Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Gáz" magánkórházban szülni?

"Gáz" magánkórházban szülni?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva szülök magánkórházban. Nem vagyunk gazdagok, de ennyit azért megengedhetünk magunknak, mert ez fontos nekünk.

Férjem mesélte, hogy a munkahelyén sokan kérdezték mostanában, hogy hol szülünk, és amikor mondja, hogy melyik kórházban, akkor csak nagy hallgatások és bólogatás a válasz. Az emberek ilyenkor mire gondolnak? Elítélnek? Hülyének néznek? Mi jár a fejükben?

Csak őszintén :)


2019. máj. 14. 17:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy kinéznek a kórházak én full megértelek.
2019. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem gáz, kinek mit enged meg az anyagi keret. Senki sem fog érte megkövezni :)
2019. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az a gáz, amikor állami kórházban lecsengetnek 100 ezret a dokinak. Vizsgàlatokért meg 10-20 ezret /alkalom. Úgy, hogy a putriban fekszenek bent, kb rájuk omlik a kórház.

Én is magànban fogok szülni. Inkább fizetek többet, de normális, rendezett környezetben történjen.

A sunyi zsebbe fizetéstől rosszul vagyok sztk-ban.. A doki használja az állami eszközöket és helyet, hogy megtömje a zsebét.. Magànban szívesebben fizetek.

Amúgy igen, általában azt hiszik, hogy ez sznob dolog. De közben ők is vagyonokat hagynak ott..

2019. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
Pont nemrégen beszélgettem erről a férjemmel, hogy alapból egyébként rohadtul megéri magánkórházban szülni, ha az ember olyan helyen lakik, hogy nincs más alternatíva. Nekünk szerencsénk van, mert területileg olyan kórházhoz tartozom ami alapból kívül-belül patika és az ügyeletben szülő nőknek is ki van nyalva a feneke, de én tökéletesen megértem azt aki úgy dönt, hogy kicsengeti a magánkórházért azt a pénzt.
2019. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Nem gáz, ha minden rendben van. Én nem mernék magánkórházban szülni, mert úgy tudom ha baj van a babával át kell szállítani másik intézménybe, ahol van PIC, ami idő veszteség. Én olyan helyen szültem ahol nagyon jó a csecsemő intenzív osztály, nekem ez biztonságot adott.

2019. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Én is ott fogok szülni mert sokkal szimpatikusabb. Amúgy is magánba mennék minden vizsgálatért és amúgy is fogadnék orvost és szülésznőt akkor már miért ne legyen helyben minden ráadásul a borítékos rendszerrel ellentétben számlát kapunk mindenről. Szerintem jó döntés ha az ember megteheti és semmi szégyellnivaló nincs ebben. Aki elítél az irigy feltehetően, ez sajnos divatos ebben az országban manapság.
2019. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%

Egyik legjobb barátnőm szült magánkórházban. Azt mondta, a szép tapétán kívül másban nem különbözött :) 500e-t fizettek a 3 napért, Budapesten. Császáros lett végül, az borzasztó élmény volt neki, nem tágult eleinte, nem voltak rendszeres fajások stb., ezért lett császár. Azt mondta az egész olyan volt, mintha államiban szült volna, csak szép tapétás helyen feküdt volna utána.

3 nap nem a világ, de tény hogy a nők nagyon hisztisek tudnak lenni, amikor én szültem, mindkét alkalommal sok nő nyavalygott a kaja miatt, sírt hogy hiányzik a férje (3 nap....), nyafogott hogy hideg van/meleg van/sokat piszkalják/keveset piszkálják. A vicc az, hogy amikor egy gyerek kerül be 2 hétre, feleennyit panaszkodik és nyafkázik, mint a felnőtt nők akik már gyereket nevelnek.


Én alapvetően pozitívabb típus vagyok, a babáimnak örülgettem, barátkoztam, beszélgettem, baromira nem erdekelt a fal vagy a kaja (ugyis hoztak be dögivel :)) mert úgy voltam vele hogy 3 napról van szó.....ha ennyit nem bírok ki, hosztis libus vagyok aki nem nőtt fel az anyasaghoz (se).

2019. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%
*hisztis
2019. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
Én nem attól félnék, hogy nincs ott a párom, meg hideg a kaja, hanem, hogy van e ott éppen olyan orvos, aki nem kialvatlan, idegbeteg stb (az éhbére miatt), illetve milyen a kórház állapota, nem akar szerintem senki sem akar fertőzést elkapni. Borítékot ígyis kell adni, az is kb 250-300, akkor a magánban meg 500 és benne van minden. Szerintem megéri.
2019. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
28%
10, az en dokim magánkórházban ÉS államiban is szüleszt. Szóval ugyanolyan kimerült 100e-ért a Jánosban is, mint 500e-ért a Maternityben is. És nem csak ő van így. De ő olyan lelkiismeretes hogy mindkettőben ugyanolyan profi!
2019. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!