Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4,5 honapos baba sikertelen...

4,5 honapos baba sikertelen taplalasa? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
4,5 honapos kislanyom van, kezdtek otta rossz evo. Mindenki azzal nyugtatott eszik annyit mennyi neki kell , de egy elso babas anya mindig tul reagalja a dolgokat. Jottek hozzank tobben es mindenki mondta hogy az o babaja mennyivel eszik tobbet es ez el szomoritott engem. Tapszeres baba, kb 1 hos kora otta refluxa van, most ugy vettem eszre hogy kezd kimaradni, de azert meg van amikor tobbszor bukik nagy mennyiseget. Naponta 7-er eszik kisebb adagokat 80 ml maxx 100-110 nagy ritkan 120-at. Soha nem sir hogy ehes lenne, le telik a 3 ora ha meg kinalom eszik de az utobbi idobe csak sir es nem akar enni. Probaltam 4-5 orat is etlen tartani, hatha akkor jobban ennne de nem tette, akkor is 80-100 ml nem eszik tobbet. Voltunk dokinal semmi rendeleneseget nem vett eszre, de en azert aggodok hogy miert eszik ilyen kicsit. Probalkoztam a hozzataplalasal is, de a kanaltol minden egyes alkalomal oklendezik, es keservesen sir. Neha uvegbol ha higabra csinalok pepes kajat 30-40 ml meg eszik. Almat nem ajanlota egy doki se a refluxa miatt , mert savas, megparoltam neki es ugy akartam adni, de attol is csak oklendezet. Tanacstalan es szomoru anyuka vagyok, mert lattom a gyerekem nem eszik es nem tudom mit kellene tegyek hogy neki jo legyen. Amugy az ejszakat at alusza kezdetektol fogva. Ha valaki volt meg ilyen helyzetbe, a jo tanacsait elfogadnam. Elore is koszonom. Hosszura sikerul a levelem de igy minden adat meg van rola.
2014. máj. 3. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi a havi gyarapodása születése óta, és mennyi most a a meztelen súlya?


Ha a reflux miatt ilyen rossz evő, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni, esetleg kipróbálhatod a sinlac pépet. A fiam azt nagyon szerette, de csodát az sem csinál, mert hiába etettem elő vele, akkor is bukott. Ő 8 hónaposan "nőtte ki" a bukást. Most 3 éves, de néha még most is visszajön neki a gyomorsav pl. ha hanyatt alszik, vagy ha olyat eszik, akkor napközben is visszajön neki és panaszkodik. Ő sírós és ingerlékeny volt csecsemőként a reflux miatt, viszont az étvágya átlagos volt (kivéve fogzás alatt).

2014. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fiam ugyan anyatejes, de nála is 1 hónapos korában derült ki a reflux, nutriton suritot kap, 5 hónapos. Napi 5szor eszik, arányaiban annyit 1 nap, mint a lányod. A vedononk szerint havi 500 g sulygyarapodas oké, ez mindig megvan, tobb csak ritkán. En mondjuk nem aggodok, mert amúgy vidám, jókedvű baba, es o is atalussza az éjszakát, bar jóval kevesebbet eszik, mint a környezetemben levő hasonló korú babák. Erre nem is igazán lehet mit mondani, amúgy is minden baba mas...


Kap valamit a refluxra? A sírás miatt kérdezem, mert a fiam az elejen azert sirt nagyon, mert a sav visszajött es marta a nyelocsovet. Vagy mikor sir? Ezt nem értem pontosan, mikor enne, vagy mikor adnal neki enni, de nem ker?

2014. máj. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Refluxhoz sajnos nem tudok hozzászólni , mert lekopogom nekünk azzal nem volt baj. Anyatejjel kezdtük 2 hónapig gond nélkül evett, szépen hízott a fiam, aztán egyszer csak nem akart szopizni, 3-4 nap múlva már szopizott de nagyon keveset, éppen csak anynit amennyivel nem hal éhen, fejtem is neki, de azt sem kérte, próbáltunk több féle tápszert azt sem kérte, olyan is volt amit konkrétan kihányt, pedig még bukni sem szokott. Nekünk a hozzátáplálás oldotta meg a problémát, ettől sem hízik olyan ütembe ahogy kellene, de legalább 20-40g hízik hetente. (100-150g kellene!) Én mindent végig csináltam a fiammal inkább csak ötleteket szeretnék neked mondani hátha valami segít.

- (ne tömjed mert akkor még azt is kihányja ami kevés bement)

- tápszer csere?

- tejpép (reflux miatt nem tudom milyet ehet), de különböző sűrűségűre tudod készíteni így hozzá tudod szoktatni a "normál" ételekhez

- etetni lehet: kanállal(kisebb-nagyobb többet próbálj ki), fecskendővel, nurofenes fecskendővel, pohárból, cumisüvegből (nekünk legalább 10 féle cumink van 3 hónaposan csak a 6hós mam X főzelékes cumit volt hajlandó a szájába venni)

- ha öklendezik a kanáltól akkor próbáld csak az apró hígabb falatokat belecsurgatni a szájába, tehát a kanálnak csak egy nagyon kis részét tedd be a szájába

- minden féle sűrűséget próbálj ki, enyém valóban amit ajánlanak a méz sűrű pépeket eszi szívesen

- különböző hő fokut próbálj ki (ugyan enyém megeszik mindent, de jobban eszi a mi picit melegebb)

- kanállal próbálj neki vizet vagy teát adni, hogy szokja azt is

- régebben hordozóban etettem, de utána kaptunk egy dönthető etetőszéket és abban százszor szebben eszik mint a hordozóban (tápszer esetében ölben,ültetve,fektetve stb. pózokat próbálj ki)

- sinlac-ról meg oszlanak a vélemények egyik baba imádja másik nagyon nem, de én is jó dolognak tartom egy próbát meg ér (én ma fogom ki váltani mert eddig a rossz érvek meggyőztek, de végül úgy döntöttem kipróbálom)

- répa, sárgabarack, sütőtök, őszibarack amiket a fiam nagyon szeret és valóban finomak is mi HIPP-eset veszünk mert szerintem abban van a legkevesebb plusz adalék, de ezeket is kis vízzel felszoktam önteni mert nagyon sűrűek

Kisfiamnak napi 700-900g kellene ennie, ehhez képest napi 500-600g nagyon örülök, viszont jókedvű, van kaki,pisi, fejlődik, okosodik, éjszaka alszik, így mára már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel a nagykönyv szerint mennyit kellene híznia és ennie. Én 6 héten keresztül próbáltam tömni a gyereket mert az orvos minden héten elmondta, hogy nem hízik a gyerek, nagyon vékony stb. több dokinál is voltunk, de sehol semmi gondot nem találtak, azt leszámítva hogy vékonyka. Sírtam már minden etetés után mert egyszerűen alig cicizett, a tápszert szinte cseppenként töltöttem belé. Nekünk a hozzátáplálás vált be legjobban. Kívánom, hogy találd meg a megoldást te is, és próbálj nem idegeskedni a súlyán, és hogy mennyit eszik, próbálkozz minden félével, és többször, lehet egyik héten ez jó másik héten az jó. Ja és az enyém se szól soha ha éhez én még ilyen gyereket nem "láttam". De én már úgy vagyok vele ha nagyon éhes lenne csak szólna valamit.

2014. máj. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Soha nem sir hogy ehes lenne, van hogy este 21:30-kor eszik utoljara le teszem es reggel 6 vagy 6:30-ig is alszik, en persze csinalok 150 tejet remenykedve hogy ehes es jobban fog enni , hat sajnos tevedek mert akkor se akar nagyon enni. 3500 grammal szuletett most 6,200 gramm. Eleg higra csinalom neki a pepes kajat meg se jon be neki. En meg ilyen babat aki ne sirjon hogy ehes lenne en meg nem lattam..

6 honap utan lehet kapni etvagyhozo szirpot, csak remenykedek attol majd kicsit jobban fog enni de csoda szerintem nem fog torteni. Neha bele nyugszok, hogy talan neki ez tenyleg eleg, de sajonos ritakn tudom tul tenni ezzen magam.

2014. máj. 4. 22:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, en azt tudnam tanacsolni, hogy par napig egyen annyit amennyit szeretne, megha kevesnek is tartod. Ne azt nezd mennyit eszik, hanem hogy elegedett-e. Ha igen, figadd el, hogy ennyi az igenye. Az emberek kulonbozoek, en fel tudok falni egy fel csirket egyultomben, a noverem a negyedet ha meg tudja enni. Igy van ez mar babakorban. Ha kis igenyu, ne tõmd, mert nem erzi jol magat a baboca.
2014. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, az enyém 10 hónapos, de mostanában ő sem jelzi, hogy éhes. Igaz, ő már eszik elég sok mindent, bár kevéskét. Eleinte én is sokat aggódtam, de hidd el, annyit eszik, amennyi kell neki, se többet, se kevesebbet. Amíg jó kedve van, pisil, addig nincs baj.
2014. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!