Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tej és tápszer együtt adagolása?

Tej és tápszer együtt adagolása?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam. Az elejétől kezdve sajnos nincs elég tejem. Beba laktózmentes tápszerrel egészítem ki. Most 4.2 kg, kicsit több mint 1 kg-ot hízott mióta hazahoztuk. Napi 7x eszik 3 óránként. Éjjel is 2x ébred. Anyatejet változó adagban tud kapni 10-90 gr között. Eddig kb 90-110 grammra pótoltuk a tápszerrel összesen. Pár napja folyamatosan sír, evés után azonnal ahogy elfogy. Mindenhol csak azt kapom vissza, hogy ez a 90 max 110 elégnek kéne lennie de szerintem éhes marad. Nem jókedvű nem elégedett csak sír. Már romokban vagyok teljesen. A 3 órás etetesek között napközben piciket alszik a kezemben letevéskoris felébred. Eddig ennyire nem volt nehéz letenni sem. A sétákból hazaérve is még aludt akár 4 órát is. Most tényleg 3 óránként eszik és sír. Rossz anyának is érzem magam mert nem tudom mit hogy kéne csinálnom.
2016. febr. 1. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne itt kérdezz, hanem az orvost kérdezd meg.
2016. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiam ma egy hónapos. Nálunk ugyanez a helyzet. Holnap jön a védőnő, rá fogok kérdezni. Megírom hogy mit mondott.
2016. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megkérdezed. Én a védőnőtől kérdeztem de nem tudott benne segíteni. Az orvoshoz elvileg csütörtökön megyünk, de eddig bármit kérdeztem mindig az volt a válasz, hogy halgassak az ösztöneimre. De ezzel nem vagyok kisegítve...
2016. febr. 1. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Adj neki többet és meglátod, hogy ez a baj-e. Azért nem kell éheznie, mert az orvos és a védőnő szerint ez a max adagja. 2 óránként evett a babám a védőnőnek említettem, azt mondtam megemelem az adagját és azt mondja hova akarom emelni neki, 150 mili a max doboz szerint. Ahogy elment éhes lett a baba és meg is etettem 180 milivel, azóta 3 óránként eszik.
2016. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a laktózmentestől az enyém is éhes maradt. Én azt csináltam, hogy fele laktózmentes, fele milumil ha start optima volt és így jóllakott. Anyatejet én gyűjtögettem és egyben kapta meg egy evésre. El is hagytuk lassan a laktózmenteset, mert neki csak az elején kellett, ameddig lufi volt a tejcukortól.

Amúgy az enyém 2 óránként evett 90ml-t, majd 120ml-t 5 hónapos koráig. Most eszik végre 3 óránként csak, hogy kiváltottuk az ebédet. Ezt is megpróbálhatod.

2016. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nyugodtan adj neki annyit, amennyit kér. Ha azonnal sír, akkor valószínűleg még éhes. Ha többet eszik, mint amennyi szükséges a pocijának, akkor úgyis kibukja. Az én lányom is "sokat" evett az első 1,5-2 hónapban a korához képest, de azóta stagnál a mennyiség. Szépen, normális ütemben hízott eddig.
2016. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!