Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Eddig csak anyatejes baba...

Eddig csak anyatejes baba tápszerre váltott, lehet, hogy nem elég neki?

Figyelt kérdés

Nem értek a tápszeres tápláláshoz, nagyobbikom is csak anyatejes baba volt.

A kistesója, aki 5 hónapos, eddig ő is csak anyatejes volt. Milumil HA Optima 1 tápszert írt fel a Doktornő, ezt kapja 3 napja.

8,5 kiló, nagyon jó súlyban van, jó nagy baba. Létezik, hogy az 1-es tápszer már eleve nem elég tápláló neki? Este gyakran felkel enni. 200 ml-t megeszik lefekvéshez, majd fél óra múlva még megeszik 140 ml-t. Most nem fogom tudni elérni a gyerekorvost a hosszú hétvégén,ezért kérdezek itt.

Köszönöm előre a válaszokat!



#tápszer #Milumil tápszer #Éhes baba
2020. okt. 22. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez nem semmi mennyiség :)

Én néztem az 1es és 2es tápszer kalória és szénhidrát tartalmát, de szinte ugyanaz.

2020. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tyű. Az en 9 hónapos fiam nem eszi meg a legtöbb esetben a 210 ml-t 😀 igaz ő nincs is meg 8 kiló.

Hat elvileg kg x 150ml/etetesek száma a tapszer mennyiség/nap.

Ezzel számolj. Ennél jelentősen többet nem szabad adni.

2020. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis 1275 ml-t ehet naponta. Az 5 etkezessel számolva 255 ml. Ha ennel többször vagy kevesebbszer eszik, számold újra.
2020. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Napközben mennyit eszik? Nekem a fiam 8 hónaposan (ekkor volt ennyi a súlya) egyszerre megivott 2 decit mondjuk (3x egy nap). Csak ugye mivel 8 hónapos volt, 2 étkezés már ki volt váltva.

De az hogy 1-es tápszer elvileg nem gond.

2020. okt. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!