Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt valaki aki nagyon...

Van itt valaki aki nagyon félt a hüvelyi szüléstől és emiatt megbeszélte az orvosával hogy császár legyen?

Figyelt kérdés
Első baba. Nagyon félek a hüvelyi szüléstől. Nem főképpen a fájdalom miatt (attól is), hanem hogy komplikáció adódhat. Pl. Oxigén hiány. Ettől nagyon félek, nehogy a babámnak baja legyen. Hallottam már ilyet és az ismerőseim körében is van olyan, akinek leszakadt a méhe és sajnos meghalt a baba. Ezért tartanám a császárt biztonságosabbnak. Mi a véleményetek?

2019. máj. 16. 19:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én bár 2x hüvelyi szülésre készültem, mindkét szülésem császár lett. Az első szülésnél bántam, talán mert magam hibáztattam miatta, másodiknál már nem érdekelt és csodás élmény volt. Mindkettő császárom után nagyon gyorsan felépültem, a második császárom után meglepően gyorsan, másnap már szaladtam, nem kellett fájdalomcsillapító sem. A babám feje meg maga volt a tökély, nem viselte meg a szülés, mondták is, hogy nem úgy néz ki mint aki most született. Barátnőim mind hüvelyi úton szültek és még nyögik a hatását. Alig hiszik, hogy nekem nem fáj a hegem. Az egyikük szanaszét szakadt, a másikuk fél év után is fájlalja a gátmetszését, anyukám is így járt. DE a császár is végződhet rosszul, hisz egy nagy hasi műtét és ha nem muszáj inkább ne vágjanak. Ez a leszakadt méh elég ritka dolog lehet. Azért megpróbálnám a helyedben a hüvelyi szülést, ne ez az eset tántorítson vissza, hisz a császárról is hallani szörnyűségeket.
2019. máj. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem, ha félelmek indítványoznák a császárt, akkor szorongás kezeléssel foglalkoznék a császár helyett. Ha orvos nem tartja szükségesnek.

Minden oldalon előfordulhat nehézség, negatívum.

Én mindkettőt hüvelyi úton szültem és átéltem a félelmeket, fájdalmakat és az összes velejáró dolgot. Semmi bajunk nem lett. Elvetéltem pedig egy gyermekkel. Egy évet gyászoltam és feldolgoztam. Majd megfogant a kicsi és eltemettem apámat. Majd mikor a kicsi 2.5 lett és azt hittem minden egyenesbe jött, eltemettem édesanyámat is... Az élet ez kedves, mindannyiunkkal megtörténnek a dolgok. Szerintem mindig találsz pro kontrát, magadba érkezz meg szerintem és az alapján hozz döntést. Te és a baba érdekében. Ha nincs ellene semmi akkor hagyd a természetetet dolgozni.

2019. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
46%

Jelen. Bár magánkórházban szültem, úgyhogy nem kellett semmi külön kamuindok, meg több pénz az orvosnak, stb.


Én már a terhesség elején is féltem, hogy úristen mi lesz velünk majd, hogy viselem el azt a szintű fájdalmat, mi lesz ha a baba elakad, hirtelen esik a szívhangja, és hasonlók. Aztán ahogy telt az idő, egyre biztosabb lettem abban, hogy számunkra a császármetszés a jó választás, és igazam is lett. Csodás élményként emlékszem rá vissza, és ahogy olvasom itt a sok szakadást, ordítozást, elviselhetetlen fájdalmat, baromira hálás vagyok azért, hogy volt lehetőségünk választani. Az első felkelés volt húzósabb, de óráról órára könnyebb lett, haza már úgy mentünk a kórházból, hogy semmi bajom nem volt. A babánk is tökéletesen volt utána rögtön, nem volt eldeformálódott, kékes-lilás feje, nem fojtogatta a köldökzsinór sem, és nem kellett kicibálni belőlem erővel...


Szóval összességében nekünk nagyon pozitív élmény volt az egész kórházi lét, és ha lesz még babánk, biztosan ugyanígy döntünk majd!!:)

2019. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Még egy szavazat a császár mellett.

Nekem a szemhéjamat szakította le a szülészorvos mikor természetesen segített világra.

2019. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!