Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Most akkor hogy etessem a...

Most akkor hogy etessem a gyerekem? Első baba

Figyelt kérdés

1 hónapos ès 1 kg ot hízott születèse óta. Tejem kevés 10 miliket szopik ki így tápszert is kap. Most úgy van h szopizik 10 et és kap 70 tápszert. Az egy hónapos státuszvizsgálaton azt mondták mivel ennyit hízott a havi 600gramm helyett ne emeljek a tápszeren mert ne hízlaljam fel. De akkor h csináljam? Súly alapján 150 el szorozva többet kéne ennie. Egyébként nem kövér baba. Születésénél is formás volt és hiába hízott ennyit most is formás baba.

Ki mit tanácsol???


2015. jún. 11. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom hogy ne éheztesd a gyereked :) de gondolom ezt te sem szeretnéd. ilyenkor nem kell foglalkozni a védőnővel, ő csak mondja a magáét, a nagykönyvben megírtakat és nem ismeri a babád igényeit. az én fiam viszonylag hamar elég nagy mennyiséget evett, már nem tudom mennyit, csak azt hogy feltűnő volt, de nem érdekelt. és most sem érdekelne. mindig annyi kaját adok neki amennyit kér. bár az én fiam sose volt az amíg van az üvegben addig eszek típus, simán kiköpte ha neki elég volt.

tehát azt tanácsolom adj a picinek annyit amennyit szeretne. persze ne drasztikus mennyiséget :)

2015. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez kb olyan mint ahogyan rá van írva a tápszeres dobozokra,hogy hány hónapos kisbabának egy nap hány kanál/hány ml tápszert kell megennie.

Az én kislányom most 6 hónapos. Azt írja,hogy 5ször kellene ennie 210 ml-t:) Ehhez képest ő 150ml-vel bőven elvan,van mikor többet kap pl reggelente 180ml-t és már jön is vissza neki!

Ezt csak egy példának írom le. Mikor pici volt azt mondták,hogy 90ml elég,de ő megette a 120-130 ml-t.

A kérdésedre a válaszom pedig az,hogy annyit adj neki enni amennyit kér/igényel. Ne annyit amennyit a védőnő megszab:) Te tudod,ismered,hogy mi az a mennyiség amennyi kielégíti őt:)

2015. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta a védőnő nem jó ha mindig ennyit hízik mert a szerveinek nem jó. De én is úgy szeretném etetni amennyit kèr.
2015. jún. 11. 16:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Az tény,hogy a tápszerrel túl lehet etetni a babát. De csak látod mennyi az annyi:) Én legalábbis láttam:) Mindig annyit kap amennyit "kér"

Plusz én már hozzá táplálok, 5 hónapos korától megeszi tízórai a 190grammos bébiételt,tehát 1 üveggel.

Olvastam itt olyat aki sokkalta hogy a 7hónapos gyereke megeszik egy EGÉSZ üveg bébiételt.. Na én meg sem "szólaltam:)"

Azóta most 6 hós és főzelékből is ugyanennyit eszik meg:)

Adatai: 6940gramm és 66 cm 6 hónapos.:) Nem hiszem,hogy hu de nagy lenne:) Sőt itteni fórumozók babái közül is kicsinek tűnik:) Olyan méreteket írnak... :D

2015. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem fog mindig ennyit hízni.

az én fiam 4250g-mal született (54cm)

1 hónaposan 5050g (58cm) + 800g, de itt tudni kell hogy eleinte, amíg csak anyatejet kapott alig hízta vissza a születési súlyát két hét alatt. ahogy kapott tápszert is, nah akkor szedte össze magát.

2 hónaposan 6590g (62cm) volt +1590g

3hónaposan 7590g (67cm) volt +1000g

5hónaposan 8190 g (70cm) + 600g bő 1.5 hónap alatt...itt kezdett forogni, tolatni, kúszni,

6hónaposan 8830g (72cm) + 640g

...stb írhatnám még, most 10hónapos kb 11kiló, de 80cm. tehát ne aggódj, nem fog minden hónapban 1kilót hizni, szép is lenne :) ahogy az előző írta, a dobozon lévő mennyiséget tartsd be kb, persze ha 10-20ml-vel több is lecsúszik neki akkor ne idegeskedj miatta :)

2015. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5ös vagyok, első voltam, ez lemaradt :)
2015. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem is kiköpi ha már nem éhes így túletetni nem tom. 3030grammal született 3070 volt mikor hazajöttünk és egy hónaposan 4100gramm.ezt sokalják. Én meg örülök h szépen fejlődik. A védőnőnknek nincs gyereke így a tanultakról beszél.
2015. jún. 11. 19:09
 8/12 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele. adj neki annyit amennyit igényel :) 1-5-6os válaszoló.
2015. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondoltam. 😅😅
2015. jún. 11. 19:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha kb havi egy kilót hízik az első hónapokban akkor az nagyon jó, csak anyatejes volt, 6 hónapos koráig havi egy kilókat hizott pont. Ja és 3900g született.
2015. jún. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!