Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan toltottetek az...

Ti hogyan toltottetek az utolso napokat/heteket szules elott?

Figyelt kérdés
Most toltom a 39. hetet es a babam nem mutat semmi jelet, hogy ki akarna bujni. Nagyon jol erzi magat odabenn:) A ferjem is kivett 2 het szabit es jelenleg itthon ulunk kettecsken es csak varunk es varunk... Strandra mar felek elindulni, bar a heten ismet 38-40° lesz, a babaszoba kesz van, ruhacskak is kimosva, kivasalva, tehat minden keszen all! Igy engem, vagyis minket kozben megol az unalom :/ A legnagyobb valtozatossag az, hogy eppen mit fozzek aznap, melyik hazreszt takaritsam ki mar szazadszorra, vagy egy kor seta a kornyeken :(

2019. júl. 22. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk a szabit jó lett volna szülés utána tartalékolni, amikor tényleg szükség lesz rá... De ti tudjátok. Amúgy meg filmezzetek, én szívem szerint folyton filmeznék, de három gyerek kicsinál teljesen nappal is éjszaka is.
2019. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont koltoztunk az utolso hetekben, en csak rakaritgattam, a ferjem pakolaszott. O a szabit akkor vette ki amikor megszuletett a baba, a koltozest is csak a piheno napjaiban oldottuk meg vagy hetvegen. Azelott inkabb pihentem, olvastam, utana jartam mindennek ami babaval kapcsolatos, filmeztem, foztem mostam takaritottam. Osszepakoltam a korhazi cuccokat stb,elmentem setalni.. mast nem nagyon tudtam
2019. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hogyan kerjunk szabit szules utanra, ha nem tudjuk mikor erkezik a baba?! Ugy kertuk a szabit, hogy a kiirt naptol +/- 1het legyen benne! A ferjemnek a szabijait meg egyebkent honapokkal korabban le kell adja!
2019. júl. 22. 10:55
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én majd csak ősszel szülök, de tudom, hogy mit fogok csinálni.

A párommal a fagyasztóba lefőzünk egy csomó kaját szülés utánra, hogy ne kelljen főzni legalább két hétig. Pörkölteket, sült húsokat, főzelékeket. Már most gyűjtöm az ételtartó dobozokat. Üvegekben lecsót rakok el, paradicsompürét stb.

A kapott/vásárolt babaruhákat kimosom, elvasalom, elpakolom.

Ezenkívül pihenni fogok amennyit csak lehet, és kiélvezem. Szülés után úgysem fogok sokat.

2019. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Feküdtem és aludtam am3nnyit tudtam. Mozogni már képtelen voltam, fájt mindenem és folyton émelyegtem.
2019. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban töltöttem az utolsó heteket.
2019. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Szülés előtt 2 héttel költöztünk panelból kertes házba. Én pakolással töltöttem.
2019. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Sorstárs.... Várok és várok. Ha a férjed nem tud főzni, az jó ötlet lehet most előre lefagyasztani. Pihenjetek, olvasgass babatémában: altatás, szoptatás, hasfájás...

Sétáljatok, hátha beindul. Nekem egyelőre semmi, pedig már 40. hét...

2019. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezer darabos kirakó. Kész sem lettem vele.
2019. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Aludtam, főztem/ettem, aludtam, tus, kence a hasamra, sorozatnézés:) én nagyon ki voltam merülve, csak minimálisan takarítottam, azt is vegyszer nélkül.

Nagyon-nagyon jó dolog, ha tudsz előre gondolkodni. Előre főzni, megvenni minden olyat, amit be lehet tárazni. Gondolj magadra, mert később nem fogsz, vagy csak nehezen. Kényeztetsd magad a “jövőben”. Legyen otthon több a kedvenc samponodból, hogy ne a férjednek kelljen magyarázni, melyiket is vegye. Egyéb kozmetikumok. Betét szülés utánra, ne másnak kelljen megvenni/pótolni, ha nem lenne elég. Stb.

Engem megnyugtat a biztonság. Ki lehet írni, melyik bolt mikor van nyutva, ha sürgős tápszer/cumi/ akármi kell. Orvosok mikor rendelnek, ügyeletek kikeresése. B, C tervek, ha borulnak a dolgok, ha valami miatt bent kell maradnid a kórházban több, mint 3-4 napig. Kire mikor számíthatsz. Ha nem tudsz felkelni az ágyból hetekig (nem feltétlen “rossz” dolog miatt, de mindjuk szoptatás nem megy, fejned kell, etetni, peluscsere, aztán ugyanez előlről és semmi, de semmi esély másra) De ha ezek téged idegessé tesznek, akkor a világért se foglalkozz vele.

Pihenj, nekem mindenki ezt mondta. :)

2019. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!