Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hetes a kisfiam és sajnos...

5 hetes a kisfiam és sajnos nem lakik jól, pedig mind a kettő mellemből szopizik. Ha adok neki pótlást, attól még ugyan olyan egézséges lesz?

Figyelt kérdés

Édesanyám mondta,hogy ő annak idején feles tejed adott az öcsémnek.

Feles tej=fél dl laktóz mentes tej+2 dl víz forrásáva.

Lehet ilyent adni egy 5 hetes babának pótlásként tápszer helyett?



2013. nov. 25. 05:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Azt hogy lehet e adni ilyen mixet tapszer helyett nem tudom bar sztem inkabb tapszerrel potold az a biztos. Es attol meg ugyan olyan egeszseges lesz. Az en kisfiam most 8 hetes. Sajnos a szuletese utan nem lehettunk eggyutt igy tapszert kapott es csak nagyon kebes amyatejcsit cumibol. 1 het utan mar itthon vegyesen kapta a kajcsit kicsitt tobb volt a tapszer. Aztan szepen lassan egyre egyre tobb anyatejcsit kapott. 1 hetear csak anyatejcsit kap es csak cicibol. Rettegtem attol hogy keves a tejem es hogy elis fog apadni. De nagyon akartam hogy helyre kojjenek a dolgok es sikerult. Ezzel csak azt akarom mondani hogy probalkozz elobb ne nyulj rogton a potlashoz. Barki barmit mond. Es ha ugy laton nincs mas akkor potold. De amig van remeny ne add fel
2013. nov. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez duplán baromság. Régen ezt csinálták, ez volt az ajánlás, és mindenki túlélte. De én mind3 babámnak tápszert adtam / adok, ha szükséges. Egyszerűbb, korszerűbb. Szerintem a vizezett laktózmentes tej tápértéke, vitamin és ásványi anyag tartalma a béka feneke alatt van a tápszerekhez képest. Legelőször meg próbáld vhogy inkább az anyatej mennyiségét növelni. Én is azt teszem, bár van egy határ, ami fölé még sosem sikerült eljutni, így mindig kellett vmennyi tápszert adnom a kicsiknek. De ilyen feles tej és egyebekkel inkább ne próbálkozz...
2013. nov. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem elég a tejed, tápszert adj, ne vizezett tejet egy 5 hetes babának. Igen, pont ugyanolyan egészséges lesz tápszerrel (de nem vizezett tejjel) is.
2013. nov. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Hol lehetett kapni Anyukád korában laktóz mentes tejet!? Ez a feles tej nagy butaság... akkoriban is volt táp, vagy adott a azomszéd anyatejet, vagy kecske tejet adtak.

Én is, Hugom is tápszeresek voltunk, semmi bajunk, a mai tápszerek meg még jobbak mint a régiek!

Fiam szopizik, de az elején kellett neki pótlás kb. 2 hónapos koráig, utánna lett annyi tejem, hogy azóta csak szopizik, de heti 1x ha kakil, így adok neki néha beba ha bifiduszos tápszert, mert attól tud kakilni:)

2013. nov. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 JnéHN ***** válasza:
67%
Szerintem növekedési ugrása van, mert 6 hetes kor körül van az első. Inkább tedd többet cicire,m int rögtön tápszerhez, vagy máshoz nyúlni. Vagy igyál tejszaporító teát, Urtica Urens 5 ch homeos bogyó 2x5 golyó csodákat tesz, vagy vannak tejszaporító ételek és italok. Próbáld ki előbb ezeket.
2013. nov. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
ha nem elég a tejed akkor tápszert adj neki tejet felejtsd el legalább 1 éves koráig. Épp azért van ebnnyi tej és laktóz érzékeny és intoleranciás ember mert mi már csecsemőként ezt kaptuk. Bizonyitva van hogy amióta tápszerek vannak a most tini és kisgyerekek között sokksl kevesebb a tejérzékenység.
2013. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:
34%

Igen, a tápszertől is egészséges marad - de mégis inkább a szopival lenne érdemesebb próbálkozni, de ezt te is tudod. ;)

Én is csodálkozom, hogy hol volt anno laktózmentes tej... legalábbis nem hiszem, hogy anyukád levette a polcról.

Vagy úgy gondolta, hogy te adj azt a "sima" tej helyett? Felesleges. A laktózra is nagy szüksége van a babának, pl. az idegrendszer fejlődéséhez. Persze ha érzékeny rá a baba, az más, de még úgy is fokozatai vannak az érzékenységnek, nem szükséges azonnal laktózmentes tápszert adni. Szóval ha már, akkor sem kéne laktózmentes tej.

De egyáltalán tehéntej sem kell, se felezve, sehogy, hanem akkor már tápszer. Ezekben így-úgy elemeire van bontva minden kevésbé előnyös alkotóelem, úgyhogy sokkal jobban tolerálják a babák, mint a rendes tejet. (Ha figyeled a kutatásokat, újabban 2-3 éves korig nem javasolják a tehéntej fogyasztását, mert eléggé megterheli a kisgyerekek szervezetét.) Szóval ha minden kötél szakad, akkor tápszer. És mivel pici baba, HA-s vagyis hipoallergén tápszer.


DE! Ahogy előttem javasolták neked, próbálj minél többet szoptatni! Még nagyon kicsi a babád, esélyes, hogy be se indult még rendesen a tejed.. most kell ezért rádolgozni. Nem mérjük ám a baba egyes szopásait, mert azt könnyen félreérthetjük, hanem akkor szoptatunk, amikor csak szeretné! Ha 10 percenként, akkor úgy, ha 1 órán át, akkor úgy. Ez az igény szerinti szoptatás.

A tejmennyiség a kereslet-kínálat alapján áll be, vagyis ha a baba eleget szopizhat (időben!!!), akkor a mennyiség is ehhez fog alkalmazkodni. Ezért nagyon fontos, hogy ne korlátozd a szopási időt és ne adj semmi olyat a babád szájába, ami nem a cicid (se üveg, se cumi, se tápszer, se lefejt tej, se víz) - ezek mind negatívan befolyásolják a termelést.

Eleinte ez nagyon sok időt és energiát jelenthet neked, főleg, hogy a babák nemcsak evésre szopiznak, hanem megnyugvásként, alvásként, fájdalomcsillapításra stb. is. De hidd el, hogy minderre szükség van ahhoz, hogy neked elég tejed legyen és a babád is elégedett legyen. Próbálj meg lazítani és megnyugodni, hogy képes vagy ügyesen szoptatni, mert ha fejben ráhangolódsz, sokkal könnyebben megy. ;)


A tápszer csak szükségmegoldás legyen, ha sehogyse megy a szoptatás ÉS az anyatej fejése ÉS az anyatej ás anyukától való beszerzése. A tápi csak ezek után jönne szóba elvileg.

Drukkolok neked! :)

2013. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, nem fogom feladni.

Rendeltem egy SNS készüléket, hogy ha adok pótlást úgy kapja, mintha a mellemből jönne.

Öcsém idelyén már volt laktoz mentes tej, mivel több mint 12 évvel fiatalabb nálam.

2013. nov. 26. 05:53
 9/10 A kérdező kommentje:

Sikerült!!

Volt pár rossz napunk,de már csak vacsira kap egy kevés tápszert anyatej mellé.

Köszönöm a biztatást.

2013. dec. 12. 10:28
 10/10 xStefix ***** válasza:
Gratulálok, csak így tovább! :)
2013. dec. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!