Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miben adjak neki tápszert?...

Miben adjak neki tápszert? Egyáltalán lenne értelme ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
8 hónapos, anyatejes a lányom. Két hónapig egyben aludt 8-9 órákat. Ez kb két hete egyre rosszabb. Eddig csak kétszer kelt, mostmár három óránként. Tudom ne rinyàljak, örüljek, hogy csak ennyiszer, viszont amikor az ember megszokja a jót, nehéz visszaesni a kisbabás rendszerbe.... :) plusz nehéz visszaaltatni, főleg hogy mindig telepisili a pelust, és mire azt kicserélem, teljesen felébred... arra gondoltam, hogy este adnék neki tápszert, hátha az jobban eltelíti, és tovább alszik, tudniillik mindig teleeszi magát amikor ébred, hónapok óta nem nyugtatja magát cicin. Szerintetek működhetne ez? Tudom, mozgásfejlődés, tanul állni, meg szerintem nem sokára mászni is elkezd, tehát ez bezavarhat... Igazából ha adnék neki tápszert, azt nem szeretném cumisüvegből, mert egyrészt soha nem is kellett, másrészt nem akarok cumizavart (nem tudom hogy ilyen későn okozhat e). Aki így később kezdett tápszert adni, miben adta?
2020. okt. 27. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj, de a gyereked, és igen, néha visszaesik a dolog a kisbabás rendszerbe. Örülj neki, hogy tudsz szoptatni. Lehet, hogy 6 éves koráig kelni fog éjjel, ez ilyen.
2020. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet hogy más baja van? (Pl fog) ha nagyon szenved a foga miatt a gyerekorvos tud felírni fájdalomcsillapítót, hogy ne szenvedjen úgy szegényke. Nálunk ez meg is oldotta a problémát.

Aztán később már pl szilardat is igényelt vacsorára (10-11 hónaposan)

Amúgy tehetsz egy próbát, nem mérget akarsz adni a gyereknek. Aztán max rájössz hogy nem ez volt a baj.

Szerintem az összes családtag komfortja fontos, probalkozz mi oldja meg nálatok az alvasproblemakat :) sok sikert!

2020. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem fog segíteni a tápszer. Az en babám tápszeres, ugyanennyi időseb volt egy jó 5 hét megborulás. A heten lesz 9 hónapos a mai volt a 3. éjjel hogy megint átaludta az éjjelt. Az elmúlt 5 hétben volt hogy 2-3x is evett éjjel, szethugyozta a holnaputánt is, nyöszörgött álmában. Volt minden. Állítólag mozgásfejlődés miatt. Ki kell bekkelni. Persze, ha nem akarod szoptatni, adj neki tápszert nyugodtan, de egyébként a problémát nem fogja megoldani.
2020. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsóét, ez adott egy kis reményt, hogy talán lassan visszaáll. Esetleg ha végre megtanul mászni.

Egyébként most egyszerre jön az 5. És 6. Foga (eddig a felső négy jött együtt, kettő már kint van), szóval biztos ez is közrejátszik.

2020. okt. 27. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindenki fogja osztani a véleményem. Szerintem egy 8 hónapos jó esetben már akár vacsorázhat is és nem probléma ha cumizavaros lesz, mert már lassan úgyis lekattan az anyatejröl. Ha ez segít az alvásban adnám neki cumisüvegböl a tápszert, azt nem tudom megoldja-e az alvását, mert az én gyerekem sose volt anyatejes 3 óránként meg csak pár hetesen kelt és akkor is én keltettem.
2020. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Közre játszhat a fogzás, a mozgásfejlődés és a szepa is. Ezeken nem segít a tápszer
2020. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Igen az en kisfiamnak is jött 2 foga is. Ez is bezavart. En annyit próbáltam meg, hogy esti tapszer előtt kapott meg egy banánt is. De hat ettől sem lakott jobban, ez se hozta meg a megváltást csak az idő. De megpróbálhatsz neki valami tartalmasabbat adni lefekvés előtt.
2020. okt. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szinte egybefolyt a szepa, 8 hós alvásborulás és 9 hós növekedési ugrás. Hétfőn lesznek 10 hónaposak, ma pl kifejezetten jól aludtak, de azért már jócskán javult a helyzet kb 1 hete az előzőekhez képest.

Ja és tápszeresek, de ígyis 2x keltek enni a növekedési ugráskor.

2020. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!