Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ez igy normalis hogy ilyen...

Ez igy normalis hogy ilyen keveset eszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy honapos!sajnos nincsen tejem es tapszert kap! Az a gondom hogy hallottam hogy neki mar 80miliket kene ennie vagy tobbet de az nagyon ritkan jon ossze! Van hogy egy evesre megette a 80at de olyan is volt hogy majdnem a 120is elfogyott! O tobbszor eszik nem ket orankent hanem mikor igenyli de csak 40miliket mostanaba. 2810-el szuletett 2850-el jottunk haza es most3400 .a korhazban egyszer csokkent a sulya igy allandoan attol felek hogy fogyni fog nagyon tanacstalan vagyok jol van -e ez igy.elso babucim.
2016. jan. 14. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen az orvos és a védőnő is rám morrant, hogy 60 ml elég neki. Pár hetet még várj az adag emelésével.

Akórházban normális, hogy csökken a súlya, minden újszülöttel ez történik.

Az eddigi súlygyarapodása tökéletes. Ne tömd, ha nem kéri, a 60 még elég neki. Látni fogod,ha elfogy a cumisüvegből a tápszer, de ő még szívja a levegőt, akkor már többet igényel. Addig ne erőltess nagyobb mennyiséget.

2016. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neha mikor levegot vesz sipolo hangot ad!mondta a doktorno hogy ez normalis de nekem olyan ilyeszto😩
2016. jan. 14. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:

De hányszor eszik? Anélkül nem lehet véleményt alkotni arról hogy kevés vagy sem!

3,4 kg*120-150 ml=408-510 ml a(z elméleti) napi adagja. Ennyit kellene összesen elfogyasztania.

Ha valamivel kevesebb, de hízik eleget, akkor nincs gond.

2016. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom csak ismeroseim annyi mindent mondanak nagyon el tudnak bizonytalanitani.
2016. jan. 14. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:

A sípoló légzésre annyit mondott nekem anno a gyerekorvos vizsgálat után, hogy "még össze-vissza vannak a légutak, ezért csörög-zörög benne minden, ez normális".


Ne aggódj, tényleg így van. Ha köhögni kezdene, vagy nagyobb mennyiségű orrváladék ürül, akkor hívj orvost.

2016. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért se javaslom a nagy mennyiségű tápszer adását egyszerre, mrt kitágítja a gyomrát, ettől fájni fog, majd azért "kér enni", mert a cumizás megnyugtatja, közben még jobban túlterheli a gyomrát.

Maradj a 60-80-nál, aztán másfél, két hónapos korában lehet 80 körülire emelni.


A 120 ml NAGYON sok ennyi idős gyereknek, semmiképp ne tömd meg annyival.

2016. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jajj koszonom szepen mindenkinek!aranyosak vagytok.megnyugodtam azert😊👍
2016. jan. 14. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!