, hogy hogyan teremtse elő az 50 ezres hálapénzt a milliókat kereső orvosnak. Mert igen, vannak átlagemberek, kisnyugdíjasok, szegény emberek, akik adnak hálapénzt, mert nem mernek nem adni. Mert mások is adnak, és félnek, hogy hátrányosabb helyzetbe kerülnek. És ez borzasztó szerintem.


A fogadott orvos természetesen más, ott megfizet az ember egy pluszt, ami nincs benne az alapellátásban.

2019. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!