Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem fogok szoptatni, akkor...

Ha nem fogok szoptatni, akkor azt kinek kell jeleznem? Elég a saját orvosomnak?

Figyelt kérdés
Nincs egészségügyi oka, személyes okokból így döntöttem.
2019. júl. 22. 16:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
32%
Ne bababarát kórházba szüljél és szóljál, ennyi a lényeg. Bármennyire is felháborító, avagy akár mennyire nem ért egyet az ember a Szt. Istvánban például nem adnak tápszert és bevinni sem lehet, "tiltólistás" a cumival egyetemben, kizárólag orvosi indikáció esetén van egyéb táplálásra lehetőség, anyai kérésre sem tápszerezik a gyereket, ha nem indokolt. Az első bababarát kórházak egyike, már 2000-ben (elsőként akkor szültem) is ez volt a protokoll és azóta sem változott meg. Így azért kórház választásnál ez szempont legyen, fent van a bababarát kórházak listája neten, ott anyai kérésre nem fognak tápszerezni, ha valaki nem ért velük egyet, nem kell odamenni szülni és annyi. Jómagam is úgy vélem, ez az anya szabad döntése kell legyen és bár én magam szoptattam, senkit nem ítélnék el, aki másként dönt. Később már nem az Istvánban szültem, mert az már nekem is túl "szélsőséges" volt, mondom, nem mamabarát, bababarát, a szülő nő a gyermekágyas osztályon másodlagos, akármilyen furán is hangzik, ez tény. Nos, körültekintő intézményválasztás és szólni kell előre, nem kötelezhetnek szoptatásra Téged, de ugyanígy nyilván Te sem várhatod el, hogy egy szoptatás mellett elkötelezett, bababarát intézmény Veled kivételt tegyen, mert nem fog. Kerüld el ezeket. Vannak anyabarát kórházak is szerte Európában, de nálunk még nincsenek ilyenek. Ott a szoptatás segítése, pártolása mellett az anya kívánsága is ugyanúgy fontos és nem "kötelező" a rooming in sem, ha inkább pihennél, mert ugye egy babarát kórházban azon kívül, hogy nem kap tápszert a gyerek, el sem viszik sosem mellőled, akkor sem ha kéred, mert annyira kimerítő szülésed volt, hogy aludnál egyet például és még lehetne sorolni. Tehát tisztában kell lenni vele ez mit takar és ha nem ért egyet valaki az elveikkel, akkor másik helyet kell nézni.
2019. júl. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%

Szólj a kórházban mindenképp, hogy nem fogsz szoptatni és ennyi, kapsz tejapasztó tablettát és ennyi.

Amúgy a pofám leszakad, amit egyesek írnak, hogy „meg van tiltva” a cumi/cumisüveg, tápszer… Hogy jön ahhoz bárki is, hogy megmondja egy kismamának mivel és hogyan etetheti a gyermekét?! Elképesztő. Olyan egyébként NINCS, hogy megtiltják. Viszel magaddal cumisüveget, tápszert és kész, senkinek semmi köze hogy mi van a táskádban, ahogy ahhoz sem hogy mivel eteted a babádat. Az ilyen tahókat, akik cirkuszolnak, ha meglátják a tápszert, még abban a pillanatban úgy el kell küldeni a búbánatba, hogy pislogni se legyen idejük. Ugyan nekem ebből nem csináltak ügyet, de ha bármelyik orvos/csecsemős vagy akárki csak 1 szót mert volna szólni, nem teszi zsebre, amit kap! Pont ezért merik megengedni maguknak ezt a viselkedést és ezért mernek belepofázni olyanba, amihez semmi közük, mert sokan hagyják és nem szólnak vissza.. És ez elszomorító egyébként.

2019. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ne bababarát kórházat válassz mert ott ki fognak nézni, ott alapból melledre teszik a szülés után. Szólj mindenképp, és remélem jól viseled a kritikát meg a beszólást mert kapsz majd bőven 😃
2019. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
28%
Az kap kritikát és annak szólnak be, aki hagyja!! Semmi joguk beszólogatni, az ilyet azonnal el kell küldeni a ****ba, tudja már hogy hol a határ. Nem értem hogy lehet valaki annyira birka, hogy benyeli, hogy kritizálják, beszólogassanak és megmondják hogyan etesse a tulajdon gyermekét. Senkinek semmi köze hozzá!
2019. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"tulajdon gyermek" Hát igen, ez is egy sajátos felfogás.


Azért remélem a fénnyel etetős meg ész nélküli divatvega meg mindennapugyanaza bébiétel fanatikus drága anyukáknak igenis belepofázhat még valaki, hogyan etesse/ne etesse a "tulajdon" gyermekét.

2019. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!