Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem fogok szoptatni, akkor...

Ha nem fogok szoptatni, akkor azt kinek kell jeleznem? Elég a saját orvosomnak?

Figyelt kérdés
Nincs egészségügyi oka, személyes okokból így döntöttem.
2019. júl. 22. 16:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
6os? Talán belenéznek a táskádba, hogy mit viszel magaddal a kórházba? Ez egy nagyon szörnyű hozzáállás, hogy az anya nem dönthet arról hogyan táplálja a gyermekét. Egyenesen felháborító. Igen az anyatej a legjobb, de a tápszer vagy milliószor jobb mint a tea vagy cukros víz. Császárosként az 5.napon indult be a tejem, addig éheztessem a babámat?
2019. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem pontosan ez volt, nem indult be a tejem csak a 6. napon. Hiába kértem, sőt könyörögtem a tápszerért minden egyes nap, még a férjem is szólt nekik nem egyszer, nem kaptam csak cukros vizet. Az lett a vége, hogy a fiam fogyott 400 grammot,besárgult, fény alá kellett tenni, nagyon rosszul volt, már kiabáltam ott mindenkivel hogy ez így most wtf, miért nem kapok kaját a gyereknek, végül a gyerekorvosunk jött be személyesen és hozta a tápszert mert nem voltak hajlandóak adni, mert "szoptasson csak anyuka", de ugye tejem addigra lett, mire már három napja volt folyamatos fény alatt a gyerek. Ez a sote 1 volt budapesten.

Egyik csaj, már tapasztalt volt, amíg nem volt teje,első naptól fogva tápszerezte a gyerekét,mert előzővel ugyanazt csinálták, mint velem és a fiammal.


Nekünk a beba ha start vált be, ő humana márkájút hozott, szóval am azt mondom, ha szoptat az ember, ha nem, akkor is vigyen magával tápszert, anélkül ki tudja más is úgy beszopja mint én..

2019. júl. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

A szülés előtt jelzed az orvosnak, tápszert ír fel vagy javaslatot ad. Már úgy mész be hogy kiváltod.

Szintén ugyan ez a tablettával is hogy ha nem akarsz szoptatni.

2019. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A Honvédban adnak tápszert. (Bár a szobatársamnak, akinek a babája kapott, nem indult be a teje, tehát nem ez volt az oka. Feltételezem, hogy mindegy miért, ha kell, adnak.) De jön is szoptatási tanácsadó naponta többször és mindenben segít, ha valaki nyitott rá.
2019. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Szent Imrében is adnak tápszert, bár azt max 3 óránként. Én sem akartam szoptatni az első baba miatti rossz élmények miatt, a kicsit mégis 3 hos koráig szoptattam. Inkább,mint az apasztó gyógyszer mellékhatásai.
2019. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Na igen, a bromocriptin brutális. Nekem hipofízis adenomám van, de nem kezeltem, pont a bromocriptin mellekhatasai miatt. Egyszerűen nem mertem.


Az tényleg brutális, ha nem eretnek meg egy gyereket, holott az anyjának nincs teje. Rokonomnak pl. melldaganat miatt nem volt teje, pedig nagyon szeretett volna szoptatni, de nem ment. Az ő gyereke is kapott tápszert.


Azt megértem, ha valaki elítéli, én sem értek egyet azzal, hogy az anyatejet megtagadja valaki a gyerekétől, hatalmas hátrány, de legalább ugyanekkora baj, ha nem etetnek meg egy újszülöttet tápszerrel, ha az szükséges.

2019. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
20%

A kórházban kell jelezned, érdemes NEM bababarát kórházban szülni, ugyanis ez egy fontos ismérvük a bababarát ellátóknak. Megkérnek minden anyukát, hogy se tápot, se cumisüveget ne hozzanak, hanem tegyék mellre a babat minél többször.

Az hülyeség, hogy bármelyik kórházban éheztetnék a gyereket, van egy jó 1,5-2 napi tartalékuk a babáknak, nekem sem indult be a tej első 2 napban, semmi baja nem lett, mire hazaindultunk elkezdett hirtelen hízni. Pedig donoranyatejet is adnak, ha nagyon nincs valakinek teje.

2019. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
8%
11es a táskába ugyan nem néznek bele, de ha meglátják a tápszert, vagy a tápszeres cumisüveget akkor utána már nem áll meg előttük az ember, addig se túl kedvesek utána már kifejezetten bunkók.
2019. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
20%

Zalaegerszegen annyira bababarát a kórház, hogy ott még a lefejt tejemet se engedték odaadni a babának, mert inkább szoptassam. Úgyhogy a lefejt 80 milim ment a lefolyóba... Tápszer teljesen felejtős, ha valakinek nincs teje, potlásnak anyatej leadóktól van tej.

Cumit ha meglátják, iszonyat botrány van.

2019. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
61%
Eddig nem is tudtam, hogy a "bababarát" kifejezés babakiéheztetést jelent. Még szerencse, hogy nem ilyen helyen szültem. Kérdező hol szeretnél szülni? Orvosodat kérdezd meg ő mit javasol ilyenkor, kihez fordulj. Tápszert és hozzávalókat mindenképp vigyél magaddal. Ha bunkók emiatt, legyél te is az. Tudom ott eléggé kiszolgáltatott az ember a "kedves" eüs dolgozóknak de egyik füleden be másikon ki. Mégis mit tudnának csinálni? Ha megtagadják, hogy ellássanak akkor a munkájukat tagadják meg, ha elveszik a cumisüveget az lopás, ha bántanak az testisértés. Hogy mit pofáznak az meg a kutyát sem érdekli.
2019. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!