Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Gáz" magánkórházban szülni?

"Gáz" magánkórházban szülni?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva szülök magánkórházban. Nem vagyunk gazdagok, de ennyit azért megengedhetünk magunknak, mert ez fontos nekünk.

Férjem mesélte, hogy a munkahelyén sokan kérdezték mostanában, hogy hol szülünk, és amikor mondja, hogy melyik kórházban, akkor csak nagy hallgatások és bólogatás a válasz. Az emberek ilyenkor mire gondolnak? Elítélnek? Hülyének néznek? Mi jár a fejükben?

Csak őszintén :)


2019. máj. 14. 17:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%
#8 csak megjegyzem halkan, hogy mellém raktak egy dakotát, aki teli pakolta wct egy nagyobb adag kakikával, amit szagolhattam egy napig mert az ágyam pont a wc mellett volt, persze ajtó luxus. 2napos császáros sebbel besokalva estem neki budit takarítani, másnak a mocskát. Mert persze "senki nem volt" amikor bepróbálkoztam, hogy nem e esetleg vki elfelejtett vmit. Örülök, ha pozitív vagy, de azért engedd már meg, hogy a hormonok tomboljanak a nőkben ilyenkor és az egyéb frankó dolgok ami miatt rosszul érzik magukat. Egy percig nem gondolkozok a következő szülésnél a magánba
2019. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

En a magam meveben tudok nyilatkozni csak. Nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy en nem szeretek olyanert fizetni, amit “ingyen” is megkapok, vagy ha ugy tetszik jobban nem szeretek duplan fizetni.

Ettol nem nezem hulyenek vagy itelem el, aki erre kolt. En is megtehetnem ha nagyon akarnam, de pl en erre nem vagyom. Azert sokkal hamarabb fizetnek, hogy ne kelljen bent lenni napokig, de ez meg ugye nem opcio 🙂

2019. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Nem gáz! Más kérdés, hogy én sosem szülnek magánban, aminek egy oka van, a koraszülött intenzív! Ha bármi gond beüt, az államiban sokkal nagyobb biztonságban érezném magam. Biztos persze, hogy kórháza válogatja. Engem a SOTE II-n műtöttek már háromszor is, teljesen tiszta volt és emberséges. Ezért szülni is ott szeretnék. Hozzáteszem nekem a kényelem helyett a praktikum fontosabb.
2019. máj. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

7# az hiszti lenne, hogy nem akarsz kórházi fertőzést elkapni? Hogy nem akarsz olyan helyen szülni, ahol az egyszer hasznàlatos eszközöket hetekig használják? Ahol spòrolnak a fertőtlenìtőn, mert nincs pénz semmire?

Ahol 1 nővér jut 10 szobára?


Én úgy gondolom, hogyha igyis-úgyis fizet mindenki a szülésért, legalább 6 számjegyű összeget, akkor már inkább történjen magánban, ahol több figyelmet kapsz és nagyobb a higiénia és több pénz jut mindenre.

Legutóbb amikor állami kórházban feküdtem, kórházi fertőzést kaptam, majdnem belehaltam. Mondjuk takarítàst is kb hetente láttam a szobàban..


De szerintem ez mindenkinek a saját döntése. Sok múlik azon is, hogy milyen a helyi kórház. Van ahol az állami is megüti a színvonalat.


Kérdező, szerintem engedd el, ez tényleg a ti dolgotok. Más valószínű irigykedik.

2019. máj. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

14# vagyok, egyébként a kormány szándékosan terelgeti az embereket a magánellàtàsba. Valószínűleg a következő pár évben egyre többen fognak "àtszokni".

Mi pl mindig egy gyereket szerettünk volna, nem volt kérdés sem. Ha 3-4 gyereket szerettünk volna, akkor valószínű átgondoljuk, hogy inkább államiban.

Egy gyereknél "belefér" szerintem ez a luxus

2019. máj. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem gáz, sőt ha gazdagok lennénk biztos ilyen apuka, nagytesó is ott aludhat típusú magánkórházban szülnék. Már ha van ilyen.😁 Nem panaszkodom, mert felújított megyei kórházban szülhettem, ahol csak 2 ágyas szobák vannak, jó kaják voltak, és ha van fizetett doki odafigyelnek, hogy ne kisebbségi mellé rakjanak. Nagyon kedvesek voltak szülés közben, nem csak a fizetett orvosom, hanem a szülésznők is, 5-en ugráltak körbe. 2x szültem ott.
2019. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nem ítélkezek, de lehet irigységből reagálnak így, mert tudják mennyibe kerül és azt is, hogy valószínűleg, ha akarnák sem engedhetnék meg maguknak.


Én is magánba szeretnék majd :)

2019. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem az, én is ott szültem, és ha lesz következő babánk, őt is ott fogom majd.


Maximálisan elégedettek voltunk mindennel, magával a hellyel is, a személyzettel, orvosokkal. Megérte a ráfordított összeget. Valaki írta, hogy mennyire hisztisek a nők... Hát nem tudom, nekem friss császárosként jól esett, hogy egyedül "szenvedhetek", nem fekszik ott rajtam kívül másik 4-5 kismama akár az ordító csecsemőjével. Vagy csendben pihenhetek, alhatok, nem más horkolását hallgatom. Igen, az is baromira sz..r lett volna, ha napokon át a párom csak egy üvegbúrán át látja a gyereket, és velem is csak éppenhogy félórát találkozhat egy nap. Könyörgöm, nem 14 éves kollégisták vagyunk... Imádtam, hogy ott alhatott velünk végig, annyit foglalkozhatott a babával, mint én (sőt, többet, az első két nap én igazából szinte végig feküdtem és pihiztem/aludtam). Jó volt, hogy szép, rendezett körülmények között lehettünk, és nem azt kellett mantrázzam, hogy "bírjam ki sírás nélkül". Nem vagyok ezért sem hisztis, sem liba, egyszerűen mások az elvárásaink. :)

2019. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

3 at szültem államiban. Soha többet!!

1. Alkalom magándoki, de kórház felujitás miatt 8 ágyas szoba. 20főre 1 fürdő, 2 zuhany. Ne reszletezzem 2009 Uzsoki. Nem volt falea sem az épületnek csak gipszkarton az egyik oldalt. Azon a heten bontották le, mikor szültem.

2. 2 ágyas szoba, de a szobatársamhoz

Allandoan bejött valaki es a számba állt.

3. Amikor varrtak össze bejött egy 10 fős rezidens csapat. Üvöltve zavartam ki őket, hogy ne bámulják a pi..m.

Az utolsóra pl nem tudsz felkészülni. Soha többetvégig fogadott orvosom volt

2019. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
21%

na, újabb provokáció, aminek siekresen felültetek...

Tanuljátok meg, ha valaki kérdez, de vissza se szagol, azt nem érdeklik a válaszaitok. Ha komoly lenne a kérdés, nem így lenne...

2019. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!