Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van valamilyen jele annak,...

Van valamilyen jele annak, hogy lelkileg kevesebbet kapott a babátok amiatt, hogy anyatej helyett tápszert kapott?

Figyelt kérdés
Két hónapig tudtam valamennyit szoptatni, utána csak tápszert kapott. Senkit nem akarok megítélni, csak kíváncsi vagyok, hogyan tapasztaltátok, már ha meg lehet ezt valamiből ítélni, hogy a gyerek eléget kapott-e anyából. A szoptatásból ezt sajnáltam leginkább, mert tudom, hogy az összetevői miatt egy tápszer is megfelelő, bár nem olyan mint a tej, de megfelelő. Viszont a kötődést nem úgy segíti a cumisüveges etetés, mint a szoptatás akár 1,5-2 évesen is igény szerint. (Ugye cicit akkor is kaphat, ha nem éhes, csak nyugizni akar, töltődni) Emiatt úgy irigylem azokat a baba-mama párosokat, akiket látok - kicsit odaszalad a topogója, lébe kucorodik, akár ha a mama közben pl. beszélget, ha elég, elmegy újra játszani. Ez nálunk lehetetlen.

2016. márc. 13. 10:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi a különbség hogy aki szoptatott meg tudta tapasztalni hogy milyen érzés amikor valakit a testedből táplálsz, és a szoptatás az anyának igenis jó érzés! akkor képzeljük hogy a gyereknek is milyen. Hiszen a legtöbben imádnak lógni a cicin, vagyis nekem ez a tapasztalatom.

De nem hiszem hogy befolyásolná azt hogy később milyen lesz a gyerek. mindenkinek úgyis kialakul a saját személyisége, szokásai stb...

Tehát a szoptatás az csak az etetés egy kellemesebb formája ami jó a gyereknek és az anyának is. Persze nem mindenkinek, valaki nem is akar szoptatni.

2016. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Tedd fel a kérdést magadnak, miért esik jól leostobázni valakit. Mi hasznod van abból, ha támadásnak veszed a kérdésem? Nem én vagyok a hunyó benne...Hátha jutsz valamire magaddal. Ismétlem: témafelvetés volt, nem pedig támadás. de persze már többször tapasztaltam, hogy ezen az oldalon minimális az intelligens válaszolók száma. Azért ennek a kis csoportnak köszönöm.
2016. márc. 13. 23:01
 13/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem téged ostobáztalak le, azt írtam, hogy ostobaságokat írsz. Ha nem tudod mi a különbség, az nem az én intelligenciàmat minősíti. Arra azért nagyon kíváncsi lennék, hogy miért akarod mindenáron bemagyarázni nálad jóval tapasztaltabb anyáknak, hogy a gyerekünk hiányt szenved bármiben is. Kezd az az érzèsem lenni, hogy csak egy újabb szoptatási megszálott provokációjának lehetünk tanúi.
2016. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként arra miért nem tudsz reagálni, amit érdemben írtam tapasztalatot? Ja, hogy az nem érdekel ugye, mert nem támasztja alá a te álláspontodat. Nézz magadba te egy kicsit, a gyerekednek tennèl jót vele.
2016. márc. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Na, de hagyjuk is...úgy látom, neked van problémád azzal, hogy üvegből vagy kénytelen etetni"


De jó, hogy te jobban tudod, hogy mit érzek.

Mi lenne ha nem vetítenéd ki rám a saját defektes gondolkodasod?


Semmivel se kapott kevesebbet "belőlem" a gyermekem onnantól hogy tápszeres lett. Sőt többet kapott, mert felhagytam az órakig tartó kínzó és meddő fejéssel, és onnantól azt az időt is vele tölthettem. Sose volt ilyen hülye gondolatom, hogy ettől rosszabb lesz a kötődés.

2016. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Hasonlóan éreztem magam, amikor nem sikerült visszahozni a tejcit, és muszáj volt váltani. Azt éreztem, hogy most lemaradunk valamiről mindketten, pici is és én is. Amikor jöttek a szokásos: "van elég tejed?"kérdések, majdnem megszakadt a szívem. Nekem sikerült ezt pár hét alatt feldolgozni. Lehet, hogy azért foglakoztat téged ennyire ez a téma, mert neked még nem sikerült? Ha így van, akkor csak azt tudom mondani így látatlanban, hogy nagyon lelkiismeretes, jó anya vagy, de ne agyalj ilyeneken, mert amúgy is van épp elég dilemma egy csecsemő anyukájának az életében 🙂

Ölelgesd, szeretgesd sokat a babádat és semmiféle lelki baja nem lesz, hidd el.

Tegnapi 5-ös voltam 🙂

2016. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem azon múlik, hogy mellből vagy üvegből kapja. Ugyanúgy az ölembe vettem mindig és szeretgettem közben, mikor nagyobb volt, akkor sem adtam a kezébe az üveget, én etettem és néha a párom. Most 2éves a fiam és játék közben ugyanúgy odaszalad hozzám megpuszil vagy ha gondol egyet, csak jön és mondja "csücsülni öledbe" és akkor kicsit elüldögél, összebújunk majd megy játszani. Nem kötődik hozzám kevésbé, mint a játszótéren a többi kisgyerek az anyukájához. A törődésen, figyelmen és sok szereteten múlik.
2016. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!