Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A szoptatos anyukak miert...

A szoptatos anyukak miert nezik le azt aki tapszert ad a gyermekenek?

Figyelt kérdés
Muszaly ki irjam magambol, en nagyon sok szemelytöl megkaptam direkt vagy celozgatas formajaban, hogy nen voltam eleg kitarto es a folyekony aranyat megvontam a gyermekemtöl. Felnött koraban beteges lesz es beszed hibas a cumis üveg miatt, hordhatom logopedushoz. En pszihesen nagyon rosz allapotba kerültem szüles utan, semmi de semmi segitseg nelkük külföldön, meg nyugtatott az a tudat, hogy tudom mennyit eszik a baba es ha sir nem az ehsegtöl sir. Lehet nem volt a legjobb döntes de 5 nap szoptatas utan ki voltam keszülve, tejem nem akart lenni sehogy sem, a baba csak sirt es sirt az ehsegtöl, nagyon be sargult.
2021. márc. 5. 21:39
1 2
 11/18 Derjaderja ***** válasza:
Merre = mellre
2021. márc. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

10es! Na, ez butaság, látod! Mármint a tanács, hogy a szoptató anya fejjen meg mérje állandóan a babát.


Én 2 év alatt sosem fejtem, sosem mértem.. Minek??


Ezt sose értettem. Van olyan anyuka sajnos, aki elhiszi, hogy kell.

Természetesen kell hozzáállni, szoptatni, ha éhes. És nem lesz semmi baj. Nem stresszelni, idegeskedni, mert elmegy a tej.

És akkor jön a tápszer....


Sokan az esti nyűgösködést is úgy tudják le, hogy megetetetik a babát tápszerrel. Az könnyen jön a cumisüvegből, túleszi magát a baba, és fel se ébred egész éjjel.

A szülő meg örül, mert tud aludni. De ez nem jó a babának. Csak kitágul a gyomra..


És mielőtt valaki azt hiszi, hogy nekem minden fenékig tejfel volt :


A lányom betegen született. 3 évig csak a kórházakat jártuk az országban!! Szoptattam elbújva kórházfolyosókon és autópálya pihenőkben.

Egyáltalán nem volt leányálom.

2021. márc. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem kis irigység van benne.

Akinek minden nehézség nélkül dől a tej és eszik a baba,azok szerintem csak nem értik hogy minek tápszer, de nem foglalkoznak másokkal.

Akik még szoptató tanacsadohoz mennek, meg fejnek, meg hónapokig aggódnak mert a minimumot hozzá csak a pici, azok meg irigyek a tapszeresekre. Mert rajtuk nagy a pszichés teher, nem tudják elengedni a szoptatást. (Hányan írják hogy ők büszkék hogy nem adták fel.)

2021. márc. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
32%

13! Én azokat nem értem, akiknél dől a tej, és mégis tápszert adnak!

Nekem szinte könyörgött a védőnő, hogy el ne vegyem a szoptatást a lányomtól, pedig nekem nem voltak ideális körülmények!!


Akkor egy egészséges babát, akivel nem kell 3 hetente kórházba menni, és tej is van bőven, miért nem lehet szoptatni?


12es voltam.


Utána meg aggódik a tápszerező anya, hogy túlságosan rászokott a gyerek, nem fogad el mást még 1.5 évesen sem.. Nem egy ilyet ismerek.

2021. márc. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Derjaderja ***** válasza:
65%

12. Ezt tudom, 26 hónapja szoptatok, most 2 gyereket, pedig én egy kicsit undorodtam is a szoptatástól, de így alakult.

A nagyobbik gyereknél volt nehéz indítani a tejet. A picinél lazább voltam, de hozzáteszem, ezt a túlzott bababarátságot se pártolom, én már az első nap a kórházban kértem neki pótlást, mert gyakorlatilag folyamatosan szopizott vagy 16 órája és kimerült és éhes volt. Tudtam, a másiknal is később indult. A 7.napon kellett utoljára pótolni. De azért örültem, hogy nem erőszakoskodtak velem, hanem adták a tápszert amikor kértem, mert elhitték, hogy tudom, mit csinálok.

2021. márc. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg nincsen a világon senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki minek szoptat és miért nem szoptat! Ha “kényelmi” oka van, akkor kényelmi oka van, és aztán?! Nekem inkább azokról az anyákról van meg a véleményem, akik nekiállnak ítélkezni a bármilyen okból nem szoptató nők felett, ahelyett hogy saját maguk dolgával foglalkoznának.
2021. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%

Igen, egyébként nem értem hogy miért zavar idegeneket a kényelmi ok.

Ennyi erővel az is zavarhatna hogy más nem moshatos pelenkát használ, én meg itt szivok vele.

De ha így érezném minek szivatnam magam vele?

2021. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a valaszokat. Sajnos en magamnbol nem tudtam valami sok tejet ki sajtolni, alapbol is egy maximalista, mindig mindent iranyitani akaro :)))) ember vagyok. lehet ez is közre jatszott fogalmam sincs. Minden esetre ha tapszeres a baba nem azt jelenti, hogy egesz ejjel alszik, föleg akkor ha hasfajos. Söt az enyem napközben is sokat nyüglödik, tehat abazolut nincs kiütve a tapszertöl es csak alszik latastol vakulasig. Nem is ez volt a celom a tapszerrel, en imadok vele foglalkozni, ölelni, attol függetlenül, hogy nem szopizik meg sokat simul a mellkasomra, szinte egesz nap ott van..nem azert nem adtam neki anya tejet, hogy lerazzam, hanem azert, hogy taplaljam, mert sajnos akarmit is csinaltam csak nem akart annyi tej termelödni, hogy ö jol lakjon. Nagyon nagy evö egyebkent imadja a hasat.
2021. márc. 7. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!