Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Valami étvágygerjesztő van...

Valami étvágygerjesztő van babáknak?

Figyelt kérdés

Voltunk védőnőnél,a fiam 7 hónapos és még csak 7 kg. Alig eszik,tápszeres baba és hozzátáplálásnál is csak fintorog,keveset eszik. Sokkal kevesebbet mint az adagja kb a felét vagy annyit sem. Voltunk dokinál ott vettek vért illetve vizsgálták de semmi problémát nem észleltek,a kedve is jó. A gyerekorvos csak annyit mondott anyuka vegyen valami étvágygerjesztőt és ennyi. Semmit nem javasolt és semmit nem írt fel. Védőnőm ebben nem tud tanácsot adni.

Ti tudtok valamilyen készítményt ami megnövelhetné az étvágyát? Neten keresgéltem de 1 éves kortól írnak csak. Illetve inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi kinek mi vált be.


2019. nov. 14. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A hossza nélkül semmit sem ér a súlya. A nagylányom 1 évesen volt 7,5 kg, a kicsi 9 hónapos és 6,5, ő se lesz nagyobb. Ők nagyon jól esznek, csak az aljuk genetikáját örökölték és alacsonyak mindketten. Semmilyen vizsgálat nem kellett emiatt egyiküknek sem.
2019. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
apjuk*
2019. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem,ha normális a vérképe és hangulatilag is teljesen jól van miért akarod ilyenekkel tömni? Pontosan tudja a gyerek, hogy mennyire van szüksége. Az én lányom 8 hónapos 7,5kg és 74cm. Neki sincs nagy étvágya,de teljesen rendben van vele minden. Inkább örülj neki, hogy valószínűleg nem lesz belőle elhízott gyerek meg felnőtt.
2019. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Méhpempő. Emelett pedig számos pozitív tulajdonsága van, nézz után, csak figyelj, hogy eredetit vegyél és tisztát (ne mézbe kevertet)
2019. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Lányom 1 évesen lett 8 kg


7 honaposan sok dolgot meg sem akart kóstolni


16 hónaposan 9 kg

Szuperül eszik már, de a méretei akkor is kicsik...

2019. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek, 70 cm hosszu egyébként.

3#-as válaszoló hidd el nem jókedvemből akarom "tömni" hanem mert az orvos ezt mondta hogy sok anyuka ilyenkor vásárol ilyen készítményt és ennyi.


Hosszu baba egyébként de annyira zavar hogy mindenki felbosszant a súlyával. De most hogy írtatok nagyon megnyugodtam. Viszont az étvágya attól elég gyenge még a súlya csak a másodlagos dolog. De ha mással is előfordult akkor nekem sincs miért aggódnom. Köszi annak aki értelmes választ adott😊

2019. nov. 14. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Én sem azért mondtam,hogy kioktassalak,de bőven elég,amit eszik hidd el. Szép hosszú fiú. Az én kislányom is nyúlik inkább,mint hízik. Ők ilyen alkatok,lehet, hogy mindig vékonykák maradnak. Ne azért adj neki étvágyfokozót,mert állandóan a súlyával piszkálnak. Engem is állandóan b*sztatnak.Attól még, hogy a gyerekorvos,azt mondta, hogy más anyukák adnak,nem kötelező neked is. Egyébként nem tartom rossz ördögtől való dolognak,de nincs rá szükség,ha minden oké vele. Lehet, hogy mondjuk 1 hónap múlva beindul az evése és elkezd hízni. Ne stresszeld magad ezen. Az én gyerekorvosom egy felesleges dolognak tartja,mert azt mondta, hogy ő még nem látott olyan gyereket,aki jobban evett volna tőle és rövid időn belül magára szedett egy olyan mértékű súlyt,amit az étvágyfokozóra lehetett volna fogni. Pénzkidobásnak nevezte,emellett pedig arról is beszélt, hogy sajnos nem lehet tudni, az ellenőrzések hatására sem, hogy mik kerülnek bele.
2019. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!