Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ti hogy csináljátok? Hogy...

Ti hogy csináljátok? Hogy lenne praktikus, hogy ne éhezzen és ne is egye túl magát?

Figyelt kérdés
2 hónapos babám nagyon hasfájós, speciális tápszert kap. Eddig tartottuk magunkat a rendszerhez, hogy 4 óránként kap 120 ml-t napközben. De nagyon sokszor van, hogy már 2-3 óra elteltével (szerintem) éhes. Az a baj, hogy rengeteget sír, és nem tudom megmondani, hogy miért, hogy a hasa fáj, éhes, vagy unatkozik, nyűgös. Ezzel a 4 óránkénti etetéssel a síráson túl az a baj, hogy éjszaka viszont gyakran nem ébred fel, van hogy alszik akár 8 órát is, így nincs meg neki 24 óra alatt a testsúlya alapján szükséges kaja mennyiség. A kérdés, hogy adjunk neki akkor, mikor úgy gondoljuk éhes, akár 2 óra elteltével is? Ami rossz, hogy olyan természet, hogy addig eszik, amíg van mit, utána meg rosszul van. Túletetni sem szeretnénk, meg azt sem, hogy rosszul legyen, mert azt hisszük azért sír, mert éhes, pedig lehet egészen más a baja. Ti hogy etetitek a babátokat?

2014. júl. 20. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy éjjel nem kel fel. Felesleges éjjel etetni a babákat. Ha úgy látod, hogy éhes, akkor nappal adhatsz neki 3 óránként is.

De miért nem kérdezed meg az orvosodat? Ő ismeri a babádat és jobb tanácsot tud adni, mint az ideírogatók.

2014. júl. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki mondta neked, hogy 4 óránként etesd? Az én fiam 8 hónapos, de csak akkor bír ki 4 órát 2kaja között ha főzeléket eszik, amúgy 3 óránként éhes. Pici korában is 3 óránként kért enni. Éjszaka 2 hónaposan már csak egyszer evett, 3 hónaposan átaludta az éjszakát, de napöózben 3 óránként evett.
2014. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Köménymagos teát esetleg nem próbáltátok hasfájásra?

Amikor 2óra után sír, próbáld elterelni a figyelmét játékkal, énekléssel,tornával. Az időt is tudod húzni vele, és a torna a hasfájásra is jó lehet neki.

Az hogy 24 óra alatt mennyit eszik, ne számold ilyen szigorúan, te sem mindig ugyanannyit eszel. Nekem azt mondta a doki a heti átlag hízása legyen meg.

Ha pedig éjszaka alszik csak örülj neki, ha éhes úgyis felkel.

Másfajta tápszer esetleg?

2014. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kotima21 válasza:
Mi lassan 3 hónaposak leszünk, most emeltem az adagot 120 ml-re nem rég, és a legjobb ha kb. 3 óránként eszik, de ha előbb éhes, akkor előbb adok neki akár 2 óra elteltével, van amikor odaadom neki a 120 ml-t de van hogy ha nincs meg a 3 óra akkor csak 90 ml-t adok. Ha úgy gondolom, hogy nem azzal van gond, hogy éhes, hanem csak "úgy szeretne" szopizni vizet vagy teát adok neki. Persze lehet csak a társaságodat igényli és szeretné, ha foglalkoznál vele (reggeltől estig :) ) Ha szerinted hasfájós és a tápszer miatt akkor próbálj tápszert váltani.
2014. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez a 4órás rendszer .... hu gyerekorvos mondta mi? én nem tudom ök etettek e igy gyereket... szoval. szeribtem azért fáj a hasamert egyszerresokat eszik és a pocakja nem tudja megemésztwni gyorsan, igy besavanyodik a pocijában . ezt a védőnöm mondta mikor a gy.orvos ezt a 4órás dolgot ajánlotta... A lényeg inkabb kevesebbet sűrübben. A lanyom sose taryott be egy napirebdet se. 2,5-4óránként evett. Közben itattam vizzel, főleg ebben a melegben. hasfajasunk a kamillateátol mult el és az igény szerinti etetéstől. Akkor veszem el az üveget mikor mar egyszer kétszer megállt és sohajtozott. Különben dugig enné magát...
2014. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak h lasd ilyen egy napunk.

5:30 körül szopizik kb 50 milit

7:00kor szopizik szintén 50 milit majd kap kb 60-90 mili tapit

9:20 kor ébredezik ha elfogadja megint cici de mostanaban egyből tápszer130 ml

12 30körül kap lefejt tejcsit kb 30-50 milit masd kostolunk par kanal gyümit és 90 mili tapszer.

15 körül kap megint tapszert 130ml majd van ugy hogy a következő csak 7 kor de volt mar h 5 kor kért attol függ mennyut aludt. ettölszokott csuszni picit a fürdetés.

8kor fürcsi fél 9 kor megint tejcsi 30-50 ml vagy 130 tapszer. 10 kor elalszik van hogy szopizik közbe de van h nem. Ha nem akkor hajnal kb 1 kor nyűgösködik akkor pici szopi és alszik os tovabb. De van h egész reggelig alszik.

4 honapos. 2,5hoskora ota igy van csak akkor 30 milikkelkevesebbet kapott

2014. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!