Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ma miért etet sokkal több...

Ma miért etet sokkal több anyuka tápszerrel, mint mondjuk 30 éve?

Figyelt kérdés
30 éve szinte mindenki szoptatta a picit, most meg talán a fele. Az okára lennék kíváncsi.
2015. júl. 17. 12:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Honnan veszed ezt kérdező, hogy régen sokkal többen szoptattak, mint manapság? Tényleg érdekel miből gondolod, hogy így volt.
2015. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoptattak többen szerintem, bár erre sincs adat, ahogy az ellenkezőjére se. Most viszont túl van hajtva a kérdés, mindenki belemászik a másik életébe, hogy akinek nincs teje, az még pocsék anyának is érezze magát, holott nincs ebben semmi.
2015. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék rá mérget, hogy manapság kevesebb anyuka szoptat. Párom nagyija többször mesélte, hogy anno ki-kivel volt tejtestvér, mert egyik-másik anyuka nem tudott szoptatni, illetve sokkal korábban adták a kecske/tehéntejet, illetve 2-3 hónapos korban már a főzeléket a babáknak.

Én már a kórházban fejtem, mert annyi tejem lett és lelkesen mentem a csecsemősökhöz, hogy hova vigyem, hátha szükség van rá. Azt mondták, öntsem ki...

2015. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

38 évvel ezelőtt, mikor anyukámnak elfogyott a teje, átálltunk tehéntejre, meg híg tejbegrízre. És ez ment egy ideig, meg a kakaó, és a tejeskávé.

A hugommal 30 évvel ezelőtt kissé más volt a helyzet, mert a tej elfogyása után a tehéntejet nem bírta megemészteni, és az akkoriban forgalmazott 4-5 féle tápszer egyikét kapta.

És nem volt tehéntej ellenesség-mondjuk akkoriban a tehéntej is tehéntej volt, nem egy vizezett izé.

Teljesen más világ volt. Akkoriban a levegő is más volt, még tartalmaztak a kaját tápanyagokat, lehetett több, és dúsabb volt az anyák teje. De ha mégsem,akkor sem kürtölték fűnek-fának, nem siránkoztak, nem panaszkodtak, nem volt olyan, h "nem tudják feldolgozni", nem nyekeregtek a falurádióba. Mindenki nevelte a gyerekét legjobb tudása szerint.

2015. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%
Mekkora hülyeséget írsz. Régen a két hónaposnak már hígított tehéntejet adtak. Rengeteg velem egykorút feltudok sorolni, akit nem szoptattak 30 éve. Ugyanúgy előfordult akkoriban is , hogy anyának nem volt teje, mint most.
2015. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

30 éves vagyok.

Anyukám tápszerrel etetett engem meg a tesómat is, mert nem volt elég teje. Pedig a nagynéném védőnő, anyunak minden segítsége megvolt, mégse sikerült. Sőt második gyereknél még csomót készült is, szakirodalmat olvasott stb...

2015. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunk mondta és elgondolkodtam rajta
2015. júl. 17. 14:00
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos rengeteg anyukával, helyzettel találkozik. Lehet éppen bepöccent egy cicitféltő anyukán, aki éppen ezért a tápszert választotta. Ez nagyon lesarkítása a dolgoknak.
2015. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötekedésből írom, elhiszem, hogy ezt mondta az orvos. De nekem meg pont a szoptatási tanácsadó mondta, hogy régen is megoldották, egy baba sem halt éhen amiatt, hogy nem volt teje az anyukának, pedig 100 évvel ezelőtt sem szoptatott mindenki. Csak akkoriban egyrészt nem volt tápszer, másképp oldották meg (tejtestvér, szoptatós dajka, tehén/kecske tej), másrészt nem csináltak akkora ügyet ebből a témából, mint manapság.
2015. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem hülyeség. Régen kevés fajta tápszer volt és ha a baba nem ette meg, akkor az anya kénytelen volt pl. tehéntejet adni akár a pár hónapos gyerekének is.

Én 1980-ban születtem, anyám 4 hónapi szoptatott és nem volt több teje. A tápszert, ami akkor forgalomban volt, nem ettem meg és nem volt másik 20, amit anyám kipróbálhatott, ezért tehéntejet kaptam teával hígítva, mert azt az egyet fogadtam el.

2015. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!