Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszert 1 óra után miért...

A tápszert 1 óra után miért kell kiönteni ha a baba bele kóstolt? Esetleg bacik miatt? Betartottátok az 1 órát vagy lett belőle 1,5 is ha nem ette meg és később még kér?

Figyelt kérdés

A kisfiamnál előfordul hogy minden 30-60 mili után elalszik vagy már nem akar enni. Van amikor folytonosan eszik aztán alszik de van amikor szüneteket tart és elhuzódik az evés. Akkor öntsem ki és csináljak újat vagy még oda adhatom?

Borzasztó pocsékolás lenne mert drága a tápszer, viszont félek hogy megbetegszik. 8 hetes


2021. dec. 15. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Én 2 órát hagyom

Max 1xer melegítem újra

2xer már nem

Én ha elalszik evés közben mindig cirógatom a nyakát vagy megcsipkedem picit az arcát hogy felébredjen.

2021. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan igen, a bacik miatt, de ebben masszív ráhagyás van. Gyakorlatilag sokkal többet is kibír, tapasztalat. Ilyen pici esetében én úgy csináltam, hogy ha nem kellett, akkor a cumi részét elmostam és ment a hűtőbe a maradék, aztán újra melegítettem később. Ahogy egyes is írja, többszöri újramelegítést nem mertem csinálni. De olyan is volt, hogy egy fél napi adagot előre megcsináltam és hűtőből adtam neki a nap folyamán.


Később, úgy egyéves kora körül volt hogy elhajigálta az üveget, és órák múlva elővette, majd megitta a többórás levet... Baja soha nem volt tőle, de sírba tett vele 🤦 de ezt azért nem javaslom ilyen picinél.

2021. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor még a 1,5 óra bele fér? Eddig soha nem melegítettem újra, mindig eldobtam. De így nagyon sok kárba veszett mert lehet fölöslegesen dobtam ki sokat.

Nem tudom mikor fog elkezdeni nagy adagokat enni rendszeresen. Majd kialakul.

2021. dec. 15. 11:33
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Amit én adok tápszert, arra 2 óra van írva, de ha mondjuk 3 órát sétálok a babával, akkor is odaadom neki. Szerintem (!) nem kell ezt olyan szigorúan venni.
2021. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem szoktam betartani. Ha nem elhanyagolható mennyiség marad az üvegben, áttöltöm egy tiszta Aventes pohárba és be a hűtőbe. Max néhány órát, nem fél napokat. Semmi baja nincs ennyi idő után. Nyilván az van ráírva, hogy dobd ki, részint üzletpolitikai okok miatt, részint meg ez a defenzív magatartás: ha rossz tárolás miatt mégis gond lenne, ők lennének elővéve.
2021. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Szerencsére nem kellett ilyenen spórolnom. Mindig újat csináltam.
2021. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
6-os válaszolóval egyetértek NAGYON!!!
2021. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

épp most öntöttem ki 150 ml vízből 5 kanál Milumil Prosyneo-ból (receptre is valami 1800 Ft 400 gramm, de mivel nem szorulok rá és nincs időm egész nap a gyerekorvost hívogatni receptért fel sem íratom, így 2400 Ft patikában és kb 4 napig elég) készült tápszert úgy, hogy bele se kóstolt. Láttam a baba

monitoron, hogy mocorog, megcsináltam de mégsem ébredt fel csak 1 órával később.

Pontozzatok le és kapjatok infarktust.😅😅

2021. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 8-as! A lepontozás az offenzív, lekezelő stílusodnak szól, amit nem tudom, hogy mivel érdemeltünk ki. Erre a kérdésre az is hasznos válasz, hogy kiöntöm és az is, hogy nem.

Elég szomorú viszont, hogy ebben a kategóriában mennyi a frusztrált anyuka, aki nagyjából csak azért jár fel, hogy kiadja magából a felgyülemlett agressziót. Szoktam más topikot is látogatni, ott valahogy nincs szükség ilyen kritikátlan stílussal kommunikálni.

2021. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

Mi abban az offenzív és lekezelő, hogy szerencsére nem kellett a tápszeren spórolnom? 🧐🤨

Köszönöm lekezelő és offenzív válaszodat, de a kutya nem kérdezte miért pontoztál le. ☺️

2021. dec. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!