Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi a szoptatás és tápszeres...

Mi a szoptatás és tápszeres táplálás előnye és hátránya?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kell irnom a suliba egy dolgozatot szabadon választott témáról. Én a szoptatásról és baba etetésről irnám ezt a dolgozatot.(Téma szabadon választott a szöveg megszerkesztése a fontos,legyen benne kép,táblázat felsorolás,tartalomjegyzék meg mindenféle informatikai lükeség...)Infoból kell irnunk,de eü-i suliba járok. Főiskola.. Kb 6-8 oldalt kell irnunk a választott témáról. Irnék a dolgozatban a biológiájáról(hogy alakul a tej)milyen pózok vannak a szoptatásra,anyatej összetétele,tápi összetétele,mit lehet tenni ha kevés az anyatej,milyen kiegészitőket lehet venni(pl fotel,szopi párna...)Ja és ugye a forrásokat is fel kell tüntetni...


Jó ötlet szerintetek? Én csak szoptattam ill szoptatom a lányom,tápszeres kérdéshez hozzá se tudok nagyon szagolni. Köszönöm ha válaszoltok!:)



2012. okt. 25. 11:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Bizony a baba mama szoba kevés.(SAjnos ahogy pl a wc is a belvárosban ahova kulturáltqan ellehet menni wc-re). AMin meglepődtem hogy a Kökiben (most épült nincs 1 éve se szerintem,Való Világ utolsó szériája alatt) nem volt babamama szoba... Amikor jöttek közvéleményt kutatni akkor mindig mondtuk hogy nekünk bizony az hiányzik!!! Most egy 2 éves gyerek is szopizhat,vagy akár pelust is kell neki cserélni. Multkor nagy örümünkre észrevettük van. De tudjátok hol? A női wc-ben... Jó persze a nők mennek be pelenkát cserélni vagy etetni/szoptatni.. De mi van ha pl ha csak a párom megy el a 2.5 éves lányunkkal vásárolni mert ő már ugye nagy nem feltétlenül kellek én is neki. Vagy én pl most hogy kisbabát várok nagyon sokáig nem birtam a kakis pelusait cserélni a lányomnak.(ált este kakil igy nem volt gond ha apa cserél) Akkor ő hol cserél neki pelust? A Tescos bevásárlókocsiban? Vagy a földön egy textilpeluson?)(Mióta kiderült a kicsi azóta nincs hordozva,addig a hátunkon utazott velünk.Most kapott babakocsit,igy abban is megoldható de elötte?


Na de eltértem a témától..

Tegnap egyébként már neki kezdtem a dolgozatnak és igen jól haladok vele..

2012. okt. 26. 11:43
 12/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Kedves 9-es válaszoló!

Onnan gondolom, hogy kevés a tejem, mert a kisfiam nem nyugszik meg szopizások után. Reggel amikor elég van, akkor ő cuppan le, nyújtózkodik, jó kedve van. Viszont a többi etetés során egy idő után mikor már mindkét mellemből szopott, elkezd dühös lenni, feszeng és idegesen rángatja a fejét, sír. Ilyenkor megmérem és valóban kevés neki. Akkor kapja a tápszert. Utána hiába próbálom kézzel fejni vagy mellszívózni, egy gramm sem jön ki, néha néhány csepp. Ezért gondolom, hogy tényleg kifogy.

Pedig iszom a tejserkentő teát, homeós bogyót próbáltam, alkoholmentes sört napi 1-et, de semmi sem segít, úgy érzem.

2012. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A Motherlove More Milk kapszulát próbáltad már? Nekem nagyon bejött, drága, de nagyon jó!Ami még bejött, hogy bár vért izzadtam 2 napig, de 2 óránként rátettem mindkét cicimre, akkor is több lett a tejem.

7-es voltam.

2012. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azért én annak megmondanám a véleményem aki a női wc-ben alakít ki baba mama szobát én tutira megkérdezném tőle, hogy ő szokott a wc-ben enni?

Végül is ez egy probléma a szoptatás során is.

2012. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

a More milket még nem próbáltam. Elég drága, ahogy néztem a neten, és hamar elfogy. Érdemes? Tényleg sokat segít?

Köszi.

2012. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem nem félreértettétek! Női wc-ben volt egy kis (12m2 körüli) takaritószerraktár. S ott alakitották át hogy szopira és peluscserére alkalmas legyen.. De apuka azért oda bemenni gáz..
2012. okt. 26. 21:14
 17/18 anonim ***** válasza:
15-nek: 60 db van benne és 80 kg alatt napi 4 db kell belőle, és nem kell folyamatosan szedni, amint több lett a tej és a baba kiszopizza/kifejed akkor már több fog termelődni 3-4 nap alatt beáll. Tehát legalább 3 alkalommal lehet tejserkentésre használni, legalábbis én így csinálom és eddig bejött. A tápszer is drága, de akkor már inkább ez, és egészségpénztárira el lehet számolni.
2012. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Irom közben a dolgozatot! Már kezd kicsit elegem lenni a témából,de haladok...
2012. nov. 5. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!