Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » GDM-el mit lehet enni szülés...

GDM-el mit lehet enni szülés (vajúdás) közben?

Figyelt kérdés

Eddig nem is tudtam, hogy lehet enni egyébként, de már több helyen láttam, hogy ajánlják, hogy vigyünk valamit, és ajánlott enni...ez mennyire van így?

És ha így van, aki terhességi cukorbeteg az mit ehet ilyenkor? Mert legtöbb helyen szőlőcukor, csoki van feltüntetve, hogy vigyünk be, de ezeket ugye én alapvetően nem eszem...cukormentes csokit maximum...mi mit ehetünk ilyenkor?


2019. ápr. 4. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Énis cukros voltam mégis a cukrot mondták.... de amugy eszembe nem jutott enni. Örültem h élek😄 de esetleg rakj el korpovit kekszet hátha azt eheted közbe..
2019. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jah nekem is fura, hogy enni támadna kedvem közben... de még első gyerek, szóval nem nagyon tudom mi lesz :D Köszi a tippet
2019. ápr. 4. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Én is korpovit kekszet vittem meg almát. Könnyű szülésem volt (hosszú, 14 óra vajúdással), de egy falat se ment le a torkomon. Na de reggel... egy elefántot is meg tudtam volna enni. Készíts be magadnak vmi tartalmasabb kaját is mert pl ha estére megszülsz, utána már csak reggel kapsz enni és az baromi hosszú idő. :D
2019. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyat vigyél magaddal, amit terhesség alatt is ehettél.
2019. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oh, a gyümölcs is jó ötlet...lehet, hogy hülye kérdés, de ilyenkor a gyors-lassú szénhidrátot kell figyelni? Napszaktól függően?
2019. ápr. 4. 16:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyan sok energiát fogsz akkor felhasználni, hogy ezen akkor már szerintem ne görcsölj, hogy gyors vagy lassú felszívódású-e. :)
2019. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 160 grammos diétával pont szembe megy, de szülésre könnyen emészthető, gyors felszívódású kaját vigyél. Az emésztéshez is sok energia kell és szülés közben pont nem arra kéne elpazarolni. Plusz az energia gyorsan kell, így pl. szőlőcukor a legjobb választás. Nekem sokat segített.
2019. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor ilyenkor már nem okozhat gondot a magas vércukorszint ezek szerint? Vagy úgyis "elhasználja" a testem az energiát belőle, és nem megy fel a cukrom?
2019. ápr. 4. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiába tanácsolják a testmozgást az inzulinrezisztenseknek: a megnövekedett energiafelhasználással sokkal jobban dolgozza fel a szervezet a cukrot. Ezért mondtam, hogy amennyi energiát te akkor fel fogsz használni, nem fog ártani a szőlőcukor.
2019. ápr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel esetleg még: pár hét múlva szülök, és mondta a nőgyógyászom (pedig nem is kérdeztem) hogy a vajúdástól kezdve nyugodtan szegjem meg a diétát, kellene az energia, úgyhogy átmenetileg engedélyezett még a cukor is.
2019. máj. 8. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!