Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ma miért etet sokkal több...

Ma miért etet sokkal több anyuka tápszerrel, mint mondjuk 30 éve?

Figyelt kérdés
30 éve szinte mindenki szoptatta a picit, most meg talán a fele. Az okára lennék kíváncsi.
2015. júl. 17. 12:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mondás, hogy "nem a világ lett rosszabb, hanem a hírközlés jobb".


Itt is erről van szó. Könnyebben hozzáférhető az információ, elterjedtebb, hogy ilyen témát is nyilvánosan megbeszélnek.


Több beteg gyerek: egyrészt a csecsemőhalandósági statisztikákat érdemes megnézni, meredeken csökkent az utóbbi 100-50 évben és a trend folytatódik. Tehát régen kevesebben érték meg az egy éves kort.

Másrészt ma több betegséget tudnak diagnosztizálni.


Egy bizonyos fehérjeallergia 3-5 éves korra kezeletlenül súlyos értelmi fogyatékosságot okoz. Ma már könnyen diagnosztizálják és diétával kezelik. Régen simán csak ért.fogyos lett a gyerek és ment a speciális intézménybe (szüleim nyugdíjas gyógypedagógusok, 40 év szakmai tapasztalattal). A gondozottjaik egy részénél felnőttkorban, a 90-es évek környékén diagnosztizálták az allergiát, de akkor már nem volt visszafordítható a károsodás.

2015. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%
30 éve még nem volt internet, ahol ezt kitárgyalhatták egymás között. Tehát a "szinte mindenki" az az a 5-10 anyuka volt, akivel éppen találkoztál tanácsadáson.
2015. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézem azt, hogy én, vagy a szűkebb családtagjaim min nőttek fel, akkor arra jutok, hogy anyukám, anyósom, nagymamám is minimális ideig tudott szoptatni és mi is, vagy ők is tápszeresek voltak.

Nem is volt nagy tápszerválaszték régen és ha bárkit megkérdezel anno, nagyon sokan valóban mástól szerezték be az anyatejet, vagy biztos hallottál olyan nagymamát, aki igen csak próbálta sugallni a menyének, lányának, hogy miért nem ad már a gyereknek 2 hónaposan almát, banánt, barackot, répát vagy miért nem ad neki 1 éves koráig tehéntejet vagy nem kap anyatejet, nem fogadja el a tápszert? Hát adj neki kecsketejet.:)

Ez mind azért van, mert régen ez volt.

És régen nem volt valóban internet, ennyi statisztika, nem foglalkoztak ezzel a kérdéssel.

Sőt én inkább azt látom, hogy a mai világban sokkal inkább foglalkoznak azzal, ha egy anyuka nem tud szoptatni, akkor hogyan tudná ezt mégis elősegíteni, míg régen, ha nem volt anyatej, megoldották máshogy és nem csináltak ebből problémát.

2015. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ma nem mas a helyzet mint régen csak nem volt ez a szaranyázás arra aki nem szoptat. Én is feltettem itt egy kérdést hogy hogyan válasszam el a babámat 9 hósa , erre válsz helyett jött az hogy önző vagyok és miért akarom ilyen korán abbahagyni.. egyébkent képzeljetem el kezembe akadt egy régi (kb. 25 éves) könyv a hozzátáplálásról amiben benne van 1 hónaposnak való krumplipüré recept meg stb. Na az se semmi. Egyébkent régen azért is nem verték nagy do rs hogy szoptat az anyuka vagy másként oldja meg mert akkor még nem voltak ilyen kitetjedt kutatások hogy mit hany hósan lehet adni és milyen következményekkel, hatásokkal számolhatunk.
2015. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!