Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyit egyen egy 2 hónapos baba?

Adrienn1234 kérdése:

Mennyit egyen egy 2 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam változóan eszik, valószínűleg abba a hibába esek, hogy tömöm.150 ml-t csinálok neki, amiből változóan hagy. Hol 20, hol 30 miliket, de van olyan, hogy 40-et is. Naponta 5-ször eszik, éjszaka nem kel fel. Pisis pelus is van,5-ször biztos. Szerintem jó kedvű, egészségesnek tűnik. A védőnő világtalan, a gyerekorvos pedig eddig kétszer látta, és nem mondott semmit. Adjatok nekem tanácsot, mert eléggé görcsös vagyok!
2014. dec. 8. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amennyi jól esik neki.
2014. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Készíts neki annyit, amennyit biztosan megeszik és ha még látod rajta, hogy éhes, akkor megint készíts neki. Egy idő után majd kialakul, látni fogod, hogy mennyit eszik.
2014. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sok. A fel eves lanyom kap ennyit. 90, esetleg120 ml egy ket honapos adagja.
2014. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A 7 hetes kislányom 120 ml-t (néha 140-et) szopik/eszek vegyesen.

Sem a védőnő, sem a doktornő nem szólt, hogy sok lenne vagy sokat hízna.


Egyébként tényleg érdemes kevesebb tápszert készíteni és pluszba csinálni, ha kér még. Így elég sokat csinálsz feleslegesen és öntheted ki utána.

2014. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

150 az sok szerintem. Az en lanyomnak 2 honapos koraban 90 vizhez csinaltam a tapszert, abbol kb. 100 ml jon ki. Es az eleg is volt, 3 orankent evett.

Szerintem probalj kevesebbet csinalni, ha ehes meg ugyis jelzi.

2014. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90-100 milit evett a lányunk 2 hónaposan.
2014. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

de azt is nézzétek hogy csak 5x eszik, tehát nem 3 óránként, és éjszaka nem kel fel. tehát szerintem semmi baj nincs vele. ha nem bukik ki nagyobb mennyiséget kaja után és nem fáj tőle a hasa akkor kell neki annyi. kedves 3as,

4es, 5ös, 6os...nektek lányotok van, a kérdezőnek kisfia. nem hiszem hogy egyformán eszik. fontos hogy mekkora, mert míg egy 2 hónapo 4kilós kislánynak aki 3 óránként eszik elég a 90-100ml, addig egy 5kilós fiúnak kellhet a 120-140ml is.

az én fiam is sokat evett. az első hónapban normális adagot, azt hirtelen többet mint az előírt, de nem érdekelt, azt 2-3-4hónaposan tartotta is a 120-150ml-t 3-4óránként, most 2-3napja igényli a 180ml-t 4-4.5 óránként.

kérdező, ne zavarjon hogy ennyit eszik. tudja ő mennyi kell neki.

2014. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
tökéletesen igaza van a 7-es hozzászólónak! egyébként az én KISLÁNYOM is ennyit evett ilyen idősen. semmi baja nincs, nem husi, nem dagi, egészséges, mosolygós. ha meghagyja a tápszert, akkor meghagyja, de inkább legyen több amit adsz neki, mint kevesebb annál, amit enni szeretne.
2014. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Rendszerint én ébresztem 4 óránként, mert magától nem ébred fel. Igaz császáros baba volt, ők többet alszanak, de szerintem ennek már el kellett volna múlnia.
2014. dec. 9. 07:52
 10/13 anonim ***** válasza:
7es vagyok. evésen kivül végig alszik? próbáltad hogy magától meddig aludna? doki védőnő mit mond?
2014. dec. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!