Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tényleg túletetem? Többi lent.

Tényleg túletetem? Többi lent.

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom, 120 mili tápot kap általában 4 óránként eszik, de van hogy 5 vagy akár 6 órát is kibír. Orvos azt mondja túl van etetve, és csak 90 milit kéne ennie ennyi idősen. Próbáltunk neki 90 milit adni, de sír utána, ha 120 milit kap akkor megnyugszik.

2021. szept. 10. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Annyit eszik amennyi neki kell,minek kötöd a doki orrára mennyit eszik. Sosem kérdezte mennyit eszik, hízott és ennyi.
2021. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem kor kérdése a tápszer mennyisége, hanem súlytol függ. X kilónként X kanál, keress rá, hogyan kell kiszámolni.
2021. szept. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Az én lányom is pont ennyi idős és ő is 120 ml-t eszik kb ilyen időközönként. A doki sose jegyezte meg, hogy sok lenne, nekem meg teljesen természetes volt, hogy kicsivel többet eszik mint az "átlag" mert alapból 4 kilóval született. Annyit egyen amennyi jól esik neki, a dokit meg tojd le ebben a témában, amíg szépen fejlődik addig ez így tök oké.
2021. szept. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Tápszerrel is igény szerint kell táplálni, ahogy az anyatejes babát. Az orvos egy barom.
2021. szept. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosodnak javaslom, hogy menjen el egy szemináriumra és ne a 20-30 évvel ezelőtt vallot elavult javaslatokat szajkózza.


Ugyanúgy igény szerint lehet etetni a tápszeres babákat is, persze nyomathatod ezt a 90 ml dolgot és lehet folyamatosan kicsit éhes a gyerek, majd bekussol a sírással nem? (Irónia).

2021. szept. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van (igaz most már 9 hós) hogy 180 ml jól lakik. De van, hogy csak 340ml-vel. Na bumm.

Mindig többet evett mint papírforma szerint kellett. Nem fogom éhesen hagyni, csak mert az idióta doki a seggében hordja a fejét..

2021. szept. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 7 hetes és ha 4-5 óra kimarad, ő is megeszik 120ml-t, néha 150-et is. Én is aggódok néha, hogy túletetem, de a súlya teljesen rendben van, a tankönyvinek az alsó tartományában, úgyhogy mikor tiszta fejjel végiggondolom, rájövök, hogy nem csinálom rosszul.
2021. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg a szoptatott babám volt 6 hósan 9 kg, fogalmam se volt mennyit eszik, de láthatóan nem volt egy alultáplált gyerek :D

Viszont ahogy elkezdtük a hozzátáplálást és egyre többet mozgott teljesen rendeződött. 1 éves és 11 kg. Az orvos szerint rendben van így, sose fogyott, csak megállt a hízás és hozzányúlt a gyerek. Most teljesen átlagos, picit husis, de nem vészesen.

2021. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!