Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen rossz tapasztalatod...

Milyen rossz tapasztalatod van szüléssel kapcsolatban, amit soha nem fogsz elfelejteni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 16. 21:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

15 hetesen kinyílt a méhszájam, amit össze kellett varrni -műtét volt, altatásban.

Szülés előtt vették ki az öltéseket, amelyek addigra már teljesen bevágták a méhnyakam, annyira feszültek a babám súlya alatt. Borzalmasan fájt. Ez volt a legrosszabb élményem a kislányom születése kapcsán.

2019. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6kor rákötöttek Nst-re,jeleztem 9 körül,hogy mosdóba kell mennem,le se szarták. 13 körül kaptam katétert.

Van még rengeteg rossz élményem.

De van szülés utánról is. Császár lett a vége,a doki 2 nap után kitépte a varratomat. Kb 10 ft-os nagyságú lyuk tátongott a seb egyik szélén,ami vérzett és gennyezett. 3 hetente mentem vissza dokihoz,hogy kinyomkodja. 14 hétre gyógyult be...

2019. máj. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólásokat olvasgatva elszörnyedtem. Nekem spontán szülésem volt. Nyilván fájt, de csak a vajúdás, kitolásnál nem éreztem fájdalmat. Összességében nem tudok negatívumot mondani. Esetleg annyit, hogy amilyen könnyű volt a szülés, annál fájdalmasabb a felépülés. Az összes csontom sajgott, alig bírtam menni, a gátsebem is fájt elég sokáig.
2019. máj. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem közvetlen szüléskor történt, de a szülésznőknek köszönhető. Terminustúllépés miatt befektettek és felvételkor megvizsgáltak. Előtte sosem néztek méhszájat, mert a terhesgondozáson nem szokás. Na ott leb.sztak, hogy mióta van nekem hüvelyi fertőzésem. Mondom nem tűnt fel semmi, nem volt színe, szaga, nem viszketett és azért 40+ hetes terhesen ki tudja mitől van folyás?! Kisebb konzíliumot hívtak össze, hogy most kifertőtlenítsenek-e, míg végül a legbunkóbbik közölte, hogy “most már minek? Majd a gyerek kimossa”.


Szüléskor szerencsére nem volt gond, spontán indult és 4 óra alatt, gátvédelemmel szültem. Az ügyeletes doki kifejezetten humoros volt :D

2019. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hellp szindróma miatt életmentő császár: ahogy rángatták a hasam, mert azonnal ki kellett venni a kisfiam, borzasztó volt...
2019. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Preeclampsia miatt sürgősségi császár a 34. Héten.. De már előtte 3 hete magas volt a vérnyomásom. 3 hét tömény rettegés, hogy mi lesz, meddig jutunk el, egészséges lesz-e.
2019. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

4200-al született a kislányom,és emiatt szakadt a hüvelyfalam és a gátam is(hiába a gátmetszés).

Míg élek nem fogom elfelejteni azt a fájdalmat amit éreztem,mikor varrt össze a doki több mint 20percen keresztül.A felgyógyulás sem volt egyszerű,5hétig csak a wc fölé guggolva tudtam pisilni és kakilni,annyira fájt és feszült lent mindenem.

Első gyerek és egyben utolsó is,mondtam soha többet!

2019. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jeleztem, hogy penicilin érzékeny vagyok, mégis kaptam, így a szemem akkorára dagadt, mint egy ház. A fogadott orvosomat elfelejtették értesíteni, így lekéste a szülést, egy bunkó szülésznőnél és egy rezidensnél szültem. A kérésemmel ellentétben nem kelhettem fel az ágyról, hogy labdán vajúdhassak, illetve a férjemet is csak az utolsó pillanatban engedték be. Viszont 1,5 óra alatt (oxytocinos indítással, vajúdással együtt) megszületett a kisfiam egészségesen, akiért mindig hálás leszek. :-)
2019. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Csaszar utan hematoma lett a hasfalamban, mert egy er elszaladt es amikor szivargott a ver a hasamba az vmi kegyetlen fajdalom volt, a csaszar semmi nem volt ahhoz kepest. Akkor azt mondtam en soha tobbe nem akarok ujra terhes lenni. Ennek mar fel eve, azota megszepultek az emlekek es mar tervezzuk, hogy 1 ev mulva kisteso...:)
2019. máj. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!