Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ma miért etet sokkal több...

Ma miért etet sokkal több anyuka tápszerrel, mint mondjuk 30 éve?

Figyelt kérdés
30 éve szinte mindenki szoptatta a picit, most meg talán a fele. Az okára lennék kíváncsi.
2015. júl. 17. 12:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Mert nem volt ennyiféle tápszer lehetőség, és az orvosok is inkább abban segítettek, hogy tudjon az anyuka szoptatni, most inkább felírják a tápszert.
2015. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Készült erről valamilyen statisztika? Vagy hol olvastad ezt?

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy 30-40 évvel ezelőtt aki nem tudta szoptatni, lényegesen hamarabb hozzátáplált vagy megoldotta kecsketejjel. Manapság ezt már nem ajánlják.


Egy 37 éves anno tápszeres :)

2015. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem volt annyiféle tápszer,mint most.A szoptató anyák aránya ugyanannyi volt,csak aki nem tudott,az keresett szoptató dajkát,vagy sima tejet kapott a gyerek,és korán elkezdték a hozzátáplálást.Nem is volt annyi beteg gyerek,mint most.És lepontozhattok,de így volt.Pont most beszéltem erről anyukámmal,épp 30 éve szült engem.
2015. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

szerintem meg pont forditva van, ma sokkal jobban ismert a szoptatas jelentosege es hasznossaga mint 30 eve.


30 evvel ezelott minden orvos a tapszert ajanlotta, rengeteg anyuka attert ra mert csak.

2015. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%

".Pont most beszéltem erről anyukámmal"


Anyukad nyilvan fel tudja merni hogy hany gyerek volt beteg akkor es hany ma.


hagyjuk mar ezt a hulyeseget.

2015. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
98%
Ezeket az adatokat honnan veszed? Én 35 éves vagyok, a tesóm 31, mindketten tápszeresek voltunk. A férjem is 35 éves, ő is tápszeres volt. Persze fogalmam sincs, hogy akkoriban milyen arányban kaptak anyatejet a babák, most viszont azt látom, hogy kifejezetten divat a szoptatás. A környezetemben kb. 90%-ban szoptatnak az anyukák. Biztos nem ilyen magas egyébként az anyetejesek aránya, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy alacsonyabb, mint 30 éve.
2015. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Akkoriban elég sokan lettek tejtestvérek is, meg volt kecsketej, tehéntej, gyors hozzátáplálás. Ugyanúgy voltak, akik nem tudtak, esetleg nem akartak szoptatni, csak nem verték ekkora nagy dobra ezt a témát.
2015. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%

Én 32 éve is tápszeres voltam, anyukámnak senki nem erőltette a szoptatást, sőt akkor inkább elfogadott volt, hogy tejet adtak a babáknak meg teát.

Anyósom nem szoptatta egyik fiát sem (három van neki).

Most eléggé nyomatják a szoptatást, szerintem jobban mint régen.


Ha pedig a tápszerről van szó, akkor most nagyobb a kínálat, így a nem szoptató anyukáknak nagyobb a választása. Könnyen hozzá lehet jutni. De ettől még nem hiszem, hogy kevesebben szoptatnak manapság kicsiny országunkban.

2015. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Segítettek egy fenét.

Első kézből származó tapasztalatok (pont most beszéltük át a témát anyukámmal, aki pont abban az időben volt kismama):

Hasonló volt az arány, csak azzal a különbséggel, hogy:

-nem volt tápszerválaszték. Ami volt az aranyárban. A minőségük pedig messze elmaradt a mostanitól.

-aki tehette, az az anyatejellátóból jutott tejhez,

-anyukám is leadó volt, ugyanakkor szoptatni nem tudott. Rossz volt a technikám és akkoriban még nem volt LLL vagy Dévény, hogy segíthettek volna a rossz izomtónus miatti szopási képtelenségen.

-Aki nem tudott anyatejet szerezni, az lényegesen hamarabb táplált hozzá.

2015. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is tápszeres volt. Az öccse is. Csak régen nem volt internet ahol ezt olvasták volna az emberek... szerintem ennyi van benne csak.
2015. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!