Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugye tényleg igaz, hogy a...

Ugye tényleg igaz, hogy a második szülés könnyebb ill. gyorsabb? Tiszta para vagyok, mert az első sajnos rettenetes élmény maradt.39+5 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, mi történt veled az első szülésednél, de őszintén sajnállak. Egy nővel a legszebb dolog, ami történhet, hogy kisbabája születik.

Én sem szültem könnyen, de várom a következőt, mert csodálatos élmény volt.

Sokaktól hallom, hogy a második könnyebb, kívánom neked, hogy így legyen és megtapaztalhasd a szépségét,minden csodáját a szülésnek.

Sok boldogságot!

2008. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami, bár azt mondják nincs két egyforma terhesség. Viszont, mivel a második babádat várod, így kevésbé leszel felkészületlen, hiszen már kb.tudod, mire számíthatsz.

Ha nincs túl sok idő két szülés között. lehetséges, hogy kevesebb vajúdással meglesz a baba.

Bár mindez a pocilakótól is függ ám, hogy ő hogyan fekszik, a többi rész (placenta, köldökzsinór) hogyan helyezkedik a szülés alatt - szóval én ezt így biztosra nem merném állítani, hogy könnyebb, vagy sem! Ezt az adott pillanat adja! Nyugi! A baba bent nem marad! :)


Én az első szülésemnél azért bőgtem, meg paráztam, mert nem tudtam, mi vár rám, mi hogyan fog történni, a második szülésnél (5 évvel később) azért bőgtem, paráztam, mert akkor már tudtam, hogy fájni fog.

Nagylányommal megszenvedtem rendesen, este 18:30-másnap hajnal 4-ig, 2 órán keresztül tolófájásokkal.

A picinél du.4 kor kezdődtek a fájások, 19:55-kor megszületett kb 3 tolásra. :) Sutty! :)

De ez nem általános!

(ha spontán szülés lesz, és nem császár, kérd, hoy majdnem ülő helyzetbe lehess a tolásnál, könnyebb, mert segít a gravitáció is)

2008. nov. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

en a lanyommal rendesen megszenvedtem szulesnel 18 oran at kinlodtam vajudtam, azt hittem sose szuletik meg, de bennem nem maradt rettenetes elmenykent hanem az eletem egyik legcsodalatosabb legszebb pillanatakent el a mai napig is es alig varomn mar hogy kistestvere szulessen:)

17 honapos kislany anyukaja

2008. nov. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 4 órát tartott-16 évvel ezelőtt-a második-6 hós a pici-2 órát.Mindkét szülésemről nagyon jó emlékeim vannak.
2008. nov. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon remélem, hogy végre nekem is szép élmény marad. :)
2008. nov. 12. 10:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt így nem lehet kijelenteni... Tudok több példát is, hogy így van, de sajnos ellenpéldát is. Mondjuk ez utóbbit úgy kell elképzelni, hogy barátnőm az első babáját (kisfiú) szülésmegindítással 2 óra alatt megszülte úgy, hogy szinte csak a tolófájásokat érezte, másodjára a kislányával 12 órát vajúdott, harmadjára megint kisfiút szült szintén rekordidő alatt. Szóval lehet, hogy a baba nemétől is függ, bár igazából nekem még egyorvos vagy védőnő se tudott arra választ adni, hogy ki és mitől számíthat könnyű vagy nehéz szülésre... Drukkolok, hogy neked ezúttal könnyen sikerüljön! :) 35 hetes
2008. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én első babámat szültem 10 óra alatt. Szinte mukkanás nélkül maximálisan befelékoncentrálva. Mellettem üvöltött egy nő, a második babájával. A dokim azt mondta, hogy a második szülésnél intenzívebbek a fájások. Hát nem tudom..kisfiam 7 hónapos...ha jön a tesó majd meglátom:)
2008. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kb.másfél órát vajúdtam ami iszonyat volt, aztán pik-pak kijött..ez 16éve volt a lányommal ,most 37+3napos vagyok, nem tudom mi lesz a kisfiunkkal:)
2008. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsővel 8 órát vajúdtam,5év múlva a második 6 óra alatt lett meg,de sokkal fájdalmasabb volt mint az első vajúdás.Mosz 33.hétben járok,és rettentően félek én is.De eldöntöttem,hogy kérni fogom az EDA-t.Könnyű szülést kívánok neked!!!
2008. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!